Квіти з гофрованого паперу своїми руками поетапно: інструкція, фото, схеми збірки

Цікавий урок рукоділля для дітей будь-якого віку – вчимося робити красиві і ніжні квіти з гофрованого паперу своїми руками. Фото готових робіт, схеми і шаблони.

протягом усього року неодноразово з’являється привід подарувати святковий букет: мамі або сестрі, прикрасити весільний зал, розмістити на камінній полиці красивий букет з гіацинтів. Свіжі квіти швидко втратять свій стильний вигляд, а ось паперові бутони ніколи не в’януть, радуючи око власника.

Найкращим матеріалом для самостійного виготовлення подарункових букетів визнана гофрований папір, що відрізняється масою позитивних властивостей.

Переваги різнобарвного крепу

Гофрований папір є дуже вигідним і практичним матеріалом, з якого легко виконувати бутони навіть з дуже великою кількістю дрібних деталей.

Сьогодні практично у всіх творчих студіях для дітей проводяться уроки по поводженню з кріпимо і готують з нього прикраси для шпильок, гумок, оригінальні брошки, букети для подарункових кошиків, різдвяних вінків на двері.

До переваг виготовлення квітів з гофрованого паперу своїми руками слід віднести також:

 1. Доступність і малий витрата паперу.
 2. Зручна форма. Креп випускається у вигляді листів і рулонів.
 3. Креп, як і всі види паперу, є екологічно чистим матеріалом, який абсолютно безпечний для людини. З гофрованої папером можуть працювати навіть діти.
 4. Створення виробів з гофрованого паперу своїми руками корисно в практичному плані, допомагає розвивати уяву і творче мислення у дитини.
 5. Матеріал здатний довго тримати свою форму, що і лягло в основу створення ростових квітів з гофрованого паперу (такі часто можна побачити на святкових банкетів, весільних залах).

Всі пелюстки, бутони, квіти, виконані з гофробумаги своїми руками, відрізняються досить реалістичним виглядом. Пов’язана ця деталь з технологією виробництва матеріалу, де крепу надається пишність.

Методики згортання бутона

Паперові квіти можна збирати з окремих деталей, і цей спосіб отримав назву підшивання пелюсток до основи суцвіття. Однак, у світі творчості і рукоділля відомі й інші, не менш оригінальні методики:

 1. Зшивання пелюсток в суцвіття без використання центральної подушки (найчастіше у ролі підстави виступає м’яка фетровий подушка).
 2. Скручування довгою креповой стрічки. В першу чергу, паперова смужка прошивається єдиним швом, а кінець нитки залишається у вільному стані. Потягнувши за нитку, майстер надає стрічці хвилястий вигляд. Останньою дією отриману заготівлю згортають в красивий бутон.

Застосовується на практиці і скручування на дерев’яну шпажку, яка є одночасно і стеблом майбутнього квітки. Великі квіти виконують своїми руками класичним способом складання.

Досить рідко використовується інша методика – квіллінг – збірка суцвіття з скручених паперових смужок. Знайшла своє застосування дана техніка для створення пишних квіткових галузок, наприклад, бузку.

Інші необхідні матеріали

Крім гофрованого паперу майстру може стати в нагоді наступний набір:

 1. Ножиці і гострий канцелярський ніж.
 2. Нитки, голки.
 3. Фетр і будь-який відомий наповнювач.
 4. Металевий дріт достатнього перерізу.
 5. Дерев’яні шпажки або палички від ескімо. Виготовлення великих квітів з гофрованого паперу своїми руками потребує підготовки труб ПВХ або іншого міцного підстави.
 6. Клей.

Для декору майбутнього букета часто використовуються перламутрові фарби, прозорий акриловий лак, стрази, намистини, бісер, оригінальні фасетки.

Майстер-класи з виготовлення букетів

Робота над створенням паперових квітів є не тільки естетично приємним, але і максимально корисним заняттям. Під час творчого процесу відбувається стимуляція пам’яті, мислення, логіки і уваги.

Перед початком самостійної роботи слід подбати про наявність комфортного робочого місця з широким столом і достатнім освітленням.

Великі троянди для настінного панно

Великі квіти, виконані з гофрованого паперу своїми руками, стануть справжньою прикрасою стіни в спальні або вітальні. Практично всі рожеві бутони збираються традиційним способом, шляхом підшивання пелюсток до основи Для творчої роботи, в першу чергу, шиється м’яка фетровий подушка, заповнена ватином.

Далі йдуть згідно інструкції:

 1. За шаблоном вирізають кілька десятків пелюсток. Слід пам’ятати, що після обробки крепу теплою праскою, деталі піддадуться невеликий усадки і зменшаться в розмірах.
 2. Кожну деталь прогрівають праскою (максимальний нагрів становить 35-40 градусів) і злегка потягують за кінчик пелюстки, надаючи йому хвилясту форму.

Далі приступають до складання бутона, підшиваючи міцними нитками пелюстки до краю фетру. Слід дуже акуратно працювати з нитками, адже зайвий натиск може привести до прориву папери. Верхні краї суміжних пелюсток склеюють один з одним, якщо необхідно отримати ефект розкриття суцвіття.

Поверхня троянд можна декорувати перламутровою фарбою і акриловим лаком. Підстава бутонів слід обернути фасеткой, а потім прикріпити на будь-яку підставу для формування панно.

Об’ємні хризантеми з крепу

Дуже стильно виглядають в подарунковому букеті пишні хризантеми з райдужним переливом фарб. Для роботи майстру необхідно підготувати гофровану папір декількох відтінків, близьких один до одного за основним тоном.

Інструкція, як зробити великі квіти з паперу своїми руками:

 1. З крепу вирізають довгі вузькі смужки з загостреним кінцевим краєм. Таких деталей знадобиться багато, приблизно 40-45 штук на один бутон.
 2. Фетровий подушка виступає у ролі підстави, адже картонний круг просто не витримає такого обсягу і навантаження.
 3. Пелюстки також обробляють праскою, щоб надати їм витягнуту і реалістичну форму.

Підшивають нижні кінці пелюсток до подушці, але верхні краї сусідніх листя не кріплять один до одного. Хризантема має бути пишною, мати достатній обсяг і ефектний вигляд. Слід намагатися розташувати більш темні пелюстки по краю суцвіття, а світлі тони залишити в центральній частині, щоб утворився яскравий перелив фарб.

Ростові квіти з крепу

Одним з дуже популярних сьогодні напрямків у творчості є створення ростових квітів з гофрованого паперу своїми руками. Це можуть бути і яскраві декорації для сімейної фотосесії, і оригінальний декор в квартиру, і професійне прикраса банкетного залу.

Форму пелюсток вибирає індивідуально майстер, а в якості стебла використовується відрізок труби ПВХ. Схема складання бутона нічим не відрізняється від стандартної схеми складання суцвіття, відрізняються лише розміри всіх деталей.

Фото квітів з гофрованого паперу своїми руками