Манишка спицями для початківців: покрокова інструкція + 100 фото ідей і візерунків

Великий вибір ідей від майстринь порталу з вязання манишки спицями. Прості та складні схеми вязання, красиві візерунки, багато фото готових робіт + покрокова інструкція з описом.

Манишка — прекрасний аксесуар на холодну пору року. Він ніколи не втратить актуальності. Виріб виступає гідною заміною класичному шарфа. Варіант зустрічається не тільки в дитячому гардеробі. Красиві і зручні манишки носять як дорослі жінки, так і чоловіки.

Не зашкодить освоїти в’язання манишки спицями. Так завжди можна забезпечити собі і близьким потрібний аксесуар, який відповідає особистим побажанням.

Для кого призначені манишки

Найчастіше використання манишки приписують дітям. Це зручно і практично. Такий «шарфик» не треба зав’язувати, з його використанням впоратися будь-яка дитина. Зручний аксесуар жінкам, які віддають перевагу носити одяг з відкритим декольте. Манишка щільно сидить, не розорюється, намагаючись сповзти.

В цьому ж причина популярності аксесуара у чоловіків, особливо тих, які ведуть активний спосіб життя. Ще манишка стане чудовою прикрасою образу. Вона виступить відмінною імітацією модного светри, дозволить відкрити шию в холодні дні.

Підготовка до роботи

Перед початком роботи необхідно виконати розрахунки, підібрати інструменти і матеріали. Тільки після цього можна приступати до активних дій.

Вибір пряжі

В першу чергу, визначаються з призначенням аксесуара. Якщо він потрібен для краси, то можна використовувати тонкі, ошатні нитки. Це може бути бавовна, шовк, волокна з паєтками або люрексом. Варіант з таких видів пряжі підійде на теплу пору року або для естетики.

Вироби з вовни, щільних сумішевих волокон гарні для тепла. Такі манишки в’яжуть на осінь і зиму. Конкретний вибір пряжі залежить від передбачуваної моделі виробу, індивідуальних потреб.

Визначення інструментів

На фото в’язаній манишки представлені різноманітні вироби. Красиво виглядають екземпляри, створені спицями та гачком. Вибір інструменту завжди індивідуальний.

Різниця полягає в принципі роботи, зовнішньому вигляді в’язки, яка виходить в результаті. Інструмент підбирають з орієнтацією на пряжу. На етикетці зазвичай вказуються номери та типи відповідних інструментів.

Виконання розрахунків

Зробити розрахунки необхідно перед початком будь-якого в’язання. Це дозволить виробу сісти по фігурі, не виявитися менше або більше задуманого.

Для цього з допомогою вибраних матеріалів та інструментів виконують зразок. Треба його випрати, висушити. Після цього лінійкою вимірюють 10 см, вважають в цьому відрізку кількість петель.

З допомогою сантиметрової стрічки вимірюють окружність голови. Виходячи з цих даних розраховують необхідну набірне кількість петельок. Для вільного облягання додають 5-6 одиниць додатково.

Вибір принципу в’язання

Існують різні схеми в’язання манишок. Увагу звертають не тільки на візерунок, але і принцип роботи. Можливо використовувати різні підходи.

Простий спосіб на двох спицях

Для роботи знадобиться пара довгих спиць або короткі інструменти на волосіні. Набирають вдвічі більше петель, ніж розраховане для в’язання горловини. Якщо робота виконується на скріплених спицях, то можна в’язання укласти в кільце.

В іншому випадку деталі в’яжуть окремо, а згодом зшивають. Починаючи з 5-го ряду приступають до убавлениям. При досягненні кількості петель рівного розрахунковим для в’язання горловини переходять на візерунок, відповідний цієї деталі. Зазвичай використовують гумку.

Якщо в’язання виконувалося половинками, то при отриманні пари деталей необхідно їх зшити. З однією з сторін можна зробити планку з можливістю застібання на гудзики.

Регланом на 4-х спицях

Найбільшою популярністю користується опис в’язання манишки на 4-х спицях з допомогою реглана. Виріб починають виконувати зверху. Набирають розрахункова кількість петель, в’яжуть горловину.

При досягненні потрібної довжини елемента розподіляють петлі, переходять на основний візерунок. Для цього загальна кількість ділять на 3. По одній частині виявиться з боку переду і спинки, по половині третини — з боків. Між частинами встановлюють маркери.

По цих лініях формують надбавки в кожному другому ряду. На потрібній висоті виробу всі петлі закривають. Можна частині, що відносяться до рукавів, зробити трохи коротше.

Особливості манишки в залежності від статі і віку володаря

Різні вироби відрізняються за багатьма ознаками. Найчастіше вловлюють різницю у зовнішньому вигляді. Він часто орієнтований на стать і вік володаря.

Жіночі вироби

Виконання в’язання манишки для жінок — найбільш складне завдання. Необхідно врахувати безліч нюансів. Часто це не просто предмет гардеробу, який призначений для зігрівання. Елемент костюма повинен відрізнятися оригінальністю.

Деталь треба вдало вписати в будь-який ансамбль. При в’язанні краще використовувати різноманітні візерунки. З кольором, навпаки, треба діяти акуратніше. Краще вибрати спокійні, універсальні відтінки.

Чоловічі варіанти

На відміну від жіночої речі, в’язання манишки для чоловіків виконують за універсальними схемами. Це однотипні візерунки. Тут не потрібно різноманітність.

Предмет повинен виглядати просто, але стильно. Не грають ні малюнками, ні кольором. Припустимо декорування виробів з допомогою фурнітури.

Дитячі вироби

Саме творче заняття: в’язання манишки для дітей. Тут можна вдосталь поекспериментувати з кольором, малюнком. В якості декору може виступати не тільки візерунок, але і кольорова або фактурна картинка. Дитячі вироби можуть бути яскравими.

Виконання манишки своїми руками не таке вже складне заняття. Якщо після знайомства з описом роботи виникають питання, то можна подивитися відео в’язання манишки. Порядок дій відразу стане ясніше і простіше.

Фото манишки спицями