Інструкція, як зробити кутову полицю своїми руками: схеми, розміри, креслення

ТОП-150 фото красивого поєднання кутовий полиці в сучасному інтерєрі. Приклади ідеального поєднання, багато фото, схеми, покрокова інструкція + рекомендації майстра.

Для підтримки порядку і стилю в інтер’єрі обов’язково потрібні полиці. Різних моделей полиць існує дуже багато, і кожен тип по-своєму унікальний. Багато майстри та власники квартир, будинків, дач можу побудувати красиву полку, стелаж своїми руками, використовуючи ряд підручних матеріалів.

Особливою популярністю користуються кутові полиці з дерева, металу, скла, які займають мінімум простору, але володіють достатньою місткістю.

Переваги кутових полиць

На відміну від лінійних полиць, подібні аксесуари володіють безперечною перевагою в інтер’єрі:

 1. Компактні розміри.
 2. Зручна форма.
 3. Підвісні полки дозволяють звільнити простір під інші цілі (наприклад, невеликий столик або тумба з раковиною у ванній кімнаті).
 4. Відрізняє подібну меблі і простота в самостійній роботі.
 5. Великий вибір готових проектів з докладним описом кожного кроку роботи, схемами і кресленнями.

Особливу увагу майстри повинні приділяти надійності використовуваних кріплень, максимально допустимого навантаження на полиці, а також станом підлягає стіни.

Фото оригінальних кутових полиць, зроблених своїми руками, дозволить оцінити переваги кожної відомої моделі.

Де використовувати кутову полицю

В будинку або В квартирі існує величезна кількість варіантів розташування кутових полиць. Навісні і підлогові конструкції можуть бути розміщені:

Кутова полку, виконана своїми руками, може використовуватися на кухні та комори. В подібних приміщеннях кожен квадратний метр враховується для організації зон зберігання. Подібні полиці можуть розміщуватися в нестандартних точках (під кутовий раковиною, над місцем стику Р-образного кухонного гарнітура).

У ванній кімнаті над умивальником навісна полиця знайде своє застосування (розташування предметів особистої гігієни, органайзерів з декоративною косметикою). Деякі моделі кутових стелажів можуть бути додатково обладнані гачками і сушарками для рушників, дзеркальним фасадом, підсвічуванням.

Дуже часто полиці до стелі використовуються в передпокої і на балконі. В даних приміщеннях вельми необхідні додаткові площі для зберігання дрібниць, сумок, коробок.

Серед дбайливих господинь користуються популярністю багатоярусні полиці для квітів. Зручна форма і розміри дозволяють здійснювати догляд за рослинністю, там же зберігати засоби для догляду, поливу, підживлення.

Деякі майстри додатково продумують конструкції для фіксації ламп денного світла (джерело освітлення для стимуляції росту рослин).

Г-подібні конструкції можуть застосовуватися для будь-якого приміщення, де є дефіцит вільної площі або кімната з нестандартними розмірами і формою.

Вибір матеріалу для роботи

найважливіший параметр для самостійної збірки кутовий полиці полягає у виборі матеріалу. Всі сучасні магазини будівельних товарів пропонують своїм клієнтам величезний асортимент таких витратних матеріалів:

 1. Дерев’яний брус різного перетину.
 2. Панелі ДСП, МДФ.
 3. Фанера.
 4. Металеві профільні труби.
 5. Армоване і листове залізо.
 6. Пластикові та скляні панелі для збірки.

У роботі можна використовувати також труби ПВХ, залишилися після проведення ремонту в квартирі (будинку). Для попередньої обробки деталей і подальшого складання знадобляться дриль, лобзик, зварювання і болгарка, рулетка, будівельний олівець або маркер, рівень.

Кріплення для з’єднання деталей між собою також можна придбати в магазинах: нагелі, шурупи, саморізи, металеві куточки.

Для декору та спеціальної просочення використовують вологостійке масло, антисептик і антипірин, антикорозійний склад, фарби, акриловий лак, плівки ПВХ з імітацією різних матеріалів (під цегляну кладку, природний камінь).

Для майстрів з належним досвідом випалювання або різьблення по дереву знадобиться набір відповідного інструментарію. Виготовлення настінних кутових полиць вимагає придбання кріпильної фурнітури.

Покрокове виготовлення кутовий полиці

Етапи будівництва стелажа або полиці залежать від призначення конструкції, передбачуваних розмірів і моделі (підвісні, підлогові типи).

Щоб зробити своїми руками кутову полицю для ікон, достатньо одного ярусу і невеликих по висоті різьблених бортиків. Можна додатково продумати стійки для іконостасу та утримування свічок.

Конструкції під квіти, книги, іграшки вимагатимуть наявності декількох поверхів. Полиці для ванної кімнати краще будувати з комбінації матеріалів, наприклад, опори з металевих труб, а самі пластини – з деревини.

Підготовка креслення

Важливий етап самостійної роботи – це підготовка креслення, за яким і буде проводитись подальша збірка конструкції. На схемі обов’язково відображають наступні параметри:

 • Загальні розміри даного аксесуара.
 • Розміри опор і горизонтальних планок.
 • Особливості складання.

Важливо позначити будь-які додаткові деталі: вбудовані точкові світильники, дверцята і дзеркальні фасади, фіксуючі пристрої і обмежувальні бортики.

Обробка деталей та складання

Сьогодні багато меблеві магазини постачають у продаж готові панелі для складання полиць всіх розмірів, форм і моделей. Але при бажанні майстер має можливість самостійно випилювати деталі для своєї конструкції. Подальша робота складається з декількох етапів.

Як зробити кутову полицю своїми руками:

Попередня просочення дерев’яних поверхонь вологостійким маслом, а металевих деталей – антикорозійним складом для захисту від вологи та іржі.

Дуже важливо враховувати призначення майбутньої меблів. Наприклад, полиці етажерки для ванної кімнати повинні бути оброблені антисептиком і протигрибковим розчином, адже розвиток патогенного грибка може завдати шкоди не тільки дерева, але і людині.

Ретельне шліфування гострих країв і зрізів дозволить істотно зменшити ризик отримання травми.

Збірка конструкції проводиться за допомогою нагелів, саморізів, а по внутрішній поверхні можна прокласти металеві куточки для міцності.

Особливу увагу приділяють міцності кріплення підвісних полиць підлягає до стіни і максимально допустимого навантаження. Завершують самостійну роботу декоруванням поверхонь: випалювання або різьбі по дереву, трафаретного розпису, кріплення плівок ПВХ або декоративного шпону.

Фото кутовий полиці своїми руками