Бизиборд своїми руками поетапно: майстер-клас з фото та описом

Огляд незвичайних ідей для створення кращого бизиборда для дітей своїми руками. Прості схеми, вибір матеріалів та інструментів, майстер-клас та інструкція від майстра.

Бизиборд — спеціальна фанера або квадрат з набором деталей. Вона розроблена відомим італійським педагогом Монтессорі, для розвитку дітей раннього віку. Основна задумка у свободі дій дитини в безпечних умовах.

Призначення

Ігровий предмет сприяє розвитку. На поверхню прикріплюються цікаві для дитини побутові деталі у вигляді розеток, замків та вимикачів.

Юні дослідники самостійно розбираються в принципі дій предметів. Провівши час за розвиваючої дошкою, дітки в ненав’язливій захоплюючій формі формують дрібну моторику рук, запускають мозкову активність і підключають логіку.

Виходячи від вигадливості елементів, визначається вікове призначення. Моделі підходять для дітей з семи місяців і існують варіанти підходять для дошкільнят.

Виробники пропонують величезний асортимент моделей. Але можна зробити бизиборды своїми руками. Крім загального розвитку, виробу повинно бути безпечним, це слід враховувати при виготовленні.

Початок робіт

насамперед слід визначитися з габаритами конструкції. Розвиваюча дошка для дітей своїми руками може бути розташована на підлозі, стіні або включати в себе підтримує стійку.

Дитина з зручністю використовувати предмет і дотягуватися до всіх деталей, тому слід враховувати його зростання. Складність конструкції формується за віком дітей.

На класичному бизиборде своїми руками фото демонструють кілька замків. Перший закривається на шпінгалет, другий на клямку і третій на гачок. Обов’язкові текстильні вставки з липучками, блискавкою, гудзиком і кнопкою.

Великий інтерес завжди викликають вимикачі і розетка з вилкою. Для арифметики використовуються яскраві, великі намистини на дроті. Для музичного розвитку дзвіночок та дзвінок. І світлові ефекти від ліхтарика і світлодіодним стрічки.

Стандартний набір бизиборда своїми руками для дітей легко додасть в себе предмети на власний розсуд. Інтерес може викликати крутиться диск від стаціонарного телефону або музичний пульт.

Слід зробити начерк майбутнього виробу на папері. На аркуші вказуються параметри іграшки і розташування всіх деталей з урахуванням їх розмірів. Даний підхід дозволить внести доповнення або прибрати зайві деталі.

Поетапне виготовлення

Готується база з листа ДСП, фанери або дерев’яної дошки. Можна використовувати дерев’яні планшети з художнього магазину, головне щоб товщина була наближена до 1 див. Поверхня обробляється наждачним папером.

За допомогою акрилової фарби і пензлики порожнечі заповнюються візерунками. Малюнок може виступити на додаток до майбутніх деталей. Наприклад, гудзики і блискавки можна прикріпити до намальованої одязі.

Використовуючи саморізи, кожен елемент добре прикручується до основи. Текстильні вироби фіксується клеєм.

Останні штрихи

Важливо пам’ятати про безпеку виробу. Тому бизиборды розвиваючі дошки для дітей своїми руками після закріплення всіх складових ретельно перевіряються. Основа крутиться на всі боки, слід переконатися, що саморізи не видно. Якщо такі знайшлися, то кінці спилюються і шліфуються.

До фанері по краю приклеюється ущільнювач і покривається лаком. Завершальним етапом слід провести тестування конструкції. Деталі можна спробувати відірвати. Слід провести по всьому виробу долонями, щоб переконатися, що він не поранить і не залишить скалку.

Рекомендації по створенню

Складові деталі стандартні, вони розвивають необхідні навички, як хлопчикам, так і дівчаткам. Відмітна особливість може бути оформленні. Бизиборд своїми руками для дівчаток рекомендується пофарбувати в барвисті або пастельні тони. Можна зобразити принцес, фей, квіти і метелики.

При виготовленні бизиборда своїми руками для хлопчика слід підбирати нейтральні, стримані кольори. Відмінно підійдуть сині, білі і зелені кольори. Малюнки мають відповідати захопленням малюка. Як правило, для хлопчиків це літаки, машини і кораблі.

Володіючи особливими навичками та інструментами можна замість стандартних форм надати обриси будиночка або машинки. Даний підхід виглядає набагато цікавіше, але на випилювання піде додатково дві години.

Секрети виготовлення

Щоб розуміти, як зробити бизиборд для дитини своїми руками не заподіює шкоди і викликає інтерес, варто запам’ятати кілька правил:

 • Слід підбирати безпечні і нетоксичні складові.
 • щоб уникнути скалок поверхня повинна бути дуже гладкою.
 • Від дрібних деталей слід відмовитися, щоб малюк не зміг їх проковтнути або засунути в вухо і ніс.
 • не Можна кріпити елементи до гострих і колючою частинах.
 • Дитина не повинна мати доступ до батарей, тому якщо є елементи живлення, вони повинні бути добре заховані.
 • Якщо іграшка фіксується на стіні або підлозі, то важливо приділити увагу надійному кріпленню.
 • Слід підживлювати інтерес до іграшки декоративними малюнками. Наприклад, в будиночку з дверцями, що відкриваються можна намалювати картинку.

Гідності саморобного предмету

Батьки, які знають, як зробити бизиборд своїми руками виділяють основні переваги:

 1. У процесі виготовлення можна додати всі деталі, які цікавлять дитину в повсякденному житті.
 2. Діти обожнюють створювати щось разом з дорослими, тому їх можна сміливо підключати в роботу і дати можливість намалювати щось самостійно.
 3. Форма, модель підбирається за особистим смаком.
 4. Якщо придбати всі деталі в магазині, то готовий результат обійдеться в кілька разів дешевше магазинного.

Бизиборды від виробника

Заводські розвиваючі дошки так само володіють рядом переваг. Товари підлягають сертифікації, а готові вироби ретельно тестуються. При виготовленні використовуються безпечні і нетоксичні матеріали.

Іграшки продумуються до дрібниць, щоб кожен сантиметр виконував корисну функцію. Більшість виробів акцентуються на розвиток творчих здібностей — в них можна малювати і прикрашати. Існують моделі спрямовані на підготовку до школи чи дитячого садку.

Фото бизибордов своїми руками