підсвічники своїми руками поетапно: майстер-клас для початківців (100 фото)

Великий вибір ідей, для створення оригінальних виробів з шкіри своїми руками. Гарний дизайн, незвичайне оформлення, багато фото і рекомендацій від досвідчених майстринь.

Залишки шкіряних непотрібних виробів можуть дуже стати в нагоді. Шкіра – це універсальний і натуральний матеріал, з якого можна виготовити все що завгодно. Різноманітні фото виробів з шкіри допоможуть визначитися з тим, що вам необхідно.

Вироби з шкіри виходять дуже стильні і красиві, крім того, вони послужать вам довгу службу і зможуть знайти друге життя при правильному підході.

Типи шкіри

Перш ніж приступати до обробки шкіри, необхідно дізнатися, які типи цього матеріалу існують.

 1. Тонка м’яка шкіра.
 2. Пружна і товста шкіра.
 3. Глянсова і матова.
 4. Пофарбована або природна.
 5. Замш.

Обробка шкіри: поради фахівців

Перш ніж почати майстер клас виробів зі шкіри, потрібно дізнатися, як правильно обробляти матеріал. Корисні поради можуть стати в нагоді всім, хто не знає, як правильно обробляти натуральну шкіру.

 • Для виробів використовується шкіра будь-якого типу, великі і маленькі клаптики
 • Для очищення матеріалу використовується губка середньої жорсткості і вода
 • Не використовувати хімічні засоби для виведення плям, так як вони псують матеріал і роблять його жорстким
 • Щоб шкіра була податливою і м’якою, використовується гліцерин
 • Зшити шкіру краще за допомогою швейної машинки
 • Для нарізки шкіри використовується гострий ніж і ножиці

Шкіру необхідно зшивати без помилок, з першого разу, так як проколів від голки залишаються на ній назавжди.

Види виробів зі шкіри

Перш ніж дізнатися, як зробити саморобку з шкіри, потрібно з’ясувати, які шкіряні вироби можна зробити в домашніх умовах. Виявляється, варіантів дуже багато, залишається лише зупинити свій вибір на чомусь конкретному.

 • Гаманці і портмоне;
 • Сумки;
 • Брелоки;
 • Біжутерія;
 • Чохли для ножів;
 • Ремені;
 • Блокноти;

Це лише невелика частина того, що можна виготовити з такого матеріалу, як шкіра.

Брелок для ключів

 1. Потрібно підготувати клаптик будь шкіри або замші.
 2. Пластик для форми.
 3. Металеве кільце.
 4. Ножиці.
 5. Дирокол.

З пластику вирізається форма майбутнього брелока, далі зі шкіри робляться заготовки за формою пластику. Шкіряні заготовки приклеюються на пластикове підстава. Окремо вирізається шкіряна петелька, яка приклеюється на брелок, на петельку вішається металеве кільце для ключів.

Готовий брелок можна прикрасити, використовуючи аплікацію, камені, клепки, які приклеюються суперклеєм. Будь-які вироби з шкіри своїми руками потрібно виготовляти, дотримуючись рекомендацій.

Шкіряна сумочка

Зробити шкіряну сумочку не складно, розмір виробу залежить від розміру шматків шкіри. Для виготовлення сумочки необхідно підготувати наступні матеріали:

 • Клапті шкіри
 • Елементи декору
 • Клей
 • Ножиці

З шкіри вирізають дві частини будь-якої форми, можна круглої або квадратної. Їх необхідно склеїти між собою, потім з допомогою діркопробивача в нижній частині сумочки робляться отвори. Через ці отвори просмикуються тонкі смужки шкіри, які зав’язують на вузол і виглядають як бахрома.

Замість бахроми можна використовувати металеві колечка, в такому випадку стиль сумочки буде більш рокерським. Окремо виготовляється ремінець, який кріпиться на клепки.

Шкіряний браслет

Аксесуари з шкіри користуються дуже великою популярністю, до того ж вони виглядають дуже стильно і оригінально. Можна зробити просто браслет з шкіри, який зможе підійти під будь-який образ. Підготуйте відрізок шкіри, рівний товщині зап’ястя і ножиці.

Сам браслет можна прикрасити тисненням або заклепками, окремо купується і кріпиться застібка. Це найпростіший варіант виготовлення браслета, який під силу навіть новачку.

Сережки з шкіри

Шкіряні сережки виглядають неймовірно стильно і оригінально. Для виготовлення сережок використовуються два клаптики шкіри, які необхідно вирізати у формі пера, так само не забувши про потрібному розмірі.

По краях сережок робляться тонкі надрізи, потім готовим до сережках кріпитися застібка. Можна використовувати різні декоративні елементи у вигляді страз, клепок, блискіток і так далі.

Цікаві вироби з шкіри

Всілякі вироби з шкіри для початківців включають в себе великий вибір оригінальних речей і аксесуарів. З шкіри можна зробити тапочки, які дуже прості у виготовленні. До цікавих поробок з шкіри також можна віднести наступні варіанти:

 1. Абажур для світильника.
 2. Захисний чохол для чашки.
 3. Лоток для дрібних предметів.
 4. Фартух для інструментів.
 5. Ремінь для фототехніки.
 6. Обкладинка для книги чи блокнота.

Дитячі вироби зі шкіри

Існують різноманітні дитячі вироби зі шкіри, які під силу виготовити навіть дитині. Дуже популярними і простими є аплікації у вигляді тварин, які робляться максимально просто.

З клаптиків шкіри вирізаються форми різних тварин, які приклеюються на основу з кольорового паперу або тканини. З шкіри також виготовляються гумки, коли з клаптиків шкіри робиться квітку, які скріплюються і клеяться на гумку.

Також можна запропонувати дитині зшити маленьку сумочку для ляльок або різних дрібниць, використовуючи найпростіші варіанти. Оригінальна виріб зі шкіри в дитячий садок і школу – це відмінний спосіб навчити дитину працювати з таким універсальним матеріалом, як шкіра. Для дитячих поробок краще всього використовувати м’яку тонку шкіру або замшу, яка буде добре різати ножицями і гнутися.

Класифікації шкіри

 • Сафьяновая шкіра – виготовляється з козячих шкур
 • Замша – шкіра жирового дублення
 • Лайка – тонка еластична шкіра з шкур овець і кіз
 • Шагренева шкіра – тонка, рельєфна, виготовляється з шкур овець і кіз
 • Спилок – товста, але не досить міцна шкіра

Переваги шкіряних виробів

Відомо, що ще наші предки використовували шкіру тварин для виготовлення одягу, взуття, сумок і багатьох інших речей. Цей натуральний матеріал не просто відмінно виглядає, але і має довгий термін експлуатації, він надзвичайно міцний і зносостійкий.

Шкіряні вироби ніколи не вийдуть з моди, і завжди будуть перебувати на піку популярності. Шкіряні вироби це відмінний спосіб розвинути свою фантазію і зробити щось унікальне своїми руками!

Фото виробів з шкіри