Лисиця з паперу в техніці орігамі своїми руками покроково: майстер-клас з фото та описом

Покрокова інструкція з фото і описом, як зробити саморобку лисиця з паперу в техніці орігамі. Проста схема складання для початківців.

Техніка орігамі була придумана ще в 17 столітті в Японії. Проте популярність здобула тільки в середині 60-х минулого століття. Сьогодні це мистецтво активно впроваджується в навчальну програму дошкільнят, а також є хорошим анти стресом. Нижче належить розібрати прості схеми орігамі лисиці.

Матеріал

Якихось конкретних інструментів при роботі з технікою немає. Кожен використовує те, що йому доступно і зручно. Наприклад, в Японії раніше використовували для складання паперу звичайні палички для їжі. Зараз лінійки, косинці, які якісно справляються із завданням і допомагають при створенні модульних елементів.

Яку папір краще використовувати:

 1. Найкраще підходять середньої щільності листи (альбомна або щільна офісна).
 2. Менше всього підходить тонкий папір для принтера або тетрадная.
 3. Маркер — для промальовування додаткових деталей.

Використання клею в класичній технології неприпустимо. Однак, якщо мова йде про великих модульних конструкціях, то без нього обійтися дуже складно.

Орігамі лисиця для дітей

Починати краще за все з самого простого, з чим може впоратися навіть маленька дитина. Відточування навичок дозволить у майбутньому створювати більш складні конструкції.

Зараз належить розібрати інструкцію того, як зробити лисицю орігамі, яка складається всього з двох частин:

 1. Для відтворення знадобитися всього два квадрата. Розмір повинен бути однаковим.
 2. Почати варто з голови лисиці. Для цього потрібно скласти квадрат на дві рівні частини.
 3. Отриманий трикутник перевертається головним кутом вниз. Далі обидві сторони загинаються до центру, відступ повинен становити 1-1,5 см
 4. Внизу повинен вийти гострий кут, який буде виступати в ролі носика.
 5. Залишається тільки намалювати очі і ніс.

Тіло лисиці робиться за класичною схемою. Тільки після утворення головного трикутника, один з кутів загортається вниз, утворюючи «парус». Після цього деталі можна з’єднати за допомогою клею. Виходить 2d композиція.

Як зробити лисицю з допомогою модулів

Модульна техніка вимагає завзятості і терпіння. Основна складність полягає в тому, що на невелику композицію може піти близько 200-1000 трикутних елементів, які попередньо потрібно зробити з різних кольорів паперу.

Для спрощення процесу, багато роздруковують заздалегідь на аркушах А4 сітку, по яких вирізують невеликі прямокутники. На одному аркуші можна вмістити 16 або 32 комірки.

Як створюється стандартний модуль

Модульна техніка була придумана також в Японії. Перші відомості з’явилися в книзі Хаято Охоко. Особливою популярністю технологія користувалася у ченців, які виробляли терпіння.

Робити трикутники для складання не складно, можна підключити навіть найменших. Коротка інструкція орігамі з паперу лисиця:

 1. Для початку потрібно взяти один прямокутник, скласти його на дві рівні частини по горизонталі, потім повторити з вертикальною частиною.
 2. Для спрощення процесу краще використовувати детальну схему.

Після того, як конвертики були сформовані, необхідно їх перевірити на розмір і міцність. Якщо деталі будуть різними, композиція вийде нерівна і некрасива. Готова робота і фото орігамі лисиці можуть здивувати своєю масштабністю та оригінальністю.

Збираємо лисицю з модулів

Для виробництва лисички знадобитися 1752 модуля. При цьому розмір деталей, буде розраховуватися з показника: 32 шт на одному А4. Покрокова інструкція модульного орігамі лисиця:

 1. При такій збірці немає різниці з чого починати. Композиція буде єдина, не роздроблена на тулуб, голову та інші частини.
 2. Кожна деталь вставляється ребрами в кишеньку іншого. Виходить ступенева система.

Є кілька варіантів виконання: об’ємне і 2 d. При об’ємної збірці, кожен ряд буде замикатися в коло за допомогою клею. Виконати роботу без нього, навряд чи вийде. Наприклад, спочатку з’єднують 20 модулів між собою, далі їх закріплюють у ланцюг.

Кожен ряд доповнюється різною кольоровою гамою. Незважаючи на те, що процес здається складним, результат вартий зусиль. Виходить повноцінна статуетка.

Орігамі лисиці з одного аркуша

Це варіант ідеально підійде для зняття стресу і зацікавленості дитини. Потрібен тільки один квадрат з аркуша а4, трохи терпіння і проста лінійка. Інструкція просте орігамі лисиця:

 1. Для початку потрібно покласти прямо лист перед собою.
 2. Далі на столі скласти його в трикутник.
 3. Після цього, ще раз скласти, але вже по діагоналі.
 4. Далі потрібно загнути вільні частини кутів, формуючи вуха.
 5. Після цього конструкція перетворюється в невелику трикутну гармошку.
 6. Після цього, її складають, за вільної лінії від згину на відстані в 2 див.
 7. Після, розгинають два кута, а одна сторона з повним вигином випрямляється.

Після цього можна намалювати маркером мордочку. Конструкція може стояти на столі. Таку лисичку робив майстер Шингу.

Проста мордочка лисиці орігамі

Цей варіант можна використовувати в якості листівки. Ідеально підходить для підробок в дитячий сад. Інструкція:

 1. Для роботи можна взяти звичайний квадратний стікер.
 2. Квадрат складається на дві рівні частини трикутники.
 3. Далі кут загинається до широкої лінії.
 4. З боків частини заправляються вгору, формуючи при цьому вуха.

Після цього можна вирізати окремі кола для очей і носика, додати посмішку або іншу емоцію. Такий простий шедевр точно здивує дитини, так як він зможе відтворити його самостійно.

Фото лисиці орігамі