Орігамі закладка своїми руками: легкий майстер-клас для дітей (120 фото ідей)

Великий вибір ідей для створення красивої закладки з паперу в техніці орігамі. Фото красивого оформлення, нестандартні варіанти та рекомендації від майстринь порталу.

Щоб не втратити цікавий момент в книзі, необхідно залишати закладку. Однак не завжди хочеться залишати звичайну сіру папірець, хочеться зробити красиву, естетичну закладку. Існує багато способів створення закладок своїми руками, розглянемо варіант з орігамі.

Перевага полягає в тому, що в орігамі зовсім необов’язково використовувати які-небудь додаткові матеріали і предмети, такі як ножиці, клей і т. д. Форма надається шляхом складання паперу в певних напрямках, в результаті чого виходить гарна фігурка.

Наведемо кілька найбільш легких і красивих схем створення закладок, які можна зібрати буквально за пару хвилин.

Закладка-куточок

Орігамі закладки-куточок є однією з найбільш простих, які можна зробити буквально з будь-якого листка паперу, який буде під рукою. Для створення куточка спочатку необхідно надати листа форму квадрата, якщо це можливо обрізати зайве. після чого необхідно зігнути навпіл від одного кута до іншого.

Повинен вийти трикутник”, кути якого потрібно зігнути до центру. Після цього акуратно розігнути, верхній кут зовнішнього шару відігнути тому, створивши невеликий кишеню. У цю кишеню треба заправити лівий і правий кути зовнішнього шару, у результаті вийде досить міцний кишеню в закладці.

Щоб позначити сторінку, її кут потрібно вставити в цю кишеню і закрити книгу. Або можна просто вкласти закладку між сторінок, кому як зручніше.

Декорування

На фото орігамі-закладок видно, що дуже часто їх додатково декорують з метою надати більш красивий, естетичний вигляд. Декоруючи закладку-куточок можна зробити з неї їжачка. Для цього потрібно вирізати з паперу півколо з шипами, після чого акуратно вставити у кишеню.

Трохи нижче потрібно наклеїти очі і ніс з паперу, або намалювати їх за допомогою фломастерів, олівців та ручок.

Закладка-звірятко

Для цього орігамі знадобиться кольоровий папір, ножиці, клей-олівець і фломастери. Така закладка для книг з орігамі робиться дуже просто. Спочатку потрібно вибрати звірка, який буде взято за основу створення закладки, наприклад, заєць.

Збірка

Спочатку потрібно вирізати з паперу форму тулуба обраного звірка. Бажано вирізати відразу з лапками і вушками, це трохи полегшить подальшу роботу. Після того, як заготовка була вирізана. необхідно її наклеїти на картон, можна кольоровий, це не має великого значення.

Після наклеювання потрібно приступити до декорування майбутньої закладки. Як правило, для цього використовуються фломастери чи фарби, можна також використовувати олівці кольорові ручки. Розфарбовувати можна всю фігурку.

Варто звернути увагу, що випадок із зайцем вуха у нього повинні бути прямі, вони будуть маркером, визирати з глибини сторінок. Також на них можна писати олівцем якусь замітку, якщо необхідно.

Закладка-олівець

Орігамі закладка-олівець також відноситься до однієї з найбільш простих схем. Її перевага полягає у функціональності. Її розмір трохи більше, ніж розмір реального олівця, а на її площині необхідно розмістити кілька ліній.

Вони призначені для запису заміток і поміток у книзі. Варто звернути увагу, що записувати на закладці можна тільки олівцем, щоб мати можливість потім стерти запис.

Як правильно зібрати

Рекомендується відразу розкреслити закладку на щільному папері або товстому картоні. Перш ніж вирізати її, потрібно її розфарбувати і розмітити лінії для наступних записів. Після того, як зовнішнє оформлення закладки буде закінчено, її потрібно вирізати.

Далі її необхідно заламінувати, це потрібно для того, щоб вона довгий час не втрачала первісний вигляд і була більш надійною. Також з ламінованої поверхні набагато простіше прати олівець.

Заламінувати можна двома способами:

  • Використовуючи спеціальний матеріал
  • Використовуючи скотч

У першому випадку необхідно помістити закладку між двома листами ламінату, після чого акуратно проклеїти, не залишаючи бульбашок і нерівностей. Для досягнення більш якісного результату, закладку в ламінаті необхідно пропрасувати через тканину, при нагріванні матеріал краще склеїться і позбавить виріб від бульбашок повітря.

У другому випадку все набагато простіше, проте якість буде трохи гірше. Необхідно заготовити 2 довгасті смужки скотчу, після чого наклеїти на 1 заготівлю закладку.

Обережно проклеїти краї і поверхню, обрізати за розміром. Після цього з другої сторони наклеюється друга заготівля, точно також акуратно проклеюється і обрізається за розміром.

Пропрасовувати таку закладку можна, при нагріванні скотч почне плавитися і зіпсує саморобку.

Загальні рекомендації

Розглянули кілька способів як зробити орігамі-закладку своїми руками. При створенні вироби крім паперу та картону можна використовувати додаткові декоративні елементи. різні стрічки, зірочки, бісер, фактично все, що прийде в голову.

Більш складні схеми закладок орігамі можуть включати в себе буквально кілька відділень для записів з можливістю перегортання. Це дуже зручно для наукових робіт та доповідей, в одній такій закладці можна розмістити найбільш важливі примітки.

До того ж це досить компактно, не займає багато місця, при необхідності можна швидко прибрати або перемістити на інше місце, стерши колишні примітки і написавши нові.

Фото вироби закладка в техніці орігамі