Будиночок для кішки або кота своїми руками: 130 фото кращих ідей + інструкція

Майстер-клас з фото та покрокової інструкції, як зробити гарний і практичний будиночок для кішки своїми руками. Готова схема, фото, вибір матеріалів та інструментів.

Будиночок для кішки — дуже спірний предмет. Власники домашніх тварин часто задаються питанням: а чи будуть їхні вихованці ним користуватися або він так і залишиться предметом інтер’єру?

Безумовно, кішки не будуть проводити в такому будиночку все свій час, але тварині просто необхідно свій простір. Ви напевно помічали, що кішки люблять забиратися в шафи, коробки, на взуттєві полиці.

Найчастіше це відбувається, коли тварині потрібно усамітнення. Коли кішка погано себе почуває або, наприклад, втомилася від зайвої уваги дітей.

З чого можна зробити

Зовсім необов’язково купувати дорогі конструкції в кілька поверхів у зоомагазинах. Будиночок для кота своїми руками зробити не так вже й складно. Для цього достатньо оглянути своє житло на предмет відповідних речей.

Найчастіше будинок для кішки роблять з:

  • картонних коробок
  • скриньок
  • аркушів ДСП
  • і гілок дерева
  • подушок
  • старої побутової техніки

Будинок з картонних коробок

Такий будинок для кота можна зробити досить швидко, головне знайти підходящу за розміром коробку. Коробка повинна бути достатньо міцною, не мати заломів і пошкоджень.

Перед тим, як приступити до роботи, необхідно надійно з’єднати всі частини, що відкриваються коробки широким скотчем. Потім потрібно прорізати в коробку вхід канцелярським ножем. Діаметр отвору повинен бути не менше 20 сантиметрів. Точність буде залежати від розмірів Вашої тварини.

Як зробити будиночок для кішки своїми руками так, щоб він не виглядав як сміття, який опинився посеред Вашого будинку — гідно прикрасити свій виріб.

Якщо Ви обошьете картонну коробку міцною тканиною, зробите м’яку підстилку всередині — будиночок буде виглядати зовсім по-іншому. Прикріпіть тканину або будь-яке інше покриття можна будівельним степлером.

Будинок з ящиків

Міцний і надійний котячий будиночок своїми руками можна зробити з непотрібних ящиків. Наприклад, з дерев’яних піддонів. Вам знадобляться два піддону і кілька листів ДСП.

Піддони будуть утворювати дах і підстава, а задню і бічні стіни можна зробити з листів розміром рівним ширині і довжині дна піддону. Скріпити всі частини можна також за допомогою будівельного степлера. Щоб не залишалося щілин (в піддонах), можна обтягнути всю конструкцію тканиною, закріпивши її будівельним степлером.

Будинок з листів ДСП

Кошкін будинок своїми руками з такого матеріалу може перетворитися на справжній витвір мистецтва. Якщо зробити складну продуману схему можна побудувати і палац.

Однак, якщо у Вас обмежена кількість інструментів і Вам, наприклад, абсолютно нічим випиляти ідеально круглий отвір в стінці — підіть більш простим шляхом. Ви можете зробити будиночок у формі індіанського вігваму.

Для цього Вам знадобиться два аркуші ДСП. Вони повинні бути довгими і не дуже широкими. Наприклад, 100х30 сантиметрів. Ваше завдання — скласти дві частини майбутнього будинку так, щоб вони утворювали подібність вігваму.

Для цього, Вам необхідно випиляти надрізи у дошках, щоб можна було їх скріпити. Після того, як основна частина зупинена — покладіть всередину лежанку, а саму конструкцію обшийте тканиною так, щоб кішка змогла знайти вхід.

Будинок з дерева і гілок

Будинок для кішок своїми руками можна зробити із звичайних гілок. Якщо Ви зможете знайти рівні гілки приблизно однієї довжини і діаметру — можна зробити якусь подобу куреня або вище згаданого вігваму.

Для такої конструкції важливо надійно скріпити між собою гілки міцної дротом. За аналогією з вігвамом з ДСП необхідно зробити м’яку лежанку і тканинного покриття такого будиночка.

Будинок з подушок

можуть Ідеально підійти тонкі подушки, які використовують в якості бортиків для дитячих меблів. Також корисними можуть бути подушки-накладки, які кладуть на стілець. Якщо до Вас є хоча б кілька таких подушок — Вам нескладно буде зробити каркас для майбутнього будиночка.

Якщо є навіть п’ять таких подушок і на них залишилися шнурки для кріплення до стільців — просто зв’яжіть між собою всі деталі так, щоб вони утворили куб.

Будинок зі старої побутової техніки

Напевно Ви бачили як обладнують вуличні будки зі старих пральних машин, духовок та іншої великої побутової техніки. Будиночком для кішок може цілком стати старий ламповий телевізор невеликого розміру. Як правило, такі залишилися у багатьох. Їх і викинути шкода, і продати вже неможливо.

Звільнивши техніку від проводів і всіх деталей, Ви побачите чудовий дерев’яний або пластиковий корпус. Досить буде помістити в нього лежанку або обшити зсередини м’якою тканиною. Такий будиночок може стати відмінним доповненням інтер’єру.

Який будинок буде самим надійним

Звичайно, будиночок для кішки з коробки швидше за все прослужить недовго. Якщо кішка буде часто стрибати на дах такого будинку, на ньому утворюється величезна вм’ятина, яку неможливо буде полагодити або виправити. Будиночок для кішки з фанери може прослужити Вам і Вашому вихованцеві не один рік.

Звичайно ж, за умови, що всі деталі надійно закріплені. Також надійним варіантом буде будиночок з старенького телевізора — його корпус точно розрахований на тривалу експлуатацію.

Як зробити повноцінний ігровий комплекс

Ігровий комплекс для кішок своїми руками зробити складніше. Як правило, кожна така конструкція включає і будиночок. Ви можете виготовити його з надійних матеріалів, наприклад, листів ДСП, і зробити його основою для такого комплексу.

найпростіша конструкція буде мати вигляд будиночка з прикрученою до даху когтеточку. Або будиночок буде стояти на когтеточке прикрученою до надійному підставі. Для того, щоб кішці було цікаво грати, можна прив’язати до когтеточке іграшку на мотузці.

Будиночки для котів своїми руками можна зробити дуже швидко і це колосальна економія, порівняно з тим, щоб купити в зоомагазині. Кошти, витрачені на матеріали, можуть скласти суму в рази менше, ніж заявлено в магазині.

Крім того, що може бути більшим визнанням господаря в любові своєму вихованцеві, ніж зробити будиночок для кішки своїми руками? Спробуйте зробити самостійно і Ваш улюбленець буде Вам вдячний.

Фото будиночків для кішки своїми руками