Полиця для книг своїми руками поетапно: інструкція з фото, розміри, креслення, схема складання

Огляд кращих ідей по створенню функціональної і красивою полиці для книг своїми руками. Проста інструкція від майстра, а також ідеї правильного розміщення полиці в інтерєрі.

Шанувальникам читання і затишного домашнього інтер’єру обов’язково припаде до душі гарна полиця для книг, на якій можна розташувати навчальні посібники, журнали, фантастичні твори або класичну літературу. Всі відомі меблеві магазини пропонують своїм покупцям великий вибір готових моделей, що розрізняються за розміром, типом конструкції і дизайну.

Однак, використовуючи докладні інструкції, власні навички поводження з інструментами і мінімум матеріалів, можна побудувати полицю для книг на стіну своїми руками.

Переваги саморобних полиць

Полиці для книг дозволять підтримувати порядок в інтер’єрі, а також являють собою додаткову зону зберігання. До переваг самостійного будівництва меблів відносять:

  • Можливість майстри самостійно вибирати матеріали, декор, розміри, форму.
  • Велика кількість готових проектів з кресленнями та схемами.
  • Достатня простота будівельних робіт і мінімальний набір інструментів.

Красива і стильна меблі для інтер’єру виходить саме за самостоятельной збірці конструкції. Фото цікавих саморобних полиць для книг дозволять вибрати відповідну модель для роботи.

Вимоги до саморобної меблів

Будь-яка полку, незалежно від її моделі, має важливе значення в облаштуванні інтер’єру. Завдяки достатній глибині горизонтальних панелей, на полицях можна розташувати не тільки книги, але і сувеніри, іграшки, інші канцелярські приналежності.

Хорошу меблі з достатнім місцем для зберігання оцінить по достоїнству, як студент, так і дбайливий батько.

Вимоги до саморобної конструкції, яким має слідувати майстер при проведенні робіт:

Матеріал для будівництва слід уважно оглядати перед складанням на предмет наявності дефектів. Особливо актуальним даний критерій для дерев’яних панелей, ДСП, МДФ, листів фанери. Недоліками слід вважати наявність тріщин, сколів, ходів від комах, сліди гниття і псування.

Навіть самий якісний матеріал потребує попередньої обробці, яка включає шліфування гострих зрізів, видалення зазорів, сучків, обробку вологостійкими складами. Сьогодні найчастіше використовується масло для просочення, яке глибоко проникає усередину деревини, захищаючи деталі від вологи.

Перед початком роботи слід визначитися з моделлю конструкції, типом її складання, розмірами полиці в цілому і розмірами горизонтальних планок. Краще заздалегідь підготувати креслення або скористатися готовими схемами складання, на яких будуть відображені всі кріплення і фурнітура.

Особлива увага приділяється надійності кріплень для підвісних полиць, які кріпляться до стін. Впала полиця з книгами може призвести до виникнення травми, переломи іл ударів.

Види полиць по розташуванню

Існує кілька основних видів полиць для книг, в залежності від розташування конструкції:

Підлогові стелажі. Використовуються такі моделі, як правило, в квартирах достатньої площі або в умовах приватного будинку. Складаються із опорних конструкцій і горизонтальних планок, розташованих у кілька ярусів.

Навісні полиці для книг, виготовлені своїми руками. Компактні і досить зручні моделі. Можуть бути розташовані у вигляді одиночних навісних конструкцій або в шаховому порядку, або у вигляді оригінальних кубів.

Сьогодні можна зустріти самі незвичайні форми для полиць. Але всі вони схожі між собою достатньою глибиною горизонтальних панелей і надійними кріпленнями. Відмітною особливістю є можливість звільнити простір, піднявши полки нагору.

Кутова полиця для книг

Полиці модульної збірки – дуже зручний аксесуар, розроблений в рамках сучасних стилів інтер’єру. Відмінне рішення від сучасних дизайнерів – модульні меблі, розміри і форма якої можуть суттєво змінюватися в залежності від ситуації.

Кожна окрема полиця представлена у вигляді одного куба без задньої стінки і фасаду. При необхідності такі куби можна встановити один на одного, збільшивши при цьому площа для зберігання книг.

Настільні конструкції являють собою компактні і практичні моделі.

З чого можна зробити полиці

Найбільш важливий практичний питання для майстра полягає у виборі основного матеріалу. Виготовити оригінальні полиці або стелажі для зберігання книг можна з наступних матеріалів:

Деревина

Це може бути, як цільний брус, так і дерев’яні палети. Вельми незвичайну полицю можна випиляти з дерев’яного зрубу. Перед початком робіт важливо оцінити стан витратного матеріалу, якісно провести попередню обробку вологостійкими складами. Дерево є універсальним матеріалом для будівництва, радуючи своїми екологічними показниками і натуральним складом.

Панелі ДСП, МДФ

Панелі ДСП, МДФ є більш доступним за ціною матеріалом. По своїй міцності і ряду характеристик не відрізняється від цільної деревини. Пресовані деревні стружки мають приємний запах, а також легко піддаються декорування (розтину морилкою, акриловим лаком, розпису фарбами або покриттю декоративним шпоном).

Пластикові панелі

Пластикові панелі для самостійної роботи можна знайти в магазинах меблів і фурнітури, наприклад, ІКЕА. Поверхня пластику стійка до дії вологи, миючих засобів, відмінно переносить перепади температур в приміщенні.

З поверхні полиці легко можна видалити пил і випадкові плями вологою ганчіркою. А сама конструкція має низьку вагу, завдяки властивостям ПВХ панелей.

Незвичайні полиці для книг можуть бути виготовлені з комбінації металу і панелей загартованого скла. Поверхня полиць має достатню міцність, а металеві опори забезпечують надійне кріплення і стійкість конструкції.

Інструмент для виготовлення дерев’яної полиці

Класичний приклад самостійного будівництва полиць для книг – це виготовлення дерев’яної конструкції (компактна настільна полку). Встановити таку полицю можна і на широкому підвіконні.

Для роботи знадобиться:

  • Лобзик.
  • Рубанок і наждачний папір.
  • Вологостійке масло і губка.
  • Склади для декорування (фарба, морилка, акриловий лак).

Знадобляться також кріплення (нагелі і саморізи) і креслення майбутньої конструкції.

Покрокове виготовлення полиці

Всі роботи по збірці краще проводити згідно з кресленням, на якому чітко вказані всі деталі з розмірами, точки розташування кріплень, додаткові аксесуари (наприклад, вбудовані точкові світильники по контуру меблів). Інструкція, як зробити полицю для книг своїми руками:

  1. Деталі для полиці вирізують за допомогою лобзика.
  2. Ретельно шліфують поверхні, намагаючись позбутися всіх зазорів, сколів, гострих країв.
  3. Після просочення маслом приступають безпосередньо до складання конструкції.

Кріплення деталей може здійснюватися за різними схемами: строго горизонтальне напрям полиць, полиці під кутом, V-образні полиці.

Фото полиці для книг своїми руками