Дзеркало з підсвічуванням своїми руками покроково – інструкція з фото та описом

Докладна інструкція, як зробити практичне і зручне дзеркало з підсвічуванням своїми руками. Багато фото готових варіантів, схеми, рекомендації, вибір матеріалів.

Дзеркала з підсвічуванням часто зустрічаються в магазинах електрики. Найчастіше можна зустріти дзеркало з LED-підсвічуванням або з лампами як у гримерках акторів. Кожний з видів цих дзеркал і несе функціональне навантаження. Перед таким дзеркалом набагато зручніше робити зачіску та нанести макіяж.

Голлівудське дзеркало

Напевно ви бачили ці шикарні дзеркала з підсвічуванням в кіно і на фото з зоряних гримувальних. Дзеркало з лампочками створює гламурну атмосферу і здатне прикрасити туалетний столик в спальні або ванної кімнати.

Голлівудське дзеркало можна шукати в спеціалізованих магазинах або зробити дзеркало у ванну з підсвічуванням своїми руками. Зараз ви дізнаєтеся, як це зробити.

Вибір дзеркала

  • Виберіть місце розташування дзеркала в спальні або ванній кімнаті;
  • Ретельно виміряйте висоту і ширину майбутнього дзеркала;

Лампи можна кріпити прямо на дзеркалі (для цього знадобиться спеціальне свердло по склу і певна вправність) або на дерев’яній або пластиковій рамі.

Якщо ви початківець майстер, ми рекомендуємо вибирати дзеркало в широкою дерев’яною або пластиковою рамі в якості основи вироби.

Пам’ятаєте, що наявні у вас розміри повинні відповідати розміру рами.

Підготовка електрики

Для створення дзеркала з підсвічуванням вам знадобляться лампочки. Звичайно, можна купити лампочки розжарювання і кріпити їх патрони до рами, але існує набагато простіший спосіб.

Лампочки можна купити світлодіодні, вони продаються вже з патроном і часто мають клейку основу. Ви можете купити лампи окремо і послідовно з’єднувати їх або купити набір ламп, сполучених між собою. Вони продаються у відділах новорічних прикрас.

По суті такий набір ламп являє собою ялинкову гірлянду з великими лампочками. Кожна з них викручується з патрона.

Підготовка рами

Якщо наявна рама підходить вам за кольором, можна відразу приступити до її розмітки. Попередньо також можна пофарбувати раму за своїм смаком.

Порахуйте скільки ламп у вашій гірлянді. Розрахуйте на якій відстані один від одного вони будуть знаходитися. Відзначте місця кріплення лам на рамі.

Свердління отворів

В місцях, де будуть знаходитися лампочки, потрібно просвердлити отвори.

Спочатку можна зробити отвори звичайним свердлом. Далі вам знадобиться кругла насадка для розсвердлювання великих отворів. Їх розмір повинен бути дорівнювати діаметру патронів для ламп.

Після закінчення сверловки кожне отвір потрібно обробити наждачним папером і протерти вологою ганчіркою від пилу.

Установка ламп

Тепер треба встановити лампи для макияжного дзеркала з підсвічуванням.

  • · Для цього відкрутіть всі лампи;
  • · Кожен з патронів вставити в отвір з внутрішнього боку;
  • · Вкрутіть лампи з лицьового боку.

Дзеркало зі світлодіодним підсвічуванням

Зробити декоративну або функціональну підсвічування дзеркала можна ще одним, мабуть, навіть більш простим шляхом. Для роботи вам знадобиться:

  • · Дзеркало без рами;
  • · Світлодіодна стрічка;
  • · Вилка і провід відповідної потужності.

Для створення дзеркала зі світлодіодним підсвічуванням потрібно вибирати дзеркало без рами або з дуже вузьким обрамленням.

Кріпитися дзеркало повинне таким чином, щоб між ним і стіною залишався вільний простір. Якщо ви хочете підсвітити вже наявне дзеркало, в будівельних супермаркетах можна купити спеціальні кріплення для дзеркал у вигляді гачків або боченков.

Далі дійте наступним чином:

Виміряйте периметр вашого дзеркала. Якщо ви хочете яскраве підсвічування, вимірюйте дзеркало уздовж країв. Якщо ви хочете отримати неяскраву декоративну підсвітку, обчислювати периметр на відстані 7-10 см від краю. Отримана цифра буде означати потрібну довжину світлодіодної стрічки.

порада: якщо вам потрібно виміряти окружність круглого дзеркала, відступивши 5 см від верхньої його межі і 5 від нижньої, виміряйте цей відрізок. Отриману цифру потрібно помножити на 3,14. Для того щоб дізнатися довжину світлодіодної стрічки для прямокутного дзеркала, виміряйте кожне ребро і складіть отримані цифри.

Купіть світлодіодну стрічку потужністю 12V з білим світлом. Для декоративного підсвічування можна вибрати стрічку з кольоровими лампами і пультом для перемикання режимів освітлення.

Якщо у вашої стрічки немає вилки, придбайте її і з’єднувальний провід окремо. Заздалегідь виміряйте відстань від місця установки дзеркала з підсвічуванням до найближчої розетки. Купіть дріт з невеликим запасом.

Приклейте світлодіодну стрічку з виворітного боку дзеркала. У кутах дзеркала або для округлого дзеркала ви можете стискати стрічку між окремими лампочками гармошкою, а потім приклеювати її полімерним клеєм.

Спочатку стрічку приклеюють в кутах, потім поступово знімають захисну плівку і приклеюють інші частини стрічки. Будьте обережні, якщо стрічку відклеїти, другий раз вона не приклеїться.

З’єднайте стрічку з проводом, йдуть до вилку приладу за допомогою паяльника або використовуючи металеві обжимы. Також можна скрутити краю проводів і закріпити на них пластикові захисні ковпачки або акуратно обмотати їх ізоляційною стрічкою. З’єднання за допомогою пайки набагато надійніше, зате обжимы можна буде у будь-який час зняти і використовувати стрічку в інших цілях.

Повісьте готове дзеркало з підсвічуванням з світлодіодною стрічкою, яке ви зробили своїми руками на стіну.

Перевірте чи достатньо довжини проводу, щоб він діставав до найближчої розетки.

Якщо ви хочете розмістити дзеркало у ванній, можна з’єднати проводку підсвічування з проведенням основного джерела світла в приміщенні, тоді підсвічування буде включатися одночасно в верхнім світильником.

Будьте обережні, якщо ви не впевнені в своїх силах, краще довірити процес підключення підсвічування до основної мережі професійному електрику.

Дзеркало з підсвічуванням прикрасить будь-яку ванну кімнату і спальню. Перед таким дзеркалом буде зручно наносити макіяж, і приводити в порядок зачіску. Саморобний дзеркало з підсвічуванням обійдеться вам набагато дешевше готового дзеркала з магазину, яке буде працювати за тим же принципом.

Фото дзеркал з підсвіченням своїми руками