Панно на стіну своїми руками (145 фото): покрокова інструкція

Готовий майстер-клас по створенню оригінального панно на стіну своїми руками. Великий вибір ідей, багато фото, сучасний дизайн і незвичайне поєднання в інтерєрі.

Щоб внести в інтер’єр стиль і оригінальність, не обов’язково використовувати картини та постери з магазину. Завдяки власним силам і фантазії можна створити відмінний декор для стін.

Панно з текстом

Панно з дерева своїми руками легко створити, використовуючи мотузку. На поверхні за допомогою шнура створюється напис за особистим бажанням.

Для виготовлення знадобиться дерев’яна фанера, акрилова фарба, пензлик, об’ємна мотузка, крохмаль з кукурудзи, клей для дерева, пергаментний папір, поліетиленова плівка, маленькі гвоздики з молотком і рукавички.

Етапи створення

Дерев’яна дощечка обертається пергаментним папером. На аркуші зображується майбутній орнамент або напис.

В чаші готується суміш з 250 мл клею, 150 гр. води і 3 ст. л. з гіркою крохмалю. Всі складові добре перемішуються до однорідності. Для зручності одягаються рукавички, і мотузка ретельно просочується готовим складом.

На дерев’яній поверхні покритої плівкою формується напис або візерунок. Мотузку варто трохи придавити вантажем, щоб вона не зрушила. Важливо дочекатися поки виріб повністю просохне.

Підсушена мотузка повинна добре тримати форму, вона акуратно знімається з фанери.

Доска за допомогою фарб і пензлика фарбується у вибраний відтінок.

Коли фарба висохне, до готової основі за допомогою цвяхів прибивають малюнок з мотузки.

Панно з паперу

Оригінальне панно своїми руками можна створити без особливих зусиль в короткий термін. Відмінно виглядає комбінація з двох аркушів паперу.

Для виготовлення знадобиться два аркуші контрастною, кольорового паперу, гострий канцелярський ніж або скальпель, основа для різання картону, олівець, клей, 4 палички для оформлення верху і низу панно, кнопки і шнур.

Етапи виконання

На лист одного кольору наноситься малюнок.

Гострим лезом вирізається малюнок. Рекомендується використовувати під низ килимок, щоб не травмувати стіл. Залежно від малюнка деякі частини вирізаються повністю, а інші деталі злегка надрізаються.

Два контрастних листа склеюються між собою. Щоб вийшло панно 3D на стіну своїми руками, можна відігнути кілька елементів вони додадуть виробу об’ємність.

Дерев’яні планки фіксуються внизу і вгорі вироби.

За допомогою канцелярських кнопок на звороті закріплюється шнурок.

Панно з ниток

Необов’язково спеціально купувати матеріали для роботи, картини своїми руками з підручних матеріалів теж реально створити. Нитки відмінно себе зарекомендували — вони створюють безліч форм, і з ними легко працювати.

Можна використовувати кольорову тасьму, і готовий результат буде залежати від творчого настрою і підібраних матеріалів. Для роботи буде потрібно три тонких палички, різнокольорові нитки і декоративна тасьма.

Етапи роботи

  • З довгих паличок формується основа для панно у формі зірочки.
  • По центру виріб фіксується нитками.
  • Між паличками вплітається нитка. Час від часу змінює колір підходящий по колірній карті відтінок. Для більш оперативної роботи рекомендується підбирати товсті нитки. Обрізані кінці зав’язуються у вузлик на звороті вироби.
  • По закінченню оформлення, хвостики паличок відпилюють.
  • Панно готове, можна прикрашати стіну!

Плетені серветки

Настінне панно своїми руками легко зробити за допомогою плетених серветок. Для цього до основного матеріалу додається малярний скотч і аерозольна фарба. Порядок роботи:

  • Частини серветок, які не потрібно зафарбовувати, закриваються малярським скотчем. Можна створити візерунки за особистим бажанням.
  • На поверхню наноситься фарба-спрей. Після повного висихання вироби видаляється малярний скотч.
  • Ось так оперативно, без зайвих зусиль, панно готове для розміщення на стіні.

Використання гілки

Бюджетний, але оригінальний і стильний варіант можна отримати за допомогою звичайної гілки і будь-яких ниток. Спочатку підбираються кольори ниток, і визначається послідовність розміщення.

Нитки нарізаються однакової довжини. Кожен відрізок складає вдвічі і кріпиться до гілки. По завершенню роботи виріб підрівнюється внизу за допомогою ножиць. На панно закріплюється петелька для розміщення на стіні.

Панно з календаря

Купуючи календар, в першу чергу звертається увага на привабливість картинок. Цікаві малюнки допоможуть створити панно своїми руками для інтер’єру.

Головний плюс в тому, що всі зображення виконані в єдиному стилі. І якщо розмістити їх серіями в рамках, вийде цілісне і красиве оформлення. Для роботи досить придбати рамки відповідного розміру.

Клаптева техніка

Щоб знати, як зробити панно своїми руками в техніці печворк, достатньо мати базові знання клаптикового шиття. Робота з папером набагато простіше, а по підсумку виходить оригінальний і стильний декор. Для роботи буде потрібно рамка, схема для клаптикової техніки, кольоровий папір, папір з орнаментом, олівець, клей і ножиці.

Спочатку підбирається цікава схема. Реальні розміри схеми переносяться на папір. Кожна деталь вирізається з кольорових аркушів і приклеюється на фонове покриття згідно зі схемою. Після того як клей повністю висохне, виріб розміщується в рамці.

Використання шарфа

Прекрасним оформленням послужить хустку або шарф з красивим орнаментом. Виходячи із загального стилю приміщення, підбирається малюнок. Це може бути монохромна забарвлення або яскравий принт. Текстиль можна прибити цвяхами до дерев’яної дощечки, або зафіксувати відразу на стіні.

Застосування шпалер

Напевно, в кожному будинку є залишки шпалер, і завдяки ним можна ефектно оформити стіни. Залишки обгорткового паперу теж підійдуть.

Матеріал приклеюється до твердій основі, готові варіанти можна придбати в художніх магазинах. І виріб вже виглядає красиво. Для більшої привабливості його можна помістити в рамку.

Використання тканини

Красиві щільні тканини, що підходять під основну обробку стін, зможуть доповнити загальний інтер’єр. Можна використовувати залишки текстилю або придбати матеріал в ательє. Тканина натягується на дерев’яну фанеру і закріплюється за допомогою степлера для меблів, кнопок або цвяхів.

При оформленні стін за допомогою панно, важливо пам’ятати, що готовий виріб не просто виконує акцентну роль. Воно в першу чергу підбирається в єдиному стилі із загальним дизайном.

Фото панно на стіну своїми руками