Майстер-клас з покроковим описом, як намалювати гарбуз своїми руками

Великий вибір ідей по створенню гарних та оригінальних малюнків своїми руками. Вчимося малювати гарбуз олівцями або фарбами в домашніх умовах.

Сьогодні ми пропонуємо вам відразу кілька способів, намалювати гарбуз олівцем. Використовувати зображення гарбуза можна як в натюрмортах, так і ілюстрацій на Хеллоуїн. Також гарбуз стане в нагоді для малюнків на тему історії про перетворення гарбуза на карету для Попелюшки.

Дитячий метод

Якщо ви хочете намалювати просту ілюстрацію або малюєте з дитиною, радимо вам використовувати один з найпростіших методів малювання:

  • 1. Намалюйте коло;
  • 2. Розділіть його вертикальною віссю;
  • 3. Продовжіть вісь, над колом намалюйте трохи нахилені лінію – хвостик;
  • 4. Надайте колі форму, зробіть її трохи нерівною, прорисуйте вертикальними лініями секції;
  • 5. Намалюйте 1-2 листочка біля хвостика гарбуза.

Якщо ви малюєте хелловінську гарбуз, намалюйте отвори-очниці і посмішку (добру або зловісну зубату, на свій вибір).

Докладний майстер-клас

Якщо ви не знаєте, як намалювати гарбуз на хелловін, почніть малювати по нашій докладної інструкції і навіть ребра овоча дадуться вам легко і просто.

Підготовка

Заздалегідь расчертите аркуш паперу на рівні квадрати. На аркуші повинен вийти квадрат 4 на 4 великі клітини. За ним буде простіше зробити округлу гарбуз симетричною.

Контури

Тонкими лініями позначте форму майбутньої гарбуза. Сама гарбуз буде займати три нижніх ряду квадратів. У верхньому горизонтальному ряді, приблизно по центру буде знаходитися держак.

Наступним етапом малювання гарбуза стануть ті самі ребра. Ребра являють собою трохи вигнуті вертикальні лінії. 2 з них повинні бути паралельні правому краю контуру гарбуза, а три повторять лівий край контуру.

Плавні лінії

Круглите верхній і нижній край кожного ребра гарбуза. Нижні частини округляйте зовсім небагато, зверху можна робити великі радіуси, щоб кожна секція стала схожою на овал.

Листи

Позначте біля черешка обриси майбутніх листя. Прорисуйте його форму більш детально, додайте задні ребра гарбуза біля черешка.

Штриховка

За допомогою тонких горизонтальних штрихів відмітьте самі опуклі частини гарбуза. Намалюйте коло неї тінь на землі. Затемніть ділянку біля черешка (у справжньої гарбуза він зазвичай трохи втоплений і світло на нього не потрапляє).

Альтернативний метод

Якщо вам не хочеться розкреслювати папір і вивіряти точні пропорції, пропонуємо вам інший спосіб легко намалювати гарбуз за допомогою кольорових олівців.

Для роботи вам знадобиться простий олівець, гумка, чорний фломастер, олівці коричневого, жовтого і помаранчевого кольорів.

1. Почніть малювати гарбуз з центральної її частини, тобто з овалу. Овал повинен бути витягнутий по вертикалі, і розташовуватися в центрі аркуша.

2. З боків від овалу пририсуйте ще по одному овалу схожого розміру.

3. Над овалами намалюйте відгалуження-черешок. Воно повинно дорівнювати ширині заготовки спочатку і трохи звужуватися до кінця.

4. З боків від заготівлі пририсуйте ще по 1 овалу. Вони будуть видні вже не повністю (за законами перспективи), тому повинні бути скорочено і щільно примикати до сусідніх ребер.

5. По краях додайте ще по одній зовсім тонкою секції, які ледь видно з фронту.

6. Обведіть остаточний контур гарбуза тонким чорним фломастером.

7. Зафарбуйте черешок жовтим кольором, за допомогою коричневого олівця створіть тінь з однією з його сторін.

8. Приблизно наполовину по вертикалі зафарбуйте кожне з ребер гарбуза жовтим кольором. Крайні ребра зробіть жовтими повністю.

9. Залишилися білі ділянки розфарбуйте помаранчевим кольором, обов’язково трохи наступайте на жовті частини. Так кольори змішаються, і гарбуз вийде більш об’ємною. Під час роботи використовуйте перехресне штрихування (коли штрихи кладуть одна на одну хрест-навхрест).

По тому ж принципу можна намалювати гарбуз гуашшю, пастеллю або аквареллю.

Як намалювати особа гарбуза на Хеллоуїн

Щоб намалювати особа на гарбузі, дотримуйтесь цієї інструкції:

1. На ескізі гарбуза намалюйте горизонтальну і вертикальну осі.

2. Верхню частину гарбуза розділіть на 4 рівних смуги.

3. На другий з них по обидва боки від вертикальної осі намалюйте два рівнобедрених трикутника.

4. Ще один такий самий трикутник – ніс намалюйте в центрі гарбуза, на перетині осей.

5. Трохи нижче центру намалюйте велику посмішку з зубами або без.

6. Додайте глазницам, носа і рота більшого обсягу. Для цього всередині фігур проведіть лінії, дублюючі контур.

Готовому персонажу можна додати комір з листя або забавну капелюх.

Якщо ви впоралися з простим способом зображення особи, можна спробувати виконати очі більш складної форми і рот з великою кількістю зубів.

Дитячий малюнок-відбиток

Малювати забавні гарбузики можна навіть з самими маленькими дітьми. Для цього вам знадобиться лише пальчикова фарба (для зовсім маленьких дітей від 1 року, старші діти можуть використовувати гуаш) оранжевого та зеленого кольору, папір і пензлик.

1. Попросіть дитину стиснути руку в кулак.

2. Помаранчевою фарбою пофарбуйте виступаючі фаланги пальців.

3. Попросіть дитину прикласти кулачок до аркуша паперу.

4. На папері залишиться відбиток, схожий за формою на гарбуз. А пропуски між пальцями зобразять ребра гарбуза.

5. Коли фарба висохне, пририсуйте до гарбузі держак, листочок і за бажанням очі, ніс і рот.

Навіть якщо на дворі вже давно не Хеллоуїн, гарний малюнок із зображенням гарбуза завжди може прикрасити дитячу кімнату. Красивий малюнок можна вставити в рамку і поставити в якості декору на кухні.

Фото поради, як намалювати гарбуз