Годівниця для птахів своїми руками поетапно: 120 фото кращих ідей + інструкція

Легка інструкція з докладним описом, як зробити красиву і незвичайну годівницю для птахів своїми руками. Схеми створення, шаблон, розміри, фото, нові ідеї!

Хлопчиків з раннього віку важливо привчати до основ будівництва, розвиваючи любов до праці. Відмінним рішенням для батьків стане спільне з дітьми виготовлення годівниць для птахів своїми руками.

Таку саморобку встановлюють на літній терасі на дачній ділянці, на території заміського будинку. При цьому в роботі можна використовувати масу звичних підручних засобів.

З чого зробити саморобку

В ролі основного матеріалу для будівництва цікавою вироби можуть використовуватися такі підручні засоби:

 • Пластикові пляшки.
 • Щільні пакети з-під різних напоїв (кисломолочні продукти або морси).
 • Звичайні дерев’яні палички з-під ескімо можуть бути незамінним будівельним матеріалом.
 • Стара посуд з будь-якого матеріалу.

Для творчого процесу може застосовуватися найрізноманітніші ємкості (пластикові, скляні, металеві) і навіть дитячі іграшки. Також молодому умільцю знадобиться підготовлене робоче місце з достатнім рівнем освітлення.

В якості основних інструментів готують ножиці або гострий канцелярський ніж, міцний шнур або мотузку, кріпильні деталі.

Покрокове виготовлення класичної годівниці

Найбільш поширений варіант для творчої роботи – це виготовлення годівниці для птахів з дерева своїми руками. Вона має вигляд або відкритого майданчика, або будиночка. Кріпитися на дерево така саморобка може за допомогою кількох саморізів або ж на підвісних кріпленнях.

Для роботи знадобиться сантиметрова стрічка, лобзик, цвяхи або шурупи, розчини для антисептичної обробки. Також необхідний попередньо підготовлений креслення, на якому відображені основні розміри вироби і всі нюанси (вертикальні стійки, підвісні кріплення).

Інструкція, як побудувати годівницю для птахів своїми руками з дерева:

 1. Орієнтуючись на підготовлений креслення, вирізують всі деталі для будиночка (майданчики відкритого типу). Для утворення рівних країв використовують лобзик.
 2. Всі гострі краї і спіли відшліфовують наждачним папером.
 3. Годівниця буде розташовуватися під відкритим небом, а значить, постійно піддаватися впливу дощу і вогкості. З цієї причини, перед початком складання кожну заготовку обробляють розчином антисептика і вологостійкими маслами.
 4. Після повного висихання розчинів, приступають до складання конструкції. Для кріплення застосовують шурупи, саморізи або металеві куточки.

Дах можна зібрати з двох дерев’яних дощечок, а встановлюють її на декількох опорних балках.

Годівниця з чайного набору

Оригінальну годівницю для птахів легко виготовити з пошкодженої посуду. Стару чашку або блюдце зі сколом не варто поспіхом викидати.

Якщо на ділянці оселилися птахи, краще спорудити з непотрібного сервізу цікаву годівницю. Для цієї мети блюдце приклеюють до поверхні тарілки під кутом 45 градусів. Через ручку чашки проводять металеву дріт і підвішують на гілку дерева.

Вироби з харчового пластику

Звичайні пластикові пляшки і жорсткі пакети з-під соку, можуть стати цінним матеріалом для творчого процесу. В роботі також знадобляться гострі ножиці або канцелярський ніж, за допомогою яких майстер буде вирізати віконця для укладання пташиного корму.

Подібні годівниці для птахів відрізняються простою технікою виконання і практичністю (доступний витратний матеріал, низькі витрати на виготовлення).

Виріб з паличок від морозива

Любителі морозива ескімо по достоїнству оцінять такий будівельний матеріал, як палички з дерева. Всі палички слід ретельно вимити з милом і висушити. Можна покрити поверхню антисептиком і акриловим лаком. Інструкція, як зробити годівниці для птахів своїми руками:

  • Підставу будиночка являє собою складені у вигляді перекладин палички. Висота такого фундаменту може мати будь-які розміри. Важливо, щоб верхній шар складаються з близько розташованих один до одного деталей (незбиране плато для розміщення корму).
  • Наступний крок полягає в складанні двох сторін даху. На робочій поверхні укладають два вертикально розташовані палички. На них за допомогою клею починають викладати поперечні планки-палички.

Зібрані подібним чином стінки даху встановлюють під кутом 40-45 градусів один до одного, і кріплять до основи. Заключний етап роботи майстра – це кріплення будиночка на гілку дерева будь-яким відомим способом. Фото настільки оригінальної годівниці для птахів можна використовувати в якості зразка для творчості.

Вироби з пластикових кубиків

Яскраві і оригінальні годівниці для птахів можна зробити своїми руками з непотрібних пластикових кубиків. В якості витратного матеріалу можна використовувати поламані іграшки з набору або ж вироби, які втратили свій первісний колір. Як зробити годівницю:

 1. За допомогою олівця або маркера позначити на одній з граней кубика майбутнє віконце.
 2. Використовуючи гострий ніж, вирізати отвір в стінці.
 3. Один з кубиків у формі трикутника може використовуватися в якості даху, прикріпленою до основного кубику.

Створення подібних конструкцій являє собою чудовий приклад творчих занять з малюками дитсадівського віку. А яскраві вироби прикрасять сірий зимовий двір.

Оригінальні годівниці для птахів

На сьогоднішній день можна зустріти найкрасивіші годівниці для птахів, створені своїми руками:

В якості основи для виготовлення годівниці своїми руками можна використовувати кокос після вилучення соку і м’якоті. Майстру достатньо вирізати одну з бічних стінок і підвісити конструкцію на дерево.

Металеву сітку можна зігнути, надавши їй форму жолудя або будь-якого відомого фрукта. Доповнить оригінальний образ відкидається металева або дерев’яна кришка, через яку можна насипати корм птахам.

Підійдуть для творчого процесу та м’які сітки з-під фруктів або овочів.

В дерев’яному спилі також можна випиляти своєрідний кишеня для годування птахів. Саму годівницю слід підвісити на міцну ланцюг або шнур.

З допомогою фарб та інших декоруючих складів будь-яку годівницю для птахів, створену своїми руками, можна перетворити на яскраве прикраса будинку.

Фото годівниць для птахів своїми руками