Абажур своїми руками (140 фото): покрокова інструкція створення та декору абажура для лампи

Великий вибір ідей для створення красивого і стильного абажура своїми руками. Покрокова інструкція, фото, схеми, викрійки, вибір матеріалу, фото готових робіт.

Торшери, настільні лампи і оригінальні бра є незамінними деталями інтер’єру будь-якої спальні, вітальні, дитячій і столової комнати. Більшість цікавих моделей освітлювальних приладів можна знайти в спеціалізованих магазинах.

Однак, абажури для торшерів і ламп, самі торшери зможе зробити кожен майстер своїми руками. Для цього знадобиться мінімальний набір інструментів і матеріалів, а також творчий підхід до роботи.

Переваги саморобного абажура

Абажур, виконаний своїми руками (для торшера, настільної лампи, бра) з різних матеріалів, є прикладів бездоганного смаку своїх власників, а також має неповторний дизайн.

До переваг використання в інтер’єрі абажурів для світильників, виконаних своїми руками, слід віднести:

 1. Великий вибір готових проектів, покрокових інструкцій, відео уроків та викройок для текстильних моделей.
 2. Досить легкий підхід до роботи. Від майстра абсолютно ніяких умінь не потрібно.
 3. Низькі фінансові витрати, адже більшість підручних матеріалів знайдеться в коморі у кожної господині.
 4. Суворе дотримання всіх нормативів, розмірів і послідовності дій. Кожен майстер більш чуйно ставиться до саморобним аксесуарів для інтер’єру.

Творчі заняття являють собою приклад активного відпочинку, який дозволить зняти напругу після важкого робочого дня.

Інструменти для роботи

Організоване робоче місце і повноцінний набір інструментів є запорукою успішної творчої роботи. У процесі створення красивих абажурів може знадобитися:

 • Металевий дріт.
 • Кусачки і плоскогубці.
 • Рулетка.
 • Клей ПВА.
 • Основа для майбутніх плафонів (картон).
 • Текстиль на розсуд майстра.

Можуть стати в нагоді також кольоровий папір, пластикові пляшки, посуд.

Покрокове виготовлення каркаса

Основа для будь-якого абажура (крім найбільш екзотичних моделей) – це металевий каркас, який можна зробити своїми руками. При відсутності належних навичок завжди є можливість придбати готовий кістяк у магазині фурнітури. Для якісної роботи знадобиться, в першу чергу, підготувати схему.

На кресленні слід відобразити розміри двох кілець, з яких складається будь каркас. Також в роботі знадобляться розміри вертикальних стійок і радіус обох металевих кілець. Від цього параметра буде залежати форма абажура.

Інструкція, як зробити каркас для абажура своїми руками:

 1. Використовуючи кусачки, від металевого дроту відрізають дві смужки необхідної довжини.
 2. Формують два кільця, одне з яких має істотно менший діаметр (верхнє кільце).
 3. Орієнтуючись на отримані результати вимірів, готують відрізи дроту для вертикальних стійок.
 4. З’єднання деталей між собою виробляють шляхом огортання дротяних решт навколо центральних кілець.

Щоб надійно зафіксувати вертикальні перемички на кільцях, потрібно зробити кілька таких обертів-петель. Під час самостійної роботи слід періодично перевіряти каркас на відповідність розмірам і формі настільної лампи або торшера.

Тканинний абажур для торшера

Найбільш популярна модель саморобного абажура – це аксесуар, пошитий з різних видів текстилю. Модель може бути представлена у вигляді єдиного полотна, у вигляді плісе або окремих тканинних смужок, акуратно підшитих по краях. Для роботи слід підготувати викрійки майбутнього плафона, нитки, голки, ножиці.

Інструкція, як зробити абажур для торшера своїми руками:

 1. Вибраний текстиль слід випрати, щоб провести першу усадку тканини. Перед початком роботи полотно пропрасовують праскою.
 2. Розкладають текстиль перед собою на столі, вирізують заготовки (орієнтуючись по викрійками).
 3. Бічні краї підшивають малими швами.

Кожну деталь підшивають на дротяний каркас, формуючи канал з тканини (через канал проходить металевий дріт). Залежно від стилю інтер’єру в приміщенні, зовнішню поверхню абажура можна декорувати оригінальним бантом з атласної стрічки, красивою бахромою, бісерним плетінням.

Аксесуар з паперових тарілок

Красивий абажур для настільної лампи можна зробити своїми руками, використовуючи звичайні одноразові тарілки з паперу. Досить часто вони мають строкату забарвлення, що дозволяє отримувати цікавий розсіяне світло при включенні лампи.

Для роботи знадобиться плафон, виконаний з картону. На картонну основу підклеюють тарілки, використовуючи клей. Покрокові інструкції, як зробити абажур своїми руками, допоможуть у роботі початківцям майстрам.

Оригінальний абажур з ниток

Подібний аксесуар виготовляється за аналогією з виробами в стилі пап’є-маше, але в якості витратного матеріалу використовуються нитки. Товщина і фактуру ниток вибирає сам майстер. Також для роботи знадобиться клей ПВА, повітряна кулька, і голка.

Інструкція, як зробити абажур для настільної лампи своїми руками:

 1. Повітряна кулька надувають.
 2. Поверхня кульки покривають шаром клею ПВА.
 3. Поверх клейової основи починають намотувати нитки в різному напрямку, формуючи орнамент майбутньої вироби.

Після повного висихання клею кульку потрібно проткнути голкою, і витягти залишки матеріалу назовні. Плафон виходить дуже стильним, а кольорові нитки доповнюють отриманий образ.

Абажур з пластикових пелюсток

Маючи під рукою велику кількість пластикових пляшок, можна зробити прекрасний абажур з неповторним дизайном. Для роботи знадобляться пляшки різного кольору (у разі їх відсутності поверхня пластику можна пофарбувати), ножиці, шаблон у формі листочка, клейовий пістолет і основа для плафона.

Покрокове виготовлення стильного абажура для бра своїми руками:

 • Орієнтуючись на підготовлений шаблон, вирізують заготовки з кольорового пластику.
 • Краї зрізів ретельно рівняють, щоб ніхто випадково не порізав руку.
 • При необхідності поверхню пластикових деталей фарбують в потрібні кольори.

Заготовки за допомогою клею кріплять на картонну основу. Цікавий факт: якщо скористатися сферичної основою, абажур набуває просто фантастичний вигляд з строкатим забарвленням і кольоровими відблисками при включеному світлі.

В якості альтернативного варіанту для роботи можуть використовуватися пластикові ложки, вилки, дерев’яні палички від морозива. Принцип кріплення деталей аналогічний, але зовнішній декор разюче змінюється.

Фото абажурів своїми руками