Настільні ігри для дітей своїми руками поетапно – огляд найкращих ідей

Великий вибір ідей, для створення настільної гри своїми руками. Покрокова інструкція, з докладним описом і готової схемою. Кращі варіанти гри для дітей 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 років.

Сьогодні багато хто з жалем спостерігають, як росте покоління дітей, які не знають нічого крім телефонів, мультфільмів і комп’ютерних ігор. І дорослих, не вміють правильно організувати дозвілля.

Креативним виходом з положення стане вміння створювати настільні ігри своїми руками. І варто розглянути, що можна створити з підручних матеріалів, орієнтуючись на вік та інтереси аудиторії.

Захоплюючі ігри для дітей

У перші роки життя ігри спрямовані на пізнання навколишнього світу, запам’ятовування кольорів, фігур та інших базових знань, розвиток логічного мислення. Враховуючи низьку посидючість малюків, розвага треба створювати так, щоб воно поєднувало захопливість і простоту.

До популярних настільних ігор для дітей своїми руками відносять пазли. Їх роблять декількома способами. Так, малюнок можна нанести на плоскі палички від морозива. Альтернативою стане пазл з фетру. Для цього потрібні фігурки вирізаються з паперу, по шаблонах створюється аналог з фетру, який пришивається до тканинній основі.

Для більш складних пазлів можна роздрукувати малюнок на папері. І розрізати її на фрагменти. Щоб головоломка була більш довговічною, малюнок рекомендується приклеїти до картону або іншою щільною основі. Кількість шматочків визначаються віком і навичок дитини.

Інший, не менш захоплюючий вид гри для дітей своїми руками можна зробити з паличок для коктейлю. Для неї знадобиться додатково картонна основа, фломастери, клей і кулька.

Спочатку на картоні вимальовується схема лабіринту. Потім по накиданнях приклеюються палички.

Щоб гра вийшла більш барвистою, можна комбінувати різні кольори. Завдання гравців полягає в проходженні лабіринту за менший проміжок часу.

Які ігри можна роздрукувати

При відсутності фантазії і творчих навичок можна скористатися варіантами настільних ігор своїми руками, побудованих за принципом роздрукуй і грай. Крім пазлів в інтернеті можна знайти:

Картки для сортування за різними ознаками. Завдання відрізняється різноманітністю тематик: мама і їй малюк, домашні і дикі тварини, їстівне і неїстівне, овочі і фрукти…

Малюнки, які необхідно завершити, з’єднуючи позначені цифрами точки.

Доміно, яке може бути виконане в класичному або дитячому форматі з фруктами, овочами або тваринами. Щоб гра не вийшла з ладу швидко, варто приклеїти роздруковані фрагменти дерев’яних дощечках або картону.

В інтернеті можна знайти розмітку дошки для шашок, яку теж бажано наклеїти на тверду основу. Самі шашки легко зробити з кришок від пляшок, розфарбованих у білі і чорні кольори.

Алгоритм створення складної гри

Деякі настільні ігри своїми руками в домашніх умовах являють собою справжні стратегії з сюжетом, героями і місією. Такий варіант буде привабливий для молодіжної або сімейної вечірки. Щоб створити свою гру, не поступається монополії або іншим продаються у магазинах брендів, варто діяти за наступною схемою.

Продумування теми

План, як зробити настільну гру своїми руками починається з ідеї. Причому не потрібно сидіти і спеціально чекати натхнення. Оригінальні задумки можуть прийти при виконанні повсякденних справ, прогулянках або дружніх. Іноді це щось відносно нове, в інших випадках це вдосконалення вже наявного, або комбінування кількох відомих ігор.

Джерел натхнення може стати улюблена книга, фільм, телепередача або шоу. Головне, тримати під рукою блокнот або електронний органайзер, щоб записати з’явилися ідеї.

Розробка механіки гри

Цей термін визначає характер взаємодії між гравцями. Популярні механіки ігор полягають:

  • в кидках кубиків;
  • почергових ходах;
  • переміщення по ігровому полю;
  • у витягуванні або розкладанні карток;
  • у проведенні аукціонів.

Варто враховувати, що не існує єдиного алгоритму, як зробити гру своїми руками. Іноді ідея підлаштовується під обраний ігровий механізм. Чи наявний сюжет передбачає вибір найбільш органічного способу взаємодії між учасниками.

Опрацювання правил і способу визначення переможця

Даний етап потребує ретельного опрацювання, інакше в ході гри можливі конфлікти між учасниками. В нього включається визначення:

Масштабів гри. Тут потрібно знайти оптимальне значення між складністю і портативністю.

Кількості учасників. Чим більше людей залучається в грі, тим більше буде потрібно карток, фішок і інших елементів проекту. Важливо оцінити і вікові критерії учасників. Це виключить появу в дитячому проекті елементів для дорослих. І не зробить молодіжний проект примітивним.

Тривалості гри. Неправильний вибір часових рамок призведе до того, що раунди закінчаться раніше, ніж очікувалося. Або у гравців не вистачить сил, щоб пройти випробування до кінця.

Способу визначення переможця. Залежно від ігрового механізму це може бути досягнення мети, набір найвищої кількості балів, отримання потрібного набору карток.

Права на стартовий хід. Так, в деяких іграх перший гравець визначається по наявності старшої карти або більшій кількості точок на гральному кубику.

Складових елементів ходу. Це може переміщення по ігровому полю або рішення задачі. Щоб гра не затягувалася, право на наступний хід повинно передаватися між гравцями досить активно.

Особливі умови. В деяких проектах потрапляння на особливу клітинку поля припускає рішення задачі, отримання певного заохочення або покарання.

Важливим кроком на шляху до втілення ідеї стає підготовка чорнового варіанту. Його можна спочатку випробувати самостійно, а після запропонувати друзям, яким з боку буде легше оцінити сильні і слабкі сторони проекту.

З урахуванням внесених коректив можна буде зробити гру в чистового варіанті. Тоді вона внесе нотку різноманітності в дозвілля з дитиною або зустріч в дружній компанії.

Підведемо підсумки: існує кілька способів, як робити настільні ігри своїми руками. Іноді за основу можна взяти зразки або роздруківки з інтернету. В інших випадках можна створити оригінальну ідею, ґрунтуючись на загальних інтересах людей, бажаючих разом провести час.

Фото настільних ігор своїми руками