Браслети своїми руками поетапно: легка інструкція з фото та описом

Майстер-клас для початківців, з фото і описом всіх етапів створення оригінального браслети своїми руками. Багато оригінальних ідей для створення прикрас в домашніх умовах.

У всі часи ексклюзивні речі ручної роботи вважалися найбільш цінними. Особливо це актуально для прикрас і біжутерії. Своїми руками можна створити будь-який виріб такого плану, і воно буде особливо цінним не лише завдяки своїй індивідуальності, але і тим, що буде наповнений живими емоціями, почуттями і душею.

Особливості саморобних браслетів

Виготовлений своїми руками браслет — досить популярний на сьогоднішній день аксесуар. Існує чимало способів його створення, а перелік матеріалів практично не обмежений.

Найбільш поширені вироби з намистин, декоративних каменів, різних ниток або шнурів, смужок шкіри або металевих елементів. При цьому, існує чимало посібників і покрокових майстер-класів, як зробити браслет своїми руками. Деякі з них можна розглянути більш докладно.

Браслети з намистин

Щоб виготовляти браслети з намистин своїми руками, не потрібно придбання дорогих матеріалів, але будь-який наряд у поєднанні з такими прикрасами виглядатиме дуже гідно.

Використовувані намистини можуть бути виготовлені з будь-якого матеріалу: скла, виробного каменю, пластику, дерева та інших матеріалів. На основі вироби можна додавати прикраси у вигляді бісеру, ланцюгів, підвісок, стрічок та інших додаткових елементів.

Виготовлення браслетів з намистин покроково

Як зробити браслет з намистин своїми руками, підкаже нескладне покрокове керівництво:

Перед початком потрібно підготувати інструменти і матеріали. Для цих цілей підійдуть невеликі бокорізи і круглогубці. Також потрібно підставу у вигляді міцної гумки або тягнеться ліски-стрейч. Матеріал намистин може бути будь-яким: камінь, пластмаса, скло, метал.

Для створення найпростішого браслета з намистин своїми руками досить насадити на основу потрібну кількість елементів і зв’язати кінці волосіні міцним вузликом, замаскувавши його в бусинці.

Можна декорувати браслет ажурними шапочками для намистин, металевими вставками, овальними або циліндричними ронделями.

Щоб ускладнити прикраса, потрібно взяти спеціальні роздільники і зробити нитки в кілька рядів.

Особливу красу і оригінальність виробу додадуть різні підвіски. Це можуть бути металеві фігурки або предмети різної форми з кольорового скла. Під час збірки браслета, між намистинами на волосінь надягають спеціальні бейли з кільцями.

За колечка чіпляються підвісні елементи. Підвіски з кристалів Сваровскі краще чіпляти за спеціальні тримачі для кулонів. Такі деталі додадуть аксесуарів особливу вишуканість і перетворять їх у справжню коштовність.

Цікаво виглядають браслети своїми руками з намистин в комбінації з бісером або стеклярусом. Незважаючи на те, що прикраса можна легко надягти завдяки еластичній основі, краще використовувати витончений декоративний замок, що надає виробу закінчений і естетичний вигляд.

Браслети з ниток

Плетіння прикрас — просте, але цікаве заняття. Для виготовлення браслетів з ниток своїми руками можна використовувати різні матеріали: вовняну або бавовняну пряжу, товсту вощений нитка, муліне, тонкий шнур.

Ажурні вироби виходять витонченими і привабливими. Існує кілька різновидів плетених аксесуарів, але найпопулярнішими з давніх пір і донині вважаються браслети дружби або, так звані, фенечки.

Інструкція з виготовлення плетених браслетів

Історія фенечок почалася в часи хіпі. Їх дарували один одному як знак особливого розташування, тому ці яскраві вироби отримали назву браслети дружби. Виготовлялися парні речі для себе і для товариша, потім носилися, не знімаючи, в якості оберегів.

Щоб створити цікавий і барвистий браслет з ниток, потрібно:

  • Взяти нитки трьох кольорів завдовжки 80-90 см і клейку стрічку.
  • Скласти нитку вдвоє і зробити вузлик з петелькою, яка буде грати роль застібки.
  • Клейкою стрічкою прикріпити вузлик до поверхні столу, щоб зафіксувати.
  • Розкласти подвійні кінці ниток так, щоб вони чергувалися.
  • Почати плести за допомогою вузликів: першу нитку перекинути другий поверх і затягнути вузлик, завівши її під неї і витягаючи знизу вгору. На другий нитки в’яжеться ще один вузлик таким же чином.
  • Потім першою ниткою в’яжуться такі ж вузлики на кожній наступній, по два на кожній.
  • Таким чином перша нитка переміщається у кінець черги, а друга стала першою. Тепер потрібно повторити всі дії з цією ниткою.
  • Далі слід проробляти повторно всі маніпуляції з кожною ниткою, оказывающейся на початку черги.
  • Продовжувати плетіння, до досягнення необхідної довжини браслета. На ньому будуть проявлятися діагональні кольорові смуги.
  • Після закінчення роботи потрібно буде зав’язати великий вузлик, який буде вдеваться в петельку в якості застібки.

Невигадлива застібка надійно закріпить виріб на руці. Стильні плетені браслети можна виготовити різних квітів до будь-яким вбранням.

Саморобні браслети для чоловіків

Особливість цих прикрас полягає в тому, що носити їх можуть як жінки, так і чоловіки. Будь-який представник сильної статі буде радий стильного подарунку.

Виготовити чоловічий браслет своїми руками можна з металевого ланцюжка, товстого шнура або темних натуральних каменів. Особливо цікаво буде виглядати аксесуар з шкіряних ремінців.

Чоловічий браслет з шкіри

Можна вибрати кілька варіантів виготовлення шкіряного прикраси для чоловіків.

При бажанні, можна зважитися на складне плетіння з багатьох ремінців, але багато представників сильної половини людства воліють прості грубі речі. Найчастіше, найкращим подарунком для чоловіка може виявитися простий шкіряний браслет своїми руками з широкої смуги матеріалу з масивної застібкою.

Для виготовлення знадобиться широка смуга шкіри і одна широка металева застібка. Якщо немає можливості підібрати підходящу, можна взяти дві менші. Вони теж будуть красиво виглядати.

Довжина шматка шкіри повинна відповідати ширині зап’ястя з урахуванням подворотов. Подвороты потрібні для зміцнення краю в місці застібки. Їх можна підшити або приклеїти. Застібка або пришивається або прикріплюється клепками. Забарвлення для чоловіків краще вибирати нейтрально-натуральні або темні.

Самостійне створення браслетів — найкращий спосіб проявити фантазію і створити неповторну авторську прикрасу.

Фото браслетів своїми руками