Модульне орігамі своїми руками покроково: майстер-клас з фото та описом

Вчимося робити гарне модульне орігамі своїми руками поетапно. Простий майстер-клас, багато фото, готові схеми, шаблони, рекомендації і незвичайні ідеї від майстринь порталу.

3D орігамі Модульне — це напрям, в якому фігура робиться не з одного аркуша паперу, а з безлічі частин, кожну складають по особливій техніці і однаково.

Нижче належить розібратися в тому, як зробити модульне орігамі новачку.

Короткий опис техніки

Кожна скульптура складається з десятків фігур трикутної форми, але при завершенні роботи, модель буде здаватися однієї хвилястою структурою.

Тривалість процесу виготовлення буде залежати від розміру і кількості впроваджених деталей. Скріпити конструкцію можна декількома способами:

 1. Використовувати звичайний прозорий клей, наприклад, олівець. Не варто скріплювати деталі ПВА, з часом будуть з’являтися жовті плями, що позначиться на естетики.
 2. Використовувати щільну і матову папір. Картон, глянцеві листи не підходять. Конструкція ідеально триматися, якщо всі деталі будуть робитися з простого альбомного полотна або ватману.

Занадто тонкий папір, наприклад, та, що використовується для друку, призведе до зміни форми. Через кілька днів після складання, конструкція почне розпадатися, так як тонкі ребра деталей не зможуть впоратися з навантаженням.

Незважаючи на те, що цей вид мистецтва з’явився приблизно в 1734 році (як згадується в книзі «Ранма Zushiki» Хаято Охоко), воно досі викликає інтерес.

Принцип створення за кілька століть не змінився, класичне будівля складається з великої кількості трикутників. Фото модульного орігамі здатні здивувати навіть дорослої людини.

Як робиться трикутний модуль

Як і було сказано раніше, для виготовлення потрібна папір середньої щільності. Підійдуть альбомні аркуші А4. Кожен буде розділений на 16 або 32 однакові частини у вигляді прямокутників.

Варто пам’ятати, що кожен модуль повинен бути щільним і рівним, велике значення мають ребра жорсткості, за рахунок яких конструкція буде більш стійкою. Схема складання модульного орігамі:

 1. Прямокутна частина спочатку складається горизонтально. Далі з’являється рівний вигин посередині.
 2. Лист випрямляється, і його складають на два однакових квадрата.
 3. Далі, лист знову розпрямляється, за отриманими лініях збирають два трикутника, їхні кінці повинні бути пропорційні один одному.
 4. З решти роблять трикутники менше, після чого конструкція з’єднується з допомогою кутів приміщення в утворені кишеньки.

Кількість елементів будуть залежати від фігури, яку майстер планує зробити. Новачкам рекомендується користуватися вже готовими схемами, де докладно зазначено кількість елементів. Все досить просто, спочатку створюються модулі, після чого їх просто з’єднують у фігуру.

Як зробити рибу

Цей варіант підійде початківцям майстрам, він допоможе відточити навики по збірці модулів. Знадобиться:

 1. 17 рожевих елементів.
 2. 23 шт блакитних.
 3. 1 шт чорного кольору.

Після того, як модулі були зібрані, можна приступити до складання. Покрокова схема модульного орігамі для початківців:

 • спочатку з’єднуються два блакитних і одні рожевий модулі;
 • третій ряд — один блакитний, чорний і рожевий;
 • далі йде 4 шт блакитних;
 • після цього знову 5 шт рожевих;
 • далі 6 рожевих;
 • 5 блакитних, додаються плавці;
 • передостанній ряд — 2 шт блакитних;
 • останній 1 рожевий.

Після цього можна додати ще 3 рожевих модуля, щоб конструкція виглядала більш реалістичною.

Як зробити орігамі лебедя

Зробити модульне орігамі лебідь досить просто. Єдина складність полягає тільки у великій кількості елементів.

Для виготовлення цієї фігури знадобитися 215 трикутників. Тому варто заздалегідь підготувати 7 аркушів звичайного паперу, попередньо розділивши кожен лист на 32 прямокутника.

Крок 1

Перед початком роботи обов’язково потрібно вивчити детальну схему. Фігура повинна вийти об’ємної і рівною. Як зібрати хороший модуль:

 1. Для початку потрібно взяти один з прямокутників.
 2. Далі скласти його навпіл по довжині.
 3. Після цього, скласти навпіл по ширині.
 4. Розгорнути складку по ширині.
 5. Тепер повинен бути складений навпіл прямокутник зі складкою посередині.
 6. На цьому етапі поєднується верх прямокутника (загнутий бік) з центральної складкою.
 7. Те ж саме повторюється з іншою стороною.

Повинен вийти аркуш паперу у формі п’ятикутника, дві сторони якого зустрічаються в центрі.

Крок 2

Трикутник має дві кишені і кута. Кожен поміщається в кишеню, що і створює кріплення. По мірі виготовлення деталей, їх можна складати стопкою. Це допоможе швидко відкрити кишені, щоб зробити конструкцію більш міцною, а також провести розрахунок деталей.

Якщо конструкція не виходить і потрібно переставити деталі, потрібно вийняти трикутники з стопки. Для цього просто поміщається великий палець прямо під перший трикутник і відштовхується вгору.

Перші два шари лебедя найскладніші . Це з-за того, що структури ще немає. Для початку потрібно зробити двадцять пар деталей . Оскільки це перший шар, потрібно створити «підставку». Якщо цього не зробити, модульне орігамі з паперу буде нестійкий стояти на столі. Далі потрібно з’єднати двадцять пар разом, щоб вийшло кільце.

Крок 3

Як тільки майстер зробить третій і четвертий шар, все стане набагато легше. З додаванням третього конструкцію можна піднімати, перекидати і т. д. Вона буде зберігати свою форму при будь-яких маніпуляціях. Четвертий робиться для закріплення основи, по тій же техніці. Далі йдуть 5 і 6 — це підстава тіла. Для цього знадобитися 40 конвертиків.

Після цього, потрібно приділити окрему увагу крил. Робляться вони з допомогою 36 деталей. Почати можна з будь-яких двох точок шостого шару. Додаємо вісім модулів, щоб сформувати початок крила. Ці вісім частин формують сьомий шар тіла. Далі йде восьмий ряд, для цього потрібно пропустити першу точку 6слоя і додати ще один модуль. Після цього інші ряди робляться за одним принципом на зменшення.

Шия і хвіст — останні деталі конструкції. Після формування крил з задньої частини залишається невелика пролом, її заповнюються залишилися модулями. Шия формується на підставі доданих модулів у 7 ряду, по ланцюжку трикутники збираються вгору.

Якщо деякі частини виявилися нестійкими, то їх можна підклеїти. При створенні першого ряду, хвостовій частині, кінчики крил та голови, можна використовувати кольорові модулі.

Фото модульних виробів у техніці орігамі