Декор труб: 120 фото кращих ідей і секретів створення красивого дизайну

Схеми правильного і сучасного декору труб своїми руками. Великий вибір незвичайних ідей, покрокова інструкція та рекомендації від майстрів.

Інженерні комунікації, що використовують трубопроводи виконує виключно функціональну роль, і практично, завжди порушує загальний естетичний вигляд приміщення. Однак при їх декоруванні існує цілий ряд обмежень. У цій статті буде розказано про основні правила декорування і представлено кілька вдалих проектів з фото декору труб.

Вимоги та обмеження декорування трубопроводів

Газопровід відноситься до інженерних комунікацій підвищеної небезпеки, до яких пред’являються особливі вимоги щодо експлуатації. Це необхідно враховувати при створенні декору газової труби на кухні:

Газова труба на всій довжині повинна бути доступна для огляду. Тобто, все, що маскують і декоративні конструкції повинні бути швидкознімними. Її не можна ховати в штукатурці, штробі, або під іншим типом нерозбірної облицювання;

Короби і аналогічні їм конструкції не повинні закриватися наглухо. У разі витоку на одному з стиків газ може накопичуватися у внутрішньому просторі, що істотно збільшує небезпеку вибуху. Тому, всі огороджувальні конструкції такого типу повинні мати прострацію, достатню для забезпечення доброї вентиляції;

не Можна змінювати розташування трубопроводів без погодження з відповідними контролюючими службами;

не Можна надавати механічний тиск і будь-який інший навантаження. Тобто навішувати на газову трубу різні декоративні елементи і використовувати її в якості несучої конструкції;

Поверхня газової труби в обов’язковому порядку повинна бути пофарбована, для запобігання корозії. Що стосується кольору, в які необхідно пофарбувати трубопровід усередині приміщення, то він не регламентовано;

Для декору труб опалення існує лише одне обмеження. Необхідно підбирати обробний матеріал стійкий до перепадів температур, який при нагріванні не виділяє сильно пахнуть і канцерогенних речовин.

Фарбування та розпис

Фарбування є бюджетним способом декорування чи маскування трубопроводів. Існує декілька поширених прийомів, які можна з успіхом застосовувати в приміщеннях, оформлених в будь-якому стилі:

Фарбування в тон зі стінами. Застосовується, якщо в приміщенні однотонні стіни спокійних пастельних кольорів. Вдало підібравши збігаються тони можна домогтися максимальної маскування. Підходить стилям прованс і скандинавський.

Фарбування в контрастний колір. Застосовується у разі якщо приміщення оформлене яскраво, з використанням насичених кольорів.

Необхідно підібрати такий колір для труб, щоб він гармоніював або повністю повторював тон одного з основних елементів приміщення. Приміром, текстилю, кухонного гарнітура або прилеглих стін. Таке декорування гармонійно виглядає в стилі авангард або кітч;

Фарбування під «інженерні комунікації». Виділення труби у своєму первозданному вигляді, як одного з основних декоративних елементів приміщення, вітається в стилі лофт, індастріал чи хайтек. При цьому труби можна фарбувати у чорний колір, під бронзу або хромової фарбою.

Декупаж або розпис. Таке оформлення характерно для приміщень, виконаних в етно стилі. При цьому по всій протяжності труби наноситься орнамент або рослинний, або геометричний у відповідності із загальним оформленням приміщення.

Маскування за допомогою рейлінга

Для горизонтальних труб, що проходять низько, як раз на рівні кухонного фартуха, існує відмінний спосіб маскування – імітація рейлінга. Слід пам’ятати, що на саму трубу не можна нічого навішувати, тому сам несе рейлінг кріпиться над газовою трубою, яка забарвлюється в колір.

Декорування текстилем та обклеюванням

В якості текстильних декоративних елементів використовується мотузка або кокосова копра. Часто практикується наклеювання різних камінчиків скелець та ін

Для закріплення декоративних елементів на трубі опалення необхідно використовувати термостійкий клей, який при нагріванні не розширюється і не розтріскується. Де купити декор для труб залежить від його типу. Це можуть бути магазини для рукоділля, будівельні гіпермаркети і т. п.

ВАЖЛИВО! Використання подібного декору для металевих або пластикових труб провідних до плити, може викликати невдоволення представників газової служби при черговій перевірці лічильника і стати причиною для штрафу.

Використання кухонних меблів

Маркування трубопроводу і газового лічильника за меблевими фасадами вимагає набагато більших капітальних вкладень.

Необхідно розробити дизайн кухонного гарнітура таким чином, щоб вертикальні пенали і підвісні шафки розташовувалися на відповідних місцях і висоті. При цьому, внутрішній простір шафи цілком може бути використано для зберігання начиння.

Використання бамбука

Бамбук завжди надавав дизайнером широкі можливості для декорування приміщень. Не стали винятком і трубопроводи. Існує кілька способів, як закрити труби декором з бамбука. Як правило, він застосовується для маскування вертикально розташованого трубопроводу:

Розташування труби всередині товстого бамбукового стовбура.

Якщо труба розташована досить далеко від стіни, то бамбук акуратно розпилюють уздовж, але не навпіл, а вибираючи чверть — по діаметру труби. Щоб шви розпилу можна було розгорнути до стіни. Всередині видаляються всі перегородки. Кріплення розпиляних частин можна виконати на клей або в декількох місцях перев’язати декоративним шпагатом.

Другий варіант кращий, конструкція стає розбірної і може бути швидко демонтована для надання вільного доступу при огляді труби. Якщо трубопровід встановлений впритул до стіни, то бамбуковий стовбур можна розпиляти навпіл і прикріпити безпосередньо до стіни.

Вертикальний трубопровід може бути заблокований невеликого діаметра за допомогою декількох тонких стебел бамбука. Стебла встановлюються під невеликим кутом поряд з основною трубою, яка розфарбовується під імітацію бамбука.

Короби з ГКЛ для труб

Короба з гіпсокартону для маскування трубопроводів не відрізняються за своїм складом від стандартних конструкцій ГКЛ. Для цього використовуються стандартні профілі. Однак враховуючи невелику навантаження на конструкцію можна обмежитися використанням профілів CD 26/27 в якості несучих і UD27/28 для створення перемичок.

Кріплення ГКП до каркаса виконується за допомогою гвинтів, саморезов з посиленим антикорозійним покриттям. Після створення короби його необхідно зашпаклювати і пофарбувати.

Фото декору труб