Красивий абажур своїми руками:110 фото кращих ідей + покрокова інструкція

Огляд кращих ідей для створення красивого і оригінального абажура своїми руками. Багато фото красивого дизайну і вдалого поєднання в інтерєрі. Покрокова інструкція, як зшити оригінальний абажур.

Абажур — зовнішня декоративна частина джерела світла — торшери, люстри, світильники. Коли освітлення включено, абажур стає центром тяжіння погляду. У продажу зараз є величезна кількість варіантів освітлювальних приладів з абажурами на будь-який смак.

Але справжню неповторність будь-якого інтер’єру додасть абажур для лампи виготовлений власноруч. Намагаючись зрозуміти як зробити абажур своїми руками, майже кожен уявляє, що цей процес дуже складний і незрозуміло з чого почати роботу, де взяти матеріали.

З чого можна зробити абажур

Для створення абажура для лампи можна використовувати тканину різних фактур, папір, нитки і мотузки, гілки дерев, дошки, пляшки, штучні квіти, виноградну лозу, пробки від пляшок, ажурні серветки та інші матеріали.

Творче мислення може підказати використовувати для абажура навіть тертку або пір’я птахів.

На перший погляд непотрібні предмети для прикраси лампи можуть стати відмінним креативним, запам’ятовується предметом інтер’єру, задає стильовий напрям всьому інтер’єру кімнати.

Безумовно необхідно подумати про безпеку. Матеріали для абажура не повинні бути легкозаймистими. При використанні паперу, вона повинна бути зі спеціальним просоченням, або діаметр абажура досить великим, а лампочки на енергозберігаючі, вони менше нагріваються.

Робимо викрійку

Для початку потрібно виготовити викрійку абажура. Виміряйте колу нижнього і верхнього кільця абажура. Поділити ці значення на 2. Виміряйте довжину від верхнього до нижнього кільця.

На папері намалювати горизонтальну лінію рівну мірку верхнього кільця. Від середини цього відрізка вниз провести перпендикулярну лінію, рівну відстані між кільцями. Через нижній кінець цього відрізка провести перпендикуляр. Це повинна бути паралельна лінія верхньої прямої.

Відміряти відрізок рівний половині охоплення кола нижнього кільця. Центри верхньої і нижньої прямої повинні знаходиться на перпендикулярній лінії. З’єднати бічні точки горизонтальних прямих.

Вийшла трапеція. Це викрійка половини абажура. На аркуші щільного паперу потрібно обвести 2 такі викрійки, які стикуються з 1 бічній стороні трапеції. Вийшла така об’ємна «дуга».

Вирізати цю викрійку з припусками по бічних сторонах на 1 см, по нижньому і верхньому краю по 2-3 див.

З тканини

Для виготовлення абажура з тканини своїми руками потрібно: тканина (щільна лляна або бавовняна), каркас для абажура, папір щільна лінійка, кравецькі крейда, ножиці, нитки, тасьма або бахрома для обробки, клей «Момент» або клейовий пістолет.

Із щільного паперу вирізати викрійку (як її зробити зазначено вище). Вирізати таку ж деталь з припусками з тканини, з допомогою портновского крейди позначивши на тканини контур.

Загнути на паперовій викройки припуск. Склеїти бічні припуски. Надіти паперовий абажур на каркас, припусками прикрити кільця і приклеїти.

Деталь з тканини зшийте по бічному шву. Надіти на каркас та приєднати за допомогою клею до колах. Прикрасити абажур можна тасьмою або бахромою.

З ниток або шнурів

Як зробити оригінальний абажур для настільної лампи з ниток або шнурів? Для цього потрібно надута повітряна куля, харчова плівка, нитки або шнури, клей ПВА.

На кульці намалюйте 2 кола: зверху діаметром близько 8-10 см, знизу — 12-13 см (залежить від розмірів каркаса). Між цими лініями куля акуратно обмотати харчовою плівкою. Зверху на плівку в хаотичному порядку намотати нитки або шнур, обходячи колу. Коли вирішите, що вже досить намотано, всі нитки необхідно змастити клеєм дуже добре, і дати їм висохнути.

Після висихання, кулька проткнути, акуратно видалити плівку. Якщо все зроблено правильно, вийде куля з отворами знизу і зверху. Закріпити абажур на каркасі.

З паперових тарілок

Це креативний варіант абажура. Як зазначено вище необхідно виготовити паперову викрійку. Вирізати, склеїти бічні зрізи і закріпити на каркасі. Паперову одноразову тарілку необхідно зігнути навпіл.

Згин намазати клеєм і притиснути до паперового абажура. так поступити з кожною тарілкою, поки вся поверхня абажура не буде заповнена. Виходить такий незвичайний квітка або медуза. Такий абажур можна пофарбувати фарбою з балончика або залишити як є.

З паперу

У продажу є багато кольорового паперу для декорування. Це дає великі можливості для прояву фантазії. З паперу можна вирізати багато однакових квіточок і заповнити ними всю паперову деталь абажура.

У серединку кожної квіточки приклеїти кабошон або одразу. Вийде дуже оригінальна «пухнастий» абажур. Стрази при включеному світлі будуть красиво світитися.

Можна зробити абажур з красивою паперу. Перед тим, як закріпити його на каркасі, в кількох місцях вирізати на абажурі сердечка або метелика. Тоді при включенні ці вирізані фігурки будуть красиво відображатися на стінах і стелі.

Каркас своїми руками

Якщо під рукою немає каркаса, а дуже хочеться змайструвати свій торшер, з дроту можна зробити каркас для абажура своїми руками.

Подивіться фото саморобних абажурів і виберіть для себе свій варіант, під який потрібно виготовити каркас. Для каркаса потрібно взяти міцну товсту дріт, круглогубці.

Визначтеся з розміром абажура. Каркас складається мінімум з 2 (верхнього і нижнього) кілець. Між кільцями є розпірки для жорсткості. На верхньому кільці робиться ще кріплення у вигляді трикутника.

Щоб обчислити довжину дроту для кіл: діаметр кола помножити на число 3,14 (число пі), плюс припуск на з’єднання кінців дроту (скручування).

Довжина розпірок(ребер) жорсткості одно бажаній висоті каркаса, плюс припуск на скручування. В залежності від розміру каркаса, слід запланувати не менше 4 ребер. Визначившись з розмірами, наріжте дріт. Скрутіть колу, прикріпіть до них ребра жорсткості на однаковій відстані один від одного. Зробіть на верхній колу кріплення у формі трикутника.

Не бійтеся реалізовувати свої творчі задумки. Річ, зроблена своїми руками завжди неповторна, тим і цінна.

Фото абажурів своїми руками