Лежанка для кішки своїми руками поетапно: готова схема пошиття + 130 фото ідей

Майстер-клас зі створення незвичайної лежанки для кішки своїми руками. Детальний опис всіх етапів, схема, викрійки, шаблони, вибір кольору + багато фото готових рішень від майстринь порталу.

Зоомагазини заповнені різними товарами, які, на думку виробників, повинні зробити життя домашніх тварин набагато комфортніше. Включаючи різні будиночки, меблі, гамаки тощо. Всі вони можуть мати різний дизайн, химерні форми, різні фактури і забарвлення.

Проте, ні для кого не секрет, що самим вихованцям немає ніякої різниці, якого кольору буде або дизайну місце, яке йому нададуть господарі. Зробити лежак для кішки своїми руками або придбати — кожен власник вихованця вирішує сам.

З чого виготовити лежанку

Лежанка для кота своїми руками може бути зроблена як з підручних матеріалів, так і з тканини, придбаної в магазині. Безумовно, економніше зробити лежанку з того, що вже є. В якості матеріалів Вам можуть підійти:

  • старий светр
  • піжама (з довгими рукавами)
  • бортики з дитячого ліжечка
  • подушки
  • наволочки

Лежанка для кота зі старого светра

Найпростіше зробити лежанку з светри або з будь кофти з довгими рукавами. Для початку Вам необхідно продумати наповнення майбутньої лежанки. Ідеально підійде синтепон або вміст старих подушок.

Наповніть м’яким вмістом спочатку рукава, потім основну частину. Рукави повинні вийти на кілька сантиметрів об’ємніше, ніж основна частина, але залишатися досить м’якими, щоб їх можна було зігнути.

Основна частина лежанки (підстилка) може бути висотою 2-3 сантиметри. Як правило, тварини не люблять сильно об’ємних підстилки і навіть не сплять на великих подушках. Після того, як всі частини светри наповнені змістом, необхідно зашити дірки в рукавах.

До заповнення цього робити не потрібно, бо як буде не дуже зручно розподіляти наповнювач у вузьких частинах. Після того, як Ви зашиєте рукава, можна зашити горловину. Нижню частину не можна зашивати, а просто зав’язати вузлом або двома вузлами.

Потім необхідно «обхопити» двома рукавами основну частину, щоб вони утворили бортик, скріпити їх між собою і прикріпити рукава до основи. Для цього можна використовувати невеликі шпильки або скористатися нитками.

Лежанка для кота з бортиків для дитячого ліжечка

Бортики, як правило, зроблені з тканини і тонкого поролону або синтепону. Щоб виготовити лежанку, Вам необхідно вибрати найширшу частину і зробити спочатку підстилку.

Зробіть підстилку для лежанки, враховуючи розміри Вашої тварини. З інших частин або з обрізків зробіть тонкий невисокий бортик (заввишки до 10 см), щоб коту було зручно переступати через нього і улюбленець комфортно себе почував, якщо він потягнеться уві сні.

Зшийте між собою підстилку лежанки і бортик, скориставшись нитками.

Лежанка з наволочки

Не обов’язково шити лежанку для кішки з бортиками по аналогії з товарами, які продають у зоомагазинах. Якщо Ваша кішка часто засинає на подушках — Вам пощастило, з наволочки вийде найпростіша лежанка для кота.

Покрокова інструкція до її пошиття буде складатися всього з двох пунктів. Візьміть стару наволочку і наповніть її синтепоном так, щоб товщина підстилки склала не більше 5 сантиметрів.

При цьому у такий підстилки не повинно бути опуклих частин, вона повинна бути однієї висоти у всіх місцях або трохи провалюватися в середині. Наповнивши наволочку, обов’язково зашийте її краю.

Робимо лежанку по викрійці

Як зробити лежанку для кішки своїми руками, при цьому не будучи професійної швачкою — головне питання.

Якщо Ви нечасто шиєте чи не маєте під рукою швейної машинки — не вибирайте дизайн з дрібними деталями або неправильними формами і у Вас обов’язково вийде хороша лежанка для кота.

Форма, яку можна вважати найбільш вдалою має форму широкого хреста. В основі її лежить квадрат зі сторонами близько 40-50 сантиметрів. А як бортиків виступають прямокутники з однією стороною (кріпленням) дорівнює стороні квадрата-підстави, а другою стороною — розмірів в половину менше.

Хрестоподібна лежанка може бути зроблена з цілісних шматків тканини, але тоді Вам необхідно буде прострочити або прошити сторони основи-кріплення, щоб наповнювач не перекочувався з підстилки в бортики.

В якості наповнювача такий лежанки також підійде синтепон. Хрестоподібна лежанка не повинна бути дуже щільною, достатньо наповнити її до товщини 2-3 сантиметри. Як тільки всі сторони будуть наповнені всі сторони необхідно надійно зашити.

А на завершення на кожен вільний кут прив’язати по короткій мотузці або тонкого клаптику. Таким чином, піднявши всі чотири сторони і зв’язавши між собою ми отримаємо м’яку версії улюбленої усіма котами коробочки.

Які тканини вибирати для пошиття лежанки

Як зшити лежанку для кішки своїми руками ми вже знаємо, залишилося уточнити необхідні в роботі моменти. Кішки люблять використовувати лежанку і як когтеточки.

Безумовно, вони роблять це вимушено, але факт залишається фактом. Кішки можуть потягатися в лежанці, топтати її, точити кігті. Саме тому матеріал, з якого зроблена лежанка для кота, повинен бути зносостійким.

Абсолютно точно не підійде шовк, атлас і схожі текстури з глянцевою поверхнею, тому що на них легше всього залишити затяжки. Не підійдуть тонкі бавовняні тканини, які дорослий кіт зможе з легкістю порвати.

Для пошиття підійде золота середина по міцності і щільності, наприклад, сатин, саржа або флок. Також підійдуть бавовняні тканини.

Як визначити розмір лежанки

Лежанка для кішок повинна бути комфортного розміру для самої тварини. Щоб визначити розмір, який буде підходити індивідуально для Вашого кота, необхідно виміряти довжину його тулуба (від верхівки до основи хвоста) і додати до цієї цифри 5 сантиметрів.

Коти не люблять величезних лежанок, їм набагато комфортніше уміщатися в невеликі простору.

Лежак для кота своїми руками зробити зовсім нескладно. А головне, Ви зможете самостійно вибрати колір, дизайн, щоб вписати цей предмет в інтер’єр свого будинку. Крім цього, зробити такий подарунок коханому вихованцеві — окреме задоволення для дбайливого господаря.

Фото лежанок для кішки своїми руками