Іграшки орігамі: майстер-клас з фото та описом всіх етапів створення красивої вироби

Майстер-клас з фото та описом всіх етапів створення іграшки у техніці орігамі. Оригінальний дизайн, нестандартні рішення, готові схеми від досвідчених майстринь.

Творчість у техніці орігамі знайомо багатьом, але не всі сприймають його серйозно. І даремно. Орігамі – це не просто бюджетні вироби з паперу. Це стародавній вид мистецтва, який був покликаний заспокоювати нерви і змушував людину відволіктися від проблем.

А ще орігамі – це відмінний спосіб провести час, проявити фантазію, змусити мислення працювати, а дрібну моторику розвиватися. Іграшку орігамі своїми руками здатні створити і діти, і дорослі.

Який може бути іграшка

З допомогою оригами можна зібрати дуже багато виробів. Вони можуть бути як статичними, так і рухливими. Техніка орігамі дуже захоплююча, а також цілком сочетаема з іншими видами творчості. Іграшки орігамі можуть бути як окремим модулем, так і частиною вироби, наприклад, розташовуватися в аплікації.

Паперовий літак

Немає людини, який, мабуть, не намагався хоч раз у своєму житті змайструвати паперовий літачок. Однак якщо скласти літачок міг практично кожен, летів далеко він не у всіх, на жаль. А саме в тривалості його польоту і полягала радість.

Зібрати літак з паперу насправді легко. Для цього потрібно взяти чистий папір (можна різнобарвну), загнувши його верхні кути до середини. Виходить трикутник. Потім цей трикутник потрібно загніть вниз і повторити перша дія, але трикутник при цьому повинен залишитися на своєму місці.

Притримуючи загнуті кути, літачок треба вивернути. Потім вивернула вироби потрібно розправити так, щоб крила літака сформувалися потрібним чином — спочатку зігнути крила, а потім привести їх на потрібний рівень.

Квітка з паперу

Модульні орігамі-іграшки можуть бути самими різними. Дуже часто збирають з паперу квіти. Робиться це досить просто, і подібні орігамі-іграшки для дітей не складуть праці.

Для початку потрібно підготувати аркуш паперу, а потім скрутити його по діагоналі. Верхні кути підвертаються, щоб вийшов рівнобедрений трикутник. Кути підставі верхнього шару з обох сторін потрібно відігнути до середини. Так виходить інша фігура – квадрат.

Тепер треба бічні кути квадрата загнути до середини зі всіх сторін, випрямити їх і розправити. Можна злегка подути, щоб фігура стала більш об’ємною. Вийшов квітка потрібно поправити, розправляючи пелюстки.

Хлопавка

Якщо літачок в дитинстві намагалися робити все, то хлопавка – це виріб більше по чоловічій частині. Кого в школі не намагалися лякати саморобної з паперу хлопавкою хлопчаки? І як би дівчата не намагалися повторити і знайти, як зробити іграшку орігамі у вигляді хлопавки, виходило мало у кого. Настав час навчитися і повторити цю забаву зі шкільної пори.

Прямокутний аркуш складається навпіл. Всі крайні кути потрібно рівно загнути до середини. Таким чином, якщо скласти аркуш навпіл і загнути усі кути, то вийде трапеція.

Далі кути трапеції потрібно загніть вниз, скласти отриману фігуру навпіл. Тепер потрібно взяти за кінчик гострого кута і різко струснути. Хлопавка повинна спрацювати.

Вінок

З допомогою орігамі рухомі іграшки, здавалося б, оживають і виглядають дуже правдоподібно. Але хто сказав, що з допомогою паперу можна робити тільки тварин? Дуже гарний декор в техніці орігамі часто створюють для прикраси приміщення. Наприклад, дуже легко виходить з паперу зробити вінок.

Для вінка потрібно буде вісім прямокутників, з яких і складатиметься виріб. Папір краще брати не саму тонку, інакше вінок форму тримати не буде, а зовнішній вигляд готового виробу від цього постраждає.

Прямокутник скласти навпіл. Потім зігнути смужку навпіл. Кути з того боку, де край залишився вільним, зігнути в бік протилежної сторони. Таким же чином потрібно зробити ще сім елементів. По завершенню роботи можна приступати до складання виробу.

Щоб скласти вінок в єдине ціле, потрібно вставити гострі кути одного модуля вийшов кишеньку іншого. Утворюються такі кишеньки у кожного модуля з двох сторін по вільному краю. Коли всі модулі вставлені в кишеньку наступного, вінок готовий. Його можна використовувати в якості прикраси на ялинку або декору для інтер’єру.

Журавель-орігамі

Журавля з паперу, швидше за все, також намагалися зробити багато. Білий журавель – символ світу, який часто роблять в школі до Свята Перемоги. На фото орігамі-іграшки видно, що журавля буде зробити трохи складніше, ніж попередні моделі, проте можна спробувати зібрати.

Квадрат з паперу складається два рази під діагоналі. Таким чином, після маніпуляцій виходить трикутник. Потім тією стороною, де вийшла «книжка», треба покласти вниз. Верхній шар квадрата потрібно розгорнути і відвести вгору. Потім потрібно перевернути заготівлю і повторити процедуру з зворотного боку.

Бічні кути верхнього шару потрібно відігнути до середини і повернути їх назад. Потім заготівля розгортається в ромб, та ж маніпуляція відбувається і з зворотного боку.

Тепер бічні кути потрібно загнути до центру. Вийшли довгі ніжки, які відгинаються бік. Вони будуть служити шиєю і хвостом. На шиї можна зробити голову, а крила розправити в сторони. Журавлик готовий!

Кораблик

Хто не пускав кораблики навесні по струмках? Напевно, все це робили в дитинстві. До речі, і кораблики з паперу могли плисти довгий час, незважаючи на те, що матеріал швидко намокав. Зараз можна повернутися в дитинство і спробувати знову зібрати кораблик.

Аркуш паперу потрібно загнути навпіл, а потім по вертикалі. Верхні кути з обох сторін потрібно загнути до середини. Закоти загнути на протилежні сторони листка, а потім повернути назад. Настала черга нижніх кутів: їх теж загинають вгору.

Виріб практично готова. Залишилося потягнути за центр вироби, повернувши її. Загинаються закоти, краю розтягуються. Кораблик можна запускати.

Фото іграшок орігамі