Ляльковий будиночок своїми руками: покрокова інструкція з фото і готової схемою

Легкий майстер-клас для дітей з повним описом, як зробити гарний і незвичайний ляльковий будиночок своїми руками. Рекомендації від досвідчених майстринь + фото з описом.

Кожна дівчинка мріє про великому і красивому ляльковому будиночку, всередині якого будуть присутні всі необхідні предмети меблів. Подібна конструкція від виробника відрізняється високою вартістю.

Далеко не всі види споруд виготовляються з міцних і екологічних матеріалів. Дані критерії безпосередньо пов’язані з експлуатаційними якостями вироби і здоров’ям його власниці.

У нашому матеріалі представлений цікавий майстер-класи зі створення будиночки для ляльок своїми руками. Виготовити подібну споруду можна з підручних матеріалів з дотриманням рекомендацій досвідчених майстрів.

Що необхідно враховувати при створенні конструкції?

При спорудженні будинку для Барбі своїми руками необхідно враховувати кілька важливих критеріїв. Вони включають в себе наступні пункти:

Визначитеся з розмірами і формою майбутньої конструкції. Фахівці рекомендують попередньо підготувати детальний план для створення майбутнього лялькового будинку своїми руками.

Креслення дозволяють орієнтуватися при заготівлі деталей і мати чітке уявлення готового результату. При виборі розмірів потрібно враховувати висоту дитячих іграшок, якими дитина буде грати.

Важливо подбати про безпеку і стійкості лялькового помешкання. Для цього в нижній частині роблять широкі ніжки, які будуть здатні утримати всі споруда і запобігти травматизацію дитячого організму.

Фахівці рекомендують робити відстань від підлоги до стелі в два рази більше, ніж розмір ляльки. Таким чином дитина зможе безперешкодно відвідувати різні ділянки споруди не докладаючи для цього ніяких зусиль.

Глибина кімнати повинна бути не менше 50 см, а ширина до 30 див.

При виборі форми необхідно враховувати кількість поверхів майбутніх кімнат. Наприклад, при створенні будинку для ляльок своїми руками краще всього вибирати форму прямокутника. Тут можна розмістити три просторих поверхи, шість кімнат.

Більшість фахівців вважають за краще працювати в спеціальних 3D конструкторах. Ці програми допомагають змоделювати витратні елементи і шаблони майбутніх деталей.

Що краще вибрати: фанеру або ламінат?

Фанера вважається гарним видом оздоблювального матеріалу. Її міцний склад і пластичність дозволяє робити будь-які види конструкції. Готові вироби відмінно тримають форму і легко з’єднуються за допомогою будівельного клею або дрібних саморізів.

При створенні лялькового будиночка своїми руками з фанери необхідно враховувати товщину витратного матеріалу. Для роботи краще всього вибирати дерев’яну основу, товщина якої не перевищує 3 мм. З таким матеріалом легко працювати. До того ж вага готової конструкції не буде перевищувати 5 кг. Дитина самостійно зможе переміщати готову конструкцію.

При створенні лялькового будиночка з фанери своїми руками важливо продумати варіант декорування внутрішньої і зовнішньої частини всієї споруди.

Деякі вважають за краще пофарбувати стіни і стелю білою акриловою фарбою, а інші вибирають паперові види шпалер з дрібним орнаментом на поверхні.

Вироби з ламінату нічим не поступаються конструкцій з фанери. Головною перевагою вважається естетичний зовнішній вигляд. Справа в тому, що одна поверхня має декоративний малюнок або незвичайну фактуру.

Будинок з ламінату

Як зробити ляльковий будиночок своїми руками? Представляємо вашій увазі докладний майстер-клас по створенню житла для іграшок з ламінату. Для роботи нам знадобиться:

  • • Докладний креслення;
  • • Столярний клей або будівельний ПВА;
  • • Електролобзик або ножівка;
  • • Невеликі шматки старих шпалер на паперовій основі.Можна використовувати акрилові склади без їдкого запаху. Після висихання поверхню майбутніх стін можна задекорувати різними зображеннями у вигляді наклейок або малюнків.
  • • Широка кисть;
  • • Губка з пористою основою;
  • • Простий олівець для відміток;
  • • Будівельний метр.

Приступаємо до виготовлення будиночок для Барбі своїми руками. Робочий етап складається з декількох пунктів:

На звороті ламінату малюємо кордону майбутніх стін у відповідності з кресленням. Після цього електролобзиком акуратно випилюємо всі складові;

Далі, відзначаємо місця, в яких будуть розташовуватися вікна та двері;

З допомогою столярного клею фіксуємо всі деталі один з одним. При здійсненні монтажних робіт враховуємо параметри, відображені на кресленні проекту;

Тепер можна переходити до декорування площин. Якщо для роботи використовували паперові шпалери, то ними оформляють стіни і стеля. Підлогове покриття можна прикрасити м’якою тканиною або залишити дерев’яним. Якщо ж була обрана акрилова фарба, то для роботи знадобиться використання губки з пористою структурою.

Невелику кількість барвника поміщаємо на зворотну сторону робочого інструменту. Легким натисканням декоруємо усі площини. Після нанесення складу залишаємо всю конструкцію до повного її висихання. Для цього знадобиться в середньому від 1 до 3 годин;

Приступаємо до розстановці лялькової меблів. Її можна придбати в дитячих магазинах або замовити у професійних майстрів;

Далі приступаємо до декорування інтер’єрного простору. Для цього використовуємо штори, зроблені з декількох шматків декоративної тканини, м’які килимки, скатертини з легкої органзи.

В якості декоративних аксесуарів можна використовувати дрібні пластикові бульбашки, поверхня яких попередньо фарбують акриловим складом. Невеликі штучні квіти ідеально підійдуть для створення квіткових композицій. На фото лялькового будиночка представлені варіанти зроблені своїми руками.

Модель іграшкового житла з гіпсокартону

Листи гіпсокартону вважаються досить популярним видом оздоблювального матеріалу, які широко використовують для створення різних конструкцій і споруд. Напевно в кожному будинку після проведення ремонту залишилися невеликі шматки, які можна використовувати для створення будинку для ляльок своїми руками.

Щоб конструкція не деформувалася в процесі її експлуатації рекомендується використовувати металеві куточки і дрібні саморізи. Місця кріплень рекомендують замазати шпаклівкою, щоб металеві елементи не стали причиною травмування дитячих рук.

Для роботи можна використовувати схему створення будиночки для ляльок з фанери. Принцип дії практично не відрізняється від попереднього варіанту.

Для роботи з гіпсокартоном знадобиться використання гострого ножа. Цей інструмент дозволить акуратно вирізати заготовки для створення стін, стелі та підлоги. Щоб межі не кришилися їх необхідно покрити меблевим лаком. Всі стін, стеля та підлога кріплять один з одним за допомогою кутиків.

Фото лялькових будиночків своїми руками