Кадо намалювати листя: покрокова інструкція з фото та описом

Легкий урок малювання для дітей, вивчаємо схему, як намалювати листя покроково своїми руками. Фото готових варіантів, а також майстер-клас з докладним описом.

Як одяг буває святкового і буденного, з великою кількістю модних деталей і простий, – так і листя. Будучи «одягом» дерев і чагарників, трав і квітів, вони являють собою неймовірне пишність і – дивовижне різноманіття.

Але новачки в образотворчому мистецтві приступають до художньої творчості з нескладних за формою листочків. З чого ж почати?

Слідуючи поетапної інструкції як намалювати листя, першим кроком буде вивчення їх форми…

І шарудять під ногами, і дивляться з картин…

Гарненько розглянути дивовижні творіння перед тим, як взятися за олівець, найзручніше влітку або восени. В осінні місяці особливо: вони самі застилають собою шикарний килим під ногами. Але навіть і взимку це можна здійснити: помічниками в холодну пору року стануть намальовані картинки листя.

Бажано уважно вивчити, як виглядає «представник» того чи іншого рослини, порівняти їх між собою, знайти, у чому очевидне подібність і в чому – розходження.

Після такого аналізу, коли в пам’яті відкладеться різноманіття форм і одноманітність пристрою листових пластин (симетрія), зобразити їх куди простіше. Стане очевидним, що, приміром, листочки дуба схожі на геометричну фігуру «овал», берези – трикутник, а верби – на витягнутий прямокутник.

Листя дубова

Простіше вчитися «на дубі». Якщо чітко дотримуватися покрокової інструкції для початківців, то перший малюнок повинен вийти досить реалістичним.

Отже, спочатку варто вивчити зовнішній вигляд листової пластини обраного рослини. Які в неї особливості?

  1. Просту будову (один листочок і один черешок).
  2. Овальна форма, причому овал досить витягнутий і звужується до черешку.
  3. Хвилясті краї.
  4. Осьова симетрія (листочок можна скласти вздовж, і ліва частина його співпаде з правої), віссю є жилка, в яку переходить держак.
  5. По обидві сторони від осі жилки розходяться більш дрібні (скажімо – другого рівня); виходять з однієї точки – вліво і вправо.
  6. Від «судин» другого рівня йдуть зовсім маленькі прожилки.
  7. Гладка (неопушенная) поверхню.

Такі відомості дуже знадобляться надалі.

А тепер – за «інструменти»

Ознайомлення з «пристроєм» об’єкта зображення відбулося. Тепер же – до практичного заняття.

Ну, по-перше, треба підібрати потрібний олівець – він повинен бути добре заточеними, середньої м’якості і твердості. На таких «інструментах» стоять позначення «ТМ» (російське) або «НВ» (іноземне).

Приготувати необхідно також двенадцатицветный набір олівців (бажано, щоб кольорів було не менше; більше – можна). І, звичайно, білий папір – будь-якого формату. Добре, якщо вона буде рисувальної або креслярської. Плюс добротний ластик.

До цього – обов’язково «прихопити» натхнення!

І далі слідувати докладних рекомендацій: як намалювати листя олівцем?

Лінії, овал і хвилі…

Спочатку необхідно спробувати зобразити один листочок. Освоївши це, можна братися і за букет.

Отже, по порядку.

насамперед проводять під нахилом лінію (вісь симетрії). Вона – той самий черешок, що переходить в «головну» жилку.

Навколо тонко змальовують витягнутий і розширюється до верху овал. Це контур.

Від осі, приблизно під кутом у сорок п’ять градусів, проводять по чотири рисочки вліво і вправо до країв контуру. (Це прожилки «другого рівня).

Тепер хвилі (краю листочки). Їх треба зобразити, малюючи над прожилками полуовалы, які акуратно, плавно з’єднати між собою дугами вниз».

Овал перуть гумкою.

Від бічних прожилок проводять тоненькі рисочки (найменші прожилочки). А «головну» потовщують.

Майже готово! Якщо є бажання намалювати кілька дубових листочків, можна, повторивши всі дії таким же чином, зобразити їх на одній гілочці. Просто намалювати листя – ще пару штук – по обидва боки від вже готового листочка, з’єднавши їх черешки разом.

Були простими, стануть кольоровими

Дуже приємне заняття слід за вже виконану роботою – розфарбування. Тут вже особиста уява може перетворити намальоване хоч в осінній палаючий букет, хоч в літню свіжу зелень.

У першому випадку тон можна зробити жовто-помаранчевим або оранжево-червоним, або охряным, у другому – зелений різних відтінків.

Колір прожилок підсилюють: роблять темніше основного, а в центрі «головною» – навпаки, світліше (для обсягу).

Частини, близькі до країв, «затінюють».

Тепер готовий виріб можна і в рамочку!

Хоч кленові, хоч березові!..

Виконавши покроково всі вищеописані рекомендації, стає ясно, як легко намалювати листя! І березові, і каштанові, та кленові, і виноградні… Головне – чітко уявляти загальну схему.

Будь-який вподобаний для зображення листочок завжди першим ділом необхідно вивчити – виявити, якою він геометричної форми. Потім визначити вісь. На папері потрібно створити контур, потім — «каркас» з прожилок і як би «надіти» на нього обриси листочка. А потім додати деякі додаткові деталі й розфарбувати.

Пам’ятаючи про це, можна експериментувати: відображати на папері «рослинні частини» не тільки дерев, але й чагарників і квітів і трав. Наприклад, «зубчасті» листочки (як у кропиви). Або круглі «з розрізом» (як у латаття). Або – нагадують серце (як у бузку)…

З часом, чим більше такого практичного художнього досвіду буде накопичуватися, тим реалістичніше стануть виходити на папері чудові витвори природи…

Фото намальованих листя