Інструкція, як зшити штори своїми руками покроково: викрійки + схеми пошиття

Великий вибір ідей створення красивих і сучасних штор для інтерєру своїми руками. Оригінальний дизайн, кращі матеріали, вибір кольору, стилю та розміру штор.

Штори є важливим елементом будь-якого інтер’єру. Сьогодні кожна господиня має можливість вибрати штори на будь-який смак, будь-якої форми, кольору і моделі. Однак, далеко не завжди вдається отримати бажаний результат. Оригінальні моделі штор можна зшити своїми руками, маючи мінімальні навички крою та шиття.

Критерії вибору моделі

Моделей штор відомо дуже багато: від коротких класичних до оригінальних римських штор. Існує кілька критеріїв для оптимального вибору тієї чи іншої моделі:

Розміри і стиль інтер’єру в приміщенні. При правильному підході штори для залу, створені своїми руками, можуть істотно змінити обстановку в кімнаті, створивши цікавий візуальний ефект.

Призначення приміщення. Наприклад, для кухні краще вибирати легкі комбіновані тканини, які не вбирають запахи, легко переносять часті прання. Для спальні знадобляться щільні види текстилю, які будуть належною мірою захищати від вуличного шуму і денного світла. Пошиття штор своїми руками для дитячої кімнати повинен проводитися тільки з безпечних видів тканини, не викликають алергічних реакцій.

Величезне значення мають розміри вікна та його форма. Перед виготовленням викрійок слід провести відповідні виміри.

Наявність або відсутність балконних дверей.

Звичайно, не варто забувати про присутність у майстра належних навичок крою та шиття. Фото і викрійки штор, пошитих своїми руками, можна знайти на веб-порталах рукоділля і творчості.

Підготовка матеріалів для роботи

Для виконання якісної роботи знадобиться певний набір інструментів:

 1. Текстиль.
 2. Додаткові елементи декору, наприклад, фактурний шнур, тасьма, стрічки, пластикові кільця.
 3. Праска.
 4. Традиційний набір для шиття.
 5. Швейна машинка.

Обов’язково потрібні викрійки. Для створення викрійок з нуля не потрібні лекала – достатньо підготувати сантиметрову стрічку, олівці гострі ножиці.

При бажанні можна скористатися готовими викрійками, які сьогодні доступні абсолютно безкоштовно кожної майстрині. Для недосвідчених майстринь знадобляться інструкції, як зшити штори своїми руками.

Оптимальні розрахунки необхідного текстилю

В самостійному пошитті штор є безліч нюансів, які часто і зупиняють рукодільниць від роботи. Один з найбільш важливих моментів – оптимальний розрахунок тканини на пошиття штор.

Для моделей полотен з драпіруванням обов’язково вираховується коефіцієнт збірки, який є однаковим для певних видів текстилю:

 1. Для важкої портьєрної тканини показник коефіцієнта досягає 1,7.
 2. Для тюлю може складати 2 або 3, в залежності від наявності малюнка на полотні.

Наявний коефіцієнт помножують на ширину фіранки (а вона, в свою чергу, залежить від довжини карниза). Тканини в магазинах продаються у вигляді рулонів. Стандартна ширина тюлю складає 1,8 метра, для портьєрної тканини даний показник становить 1,4-3,0 метра. Ще один важливий показник, про який не можна забувати – це що залишається тканина для швів.

Покрокове виготовлення декоративних штор

Після вибору моделі і підготовки всіх необхідних інструментів, можна приступати безпосередньо до роботи. Майстер-клас з пошиву штор своїми руками включає наступні кроки:

 1. Виготовлення креслення.
 2. Розкрій.
 3. Робота над деталями (обробка країв і прошивання тасьми).

Кожен етап повинен проводитися з детальним підходом, що дозволить уникнути грубих помилок, спотворення малюнка на суміжних тканинах.

Самостійне виготовлення креслення

На практиці має значення, як зовнішній вигляд штори, так і її практичність. Роботу з пошиття штор слід проводити в суворій відповідності до заздалегідь підготовленим кресленням. На папері відображають наступні параметри:

 • Розміри майбутнього полотна.
 • Наявність складок і їх вид (потрійні, люверси).
 • Припуски на шви та їх розмір.

Всі додаткові елементи декору також повинні бути вказані на схемі.

Розкрій полотна

Вибраний текстиль перед початком роботи перуть, щоб отримати першу усадку тканини. Подібний підхід дозволить надалі уникнути спотворення розмірів фіранки, створеної своїми руками. Після повного висихання тканини полотно пропрасовують гарячою праскою, адже найбільш зручно працювати з полотном без складок.

Інструкція, як провести розкрій своїми руками:

 1. Текстиль розкладають на підлозі виворітною стороною догори.
 2. Підготовлені викрійки укладають зверху.
 3. За допомогою маркера позначають контури майбутнього виробу.

Обов’язково залишають припуски на шви (5 см з боків, 10 см – по верхньому краю).

Робота над деталями

Наступні етапи самостійної роботи є найбільш важливими, адже від якості їх виконання буде залежати дизайн штори. Покрокова інструкція, як зшити штори:

 1. Всі бічні припуски підігніть заду. Для фіксації використовувати кравецькі шпильки.
 2. Праскою пригладити краю згинів.
 3. Видалити шпильки, ще раз обробити текстиль праскою.
 4. Прострочити краю полотна за допомогою швейної машинки.

До верхнього краю штори докласти шторну тасьму. Витягнути шнурки, загнути краї стрічки і прострочити кожен край. При необхідності можна додатково пошити ламбрекен.

Для цього край текстилю підгинають догори, формуючи віконця для дерев’яної рейки. Краї майбутнього ламбрекена з утвореними складками прошивають по краю. Для декору використовують бісер, атласні стрічки (на розсуд рукодільниці).

Пошиття тюлі в домашніх умовах

Перші кроки самостійної роботи не відрізняються від класичного майстер-класу. Тюль вибирають, виходячи з його щільності, малюнка на поверхні, необхідної фактури.

Покрокова інструкція, як зшити тюль своїми руками:

 1. Ріжуть полотно одним з відомих способів: по згину, за нитки, з використанням аршини і ножиць або різака.
 2. Краю тканини обробляють на машинці, за допомогою клейової тасьми або з використанням окантовки.
 3. Перед обробкою крайових зрізів полотно бажано повісити на карниз, щоб сталася первісна усадка тканини.
 4. Складки на тюлі створюють за допомогою крейди, яким відзначають розташування декоративних елементів, з подальшим закріпленням паралельних ліній на швейній машинці.

Шторну стрічку створюють за аналогічною схемою з звичайними портьерными фіранками. Стильні штори можна зшити своїми руками не тільки з придбаного текстилю, але й з ряду підручних матеріалів. І в цьому основна перевага самостійної роботи.

Фото штор своїми руками