Флораріум своїми руками поетапно: інструкція з фото та описом

Легкий майстер клас для початківців, з докладним описом, як зробити флораріум своїми руками. Фото ексклюзивних ідей, схеми та рекомендації від майстринь порталу.

Далеко не завжди любителі екзотичних рослин та декоративних флористичних композицій мають можливість організувати будинку куточок ботанічного саду. Теплолюбних квітам, тропічним чагарниках і карликових дерев може не вистачити тепла, світла і вологи в повітрі.

Але така проблема цілком вирішувана — можна отримати тропічний куточок в мініатюрному вигляді, тобто створити своїми руками флораріум з суккулентами.

Такий сад в мініатюрі перетворить і прикрасить приміщення, додавши в інтер’єр безліч натуральних фарб. Творчо оформлена частка природи буде виглядати набагато ефектніше, ніж прозові квіткові горщики.

Флораріум як поняття

Традиційний флораріум виглядає як прозорий пластиковий або скляний посудину з невеликою горловиною, призначений для вирощування тропічних рослин сукулентів, екзотичних квітів і створення з них цікавих композицій.

Більш звична назва декоративного елемента — тераріум для рослин. Слово «флораріум» з’явилося порівняно недавно і ще не влилася в обігову мова.

В замкнутому просторі сферичного предмета утворюється особливий мікроклімат, сприятливий для існування теплолюбної флори. Іноді для створення особливих умов в куточку природи використовується додаткове обладнання: терморегулятори, зволожувачі, лампи.

Різновиди флораріумов

Міні-оранжереї мають безліч різних видів. Вони розрізняються по ступені відкритості, за формою, за кліматичним особливостям відтворюваного куточка природи. Будь-якого з цих декоративних предметів можна виготовити самостійно.

Досить вибрати просту модель і побудувати флораріум для початківців своїми руками. Для цього слід познайомитися з його різновидами.

За ступенем герметичності вироби класифікуються як відкриті і закриті:відкриті являють собою найпоширеніший вид флораріумов і має форму посудини з отвором у верхній частині для доступу до композиції з метою уникнення або декорування; зовнішнє середовище може справляти значний вплив на рослини, що живуть у відкритій моделі;

 • закриті флорариумы після декорування і поливу герметично закриваються і зберігають мікроклімат без зовнішнього впливу; не вимагають подальшого догляду.

Вироби для створення рослинних композицій можуть мати різні форми. За цим критерієм також відбувається поділ на види:

Пляшкові флорариумы — являють собою витягнуті у верхній частині ємності з невеликим отвором. У них розміщуються в’юнкі рослини, не здатні розростатися в сторони.

Акваріумні — організовуються у сферичних, прямокутних і усічених пірамідальних судинах. Вони зручні для висадки безлічі невисоких рослин і декорування камінням і черепашками.

Минисады — невеликі вироби, за обсягом рівні склянці. Красиво виглядають в групі.

Зустрічаються флорариумы, мають складні геометричні форми. Їх можна декорувати світлодіодним підсвічуванням, яка красиво переливається в гранях.

Варіанти розміщення

Флорариумы також мають класифікацію за місцем розташування. Тому перед створенням елементу декору потрібно визначитися не тільки з тим, як зробити флораріум своїми руками, але де його вдало розташувати.

За таким принципом вироби поділяються на:

 • настольные;
 • напольные;
 • настенные;
 • подвесные.

Розміри настільних і настінних моделей широко варіюються, підвісні флорариумы відрізняються витонченими формами, підлогові можуть мати великий об’єм.

Так як декоративна споруда має достатню вагу, краще встановлювати його на горизонтальних поверхнях. Настінні або підвісні варіанти застосовуються в разі недостатньої кількості місця.

Матеріали для флораріум

Краса і оригінальність набирає популярність деталі інтер’єру багато в чому залежить від вибору підходящого матеріалу. Будь-яка покрокова інструкція створення флораріум своїми руками починається з рекомендацій і прикладів підбору рослин і декору.

Виріб складається з декількох основних елементів:

 • прозорого посудини будь-якої форми: акваріума, пляшки, келихи, банки або спеціальній ємності для флораріум;
 • спеціально підібраного для певних рослин ґрунту;
 • дренажу, що захищає рослини від надмірної вологи;
 • садивного матеріалу: сукулентів, в’юнів, ломикаменів та інших видів декоративної флори;
 • елементів декору для додання композиції стильного закінченого виду.

При виборі грунту слід звернути увагу на відповідність його певним видам рослин.

Виготовлення флораріум

Після того як матеріали для виготовлення міні-оранжереї будуть обрані, потрібно підготувати інструмент: пінцет, совочок для грунту, шприц для зволоження. Потім можна приступати до роботи.

Щоб виріб було красивим, охайним і довготривалим, потрібно слідувати інструкції для створення флораріумов своїми руками:

 • Спочатку треба підготувати посудину: ретельно вимити його, просушити і знезаразити спиртовим розчином або спеціальними антибактеріальними речовинами.
 • На дно прозорої форми викласти в дренаж. Можна придбати для цих цілей керамзит або використовувати биту глиняний посуд. До дренажу можна додати трохи абсорбуючих речовин.
 • Наступним шаром за допомогою совочка викласти в грунт.
 • Висадити рослини, грунт навколо утрамбувати і зволожити за допомогою шприца. Зверху можна присипати кольоровим піском або декоративними каменями.

Щоб основа композиції виглядало привабливо, на 1 частку дренажної суміші потрібно використовувати 3 частки грунту і 1 частку декору.

Збираючи флораріум своїми руками покроково, з інструкцією для початківців, слід особливо дбайливо поводитися з рослинами. Під час посадки, головне — не пошкодити коріння.

Вибір рослин

Для маленької кімнатній оранжереї слід купувати невеликі повільно зростаючі рослини. Для відкритих моделей підійдуть сукуленти: алое, молочай, толстянка. У закритих посудинах добре почуватимуться бегонія і орхідея.

У вологі флорариумы можна садити плющі і традесканції.

Особливості догляду

Кімнатний мініатюрний сад повинен гармонійно вливатися в інтер’єр і бути на виду. Але не слід залишати його на сонце, щоб різко не підвищилася температура всередині судини.

Полив рослин флораріум повинен проводитись як можна рідше, виключно за необхідності. Особливо це стосується кактусів. У деяких випадках може знадобитися додаткове освітлення.

Фото флораріумов своїми руками