Обємне орігамі з паперу поетапно: інструкція, схеми, фото кращих ідей

Урок рукоділля для початківців, вчимося складати обємне орігамі своїми руками. Прості та складні схеми, багато фото і незвичайних ідей від майстринь.

Техніка орігамі популярна досить давно. Останнім часом популярність завойовують і об’ємні фігури орігамі. Спосіб складання досить простий, витрат – мінімум, такі прикраси виглядають оригінально, а головне, вони дуже екологічні. Останній пункт особливо важливий, коли тема екології знаходить все більший відгук серед людей.

Види об’ємних орігамі

Об’ємні орігамі можна поділити на два види – складання об’ємної фігури з одного аркуша без додаткових частин і збірка модульної фігури орігамі. При виготовленні останньою збирання проводиться з декількох частин – модулів, які попередньо потрібно заготовити.

З чого починати модульну фігуру

Техніка орігамі досить стара, її коріння зародились ще в Стародавньому Сході, і допомагала не тільки розвивати творчі навички, але і робили людини терпиміше, усидчивее. Найчастіше з допомогою орігамі відволікалися від думок і позбувалися від суєти і тривоги.

Для того, щоб приступати до складання виробів, зазвичай починають навчання зі складання найпростішого модуля. Лист а4 складають до тих пір, поки загальна кількість отриманих трикутників не досягне 16. Потім аркуш паперу потрібно розрізати на 16 частин по лініях.

Як скласти модуль

Модульні фігури по своєму виконанню складніше, ніж звичайні орігамі, тому що складання модулів вимагає уваги і посидючості. Кількість модулів залежить від складності фігури, тому це досить копітка робота.

Скласти модуль можна в кілька етапів:

 1. Лист а4 потрібно скласти навпіл, повторивши процедуру три рази, при цьому лист повинен залишатися у вихідному положенні. У підсумку вийде тридцять два прямокутника. З них можна скласти трикутники для майбутньої вироби.
 2. Лист розрізати по згину
 3. Скласти прямокутник по довжині і ширині. Утворюється центр
 4. Краю прямокутника скласти до середини, як у літачка
 5. Повернути
 6. Виступаючі знизу кути загнути вгору до основи
 7. Низ підняти, заготівлю зігнути посередині
 8. Вийшла деталь у вигляді трикутника. Саме з таких деталей і збирається фігура

кріпити модульні частини

Кожен модуль складається по краях з двох куточків і кишеньок. За допомогою них можна кріпити і збирати фігуру. Кріплять наступним чином:

 • Беруться три елемента. Два з них ставлять один з одним довгою стороною, два куточка цих елементів потрібно вставити у кишеню третього.
 • Беруться два елемента, і два кути одного елемента вставляють в кишеньку другого
 • Два елементи беруть і з боку короткої сторони вставляють трикутник одного в кишеньку іншого

Складаємо модульну фігуру

За фото об’ємного орігамі здається, що зібрати модульну виріб буде важко. Однак це не так. Варто тільки починати з найпростіших фігурок, поступово збільшуючи складність.

Наприклад, в якості першої практики цілком згодиться ялинка:

 • Папір зеленого кольору потрібно розрізати на чотири однакових частини. Один з отриманих прямокутників згинають вдвічі і розрізають.
 • Потім з прямокутників шляхом додавання потрібно отримати п’ять трикутників
 • Верх складається з двох невеликих трикутників
 • Інші трикутники будуть складати основу ялинки
 • Стовбур дерева можна вирізати з паперу іншого кольору

Повітряні цілісні фігури

Багато схеми об’ємного орігамі складені так, що об’ємної фігура стає тоді, коли її злегка надувають. Наприклад, дуже часто таку саморобку роблять у вигляді серця або об’ємної орігамі зірки.

Такі сердечка можна використовувати в якості декору на весілля, дарувати їх на День Святого Валентина або навіть складати в них подарунки. Вийде досить оригінальна упаковка, до того ж зібрана своїми руками.

Папір для виготовлення об’ємних сердечок орігамі може бути найрізноманітнішою – від офісної до пакувальної.

Схема об’ємного серця

Для початку потрібно взяти паперовий квадрат, зігнувши і розігнувши навпіл на себе і потім в перпендикулярному напрямку.

Тепер треба повернути квадрат у вихідне положення і зігнути кожну сторону ще навпіл. Вийдуть ніби дві закрилися дверцята. Потім фігуру потрібно скласти впоперек, дверцята в цьому випадку опиняться всередині. Після всіх дій повинен утворитися квадрат, за розміром менший, ніж вихідний.

Тепер правий верхній кут потрібно загнути, не доходячи до середини приблизно наполовину. Ту ж маніпуляцію повторити і з лівим верхнім кутом, тільки загнути його настільки, щоб він був у загнутом вигляді впритул до загнутому правому.

Тепер треба повернути кути у вихідне положення і провернути маніпуляції з такою ж точністю, але з іншого боку. Після того, як всі складки будуть розправлені, виявиться, що в центрі видно загнута галочка.

Далі процес розкриття заготовки триває. Повинна бути загнутою тільки складка дверей. Тепер отриманий прямокутник потрібно повернути до себе тією стороною, яка коротше.

Тепер нижні кути зігнути до центру. Розправити і повторити додавання, тільки тепер кути потрібно загнути в два рази менше. Знову розкрити. Отриману складку з трикутника потрібно заховати всередину.

Утворився невеликий кишеню, який потрібно відкрити і загнути в свою сторону невеликий трикутник, який утворився від попередніх згинів. Із зворотного боку це потрібно повторити.

На протилежному боці, де ще немає жодних згинів, потрібно повторити всі дії, виконані раніше.

Тепер заготівлю потрібно перевернути. У центрі утворився ромб, навколо якого потрібно сформувати об’ємну фігуру. Бічні кишені потрібно закласти, по лінії серця вони повинні бути більш опуклими. Виріб потрібно закрити, натиснувши на верхній ромб, він просяде.

Щоб готовий виріб не розпадалося, потрібно зігнути клапани у верхній частині. Можна навіть проклеїти, щоб було міцно і надійно. Внизу межі також потрібно підігнути, заправивши в бічні отвори. Зсередини попередньо потрібно добре розправити фігуру, щоб не було ніяких вм’ятин.

Є й інші майстер-класи, як зробити об’ємну орігамі в подібному стилі.

Фото орігамі