Когтеточка для кішок своїми руками покроково: інструкція з фото і незвичайними ідеями

Великий вибір ексклюзивних ідей створення когтеточки для кішок своїми руками. Простий майстер-клас, фото, схеми, вибір матеріалів, а також готові викрійки з докладним описом.

Абсолютно всі домашні улюбленці були хоча б раз помічені за тим, що точать свої кігті про меблі або інші речі своїх власників. Хтось звичайно відразу приймає радикальне рішення і позбавляє своїх вихованців пазурів за допомогою кваліфікованих фахівців, але більшість все-таки вважає за краще організувати для кішки спеціальне місце, де вона зможе точити свої кігті.

З чого можна зробити когтеточку

Не обов’язково вирушати в зоомагазин, когтеточка для кішок своїми руками робиться дуже легко. Є кілька способів її виготовити:

  • з дерева
  • їх ДСП
  • з пластику
  • з картону

Когтеточки з дерева

Найбільш очевидним матеріалом для виготовлення когтеточки є дерево. А самим простим способом — вибрати гілку або стовбур дерева діаметром не менше 10 сантиметрів і закріпити його на стійкій підставці.

Якщо Ви хочете скористатися цим варіантом, то обов’язково врахуйте наступні моменти:

  • дерево, яке Ви вибрали, не повинно бути сильно сухим — інакше кішка швидко розправиться з корою дерева і Ваш будинок наповниться трісками і пилом
  • дерево, які Ви вибрали, не повинно бути молодим і мати занадто тонку кору — до такого дереву кішка навіть не доторкнеться
  • вибирайте дерево з рівним стовбуром без вигинів і гілок

Основу для дерева можна зробити з ДСП, а стовбур прикріпити до неї на цвяхи або будівельним степлером. Перед тим як передати цю конструкцію в користування кішці, переконайтеся в стійкості стовбура.

Когтеточки з ДСП

Робити когтеточку з ДСП можна тільки при наявності під рукою необхідних інструментів. Але найчастіше з цього матеріалу виходять справжні витвори мистецтва і ніхто навіть не подумає, що зроблена ця когтеточка для кішок своїми руками. Схема і розміри, які Вам необхідно знати висоту і ширину листів, які потрібно буде скріпити.

Основа, яка повинна у Вас вийде — прямий паралелепіпед приблизно 60 см у висоту. Для каркаса знадобляться 4 листа ДСП 60 см в довжину і близько 10 см в ширину. Для того, щоб закрити верх буде необхідна пластина 10х10 сантиметрів. Скріпити всі сторони фігуру можна використовуючи рідкі цвяхи, цвяхи і молоток, будівельний степлер.

Зміцнити таку конструкцію можна також на пластині з ДСП. При цьому її довжина і ширина повинні бути рівні або більше висоти основної фігури. Прикріпити фігуру до основи можна цвяхами або будівельним степлером.

Якщо Ви хочете зробити для підставки яке-небудь покриття, необхідно подбати про це до того, як всі деталі будуть з’єднані.

Після того, як каркас когтеточки повністю виготовлений, необхідно зробити спеціальне покриття для каркаса. Для цієї мети відмінно підійде джут.

Тільки вибираючи діаметр мотузки, враховуйте, що він не повинен бути товще Вашого мізинця. Занадто товсту мотузку складніше подрать, а це означає, що кішка зробить кілька спроб і відправиться шукати більш податливий матеріал.

Щоб закріпити мотузку потрібно попередньо обробити поверхню каркаса клеєм, потім намотати на нього мотузку і закріпити кінці мотузки нагорі і біля основи будівельним степлером.

Когтеточки з пластику

З пластику може вийти відмінна когтеточка. Покрокова інструкція з фото тут не потрібна. Беремо за основу попередній спосіб і паралелепіпед з ДСП замінюємо на готову пластикову трубу, яка залишилася у Вас після ремонту.

Діаметр такої труби має бути близько 15 сантиметрів. Алгоритм дій буде точно таким же. Верх Ви можете на закривати кришкою і використовувати порожній простір когтеточки, наприклад, для зберігання іграшок улюбленого вихованця.

Єдине про що варто подбати про надійність кріплення мотузки до поверхні. В якості перестраховки не завадить посадити її на рідкі цвяхи в хаотично вибраних місцях.

Когтеточка з картону

Як зробити когтеточку для кішки своїми руками з вертикальною стійкою конструкцією ми вже розібралися. Однак, когтеточка може бути більш компактною і не менш функціональною. Для цього візьміть коробку, основу якої має довжину не менше 70 див.

Акуратно зріжте кришки і верхні стінки до висоти не більше 10 сантиметрів. Весь зрізаний використовуйте картон для виготовлення смужок висотою на 1 см вище, ніж висота стінки отриманого ящика, і на 1 см менше, ніж його довжина.

Отримані смужки уместите в ящику. Вони повинні дуже щільно притискатися один до одного. Так з коробок, в яких люблять сидіти улюбленці вийде відмінна когтеточка для кішок своїми руками.

Якщо ця коробка давно перебувала у Вас в будинку і вихованець встиг в ній посидіти, поспати, погратися — в коробці напевно залишився запах кішки. А отже, їй буде легше звикнути до нової іграшці.

Як визначити необхідний розмір

Перед тим як приступити до виготовлення когтеточки своїми руками, необхідно визначити її розмір. Комфортність буде залежати, в першу чергу, від габаритів самої кішки.

Перша цифра, яку Вам необхідно дізнатися — відстань від верхівки голови до основи хвоста. Від цього показника буде залежати висота/довжина когтеточки. Для комфорту тварини до нього можна додати +25%. Схема когтеточки буде складена невірно, якщо не враховувати другий параметр — обсяги тварини.

Стандартно для вертикальної когтеточки підійде діаметр 10-15 сантиметрів, але якщо Ви є власником кішки великої породи, додайте до цих чисел кілька сантиметрів для комфорту свого тварини. Для створення горизонтальної когтеточки повинна дотримуватися ширина не менше 20 див.

Плюси і мінуси

Плюсом такої когтеточки може стати її економічність. Якщо вона зроблена з підручних матеріалів, які не потрібно було купувати — всі сили на її створення виправдані. Якими можуть бути мінуси?

Трапляється так, що когтеточка виявляється недовговічною. Вона швидко зношується, ламається, псується. При цьому зроблена когтеточка своїми руками, покрокова інструкція дотримана і звинувачувати в поломці нікого. А найголовніше, що нема куди віднести її на вимушений ремонт.

Найчастіше поломки відбуваються із-за того,

що використані вже зносилися матеріали — використовувані раніше в інших цілях листи ДСП, мотузка, пошкоджені труби.

Або із-за того, що деталі недостатньо міцно прикріплені один до одного. Для того, щоб уникнути швидкої зношуваності вироби — перевіряйте всі на міцність самостійно.

Тепер знаючи стільки способів, як зробити когтеточку своїми руками, Ви зможете заощадити свій бюджет і витратити гроші на більш необхідні речі для вихованця.

Для кішки, безумовно, не має значення, куплено чи домашнє обладнання в зоомагазині або ні, набагато важливіше функціональність. А зробити когтеточку для кішки своїми руками для люблячого господаря особливе задоволення.

Фото когтеточки своїми руками