Ремонт ноутбуків своїми руками поетапно: інструкція з фото та описом найбільш частих поломок

Готова інструкція з описом, як зробити швидкий і правильний ремонт ноутбуків своїми руками. Схема складання і розбирання, чистка, чому ноутбук гальмує і що з цим робити.

Коли ноутбук виходить з ладу, не обов’язково відразу ж нести його в майстерню і платити гроші за ремонт. Якщо проблема незначна і у вас є досвід розбирання ноутбуків, то проблемну техніку можна спробувати полагодити самостійно

Існують різні види несправностей, які чиняться тим або іншим способом.

Попадання води на клавіатуру

При попаданні води або будь-якої іншої рідини на комп’ютер, можна спробувати здійснити ремонт клавіатури ноутбука своїми руками.

Найбільш небезпечні напої для техніки – це газовані напої, соки, солодкий чай, каву та алкоголь, які містять цукор і можуть призвести до швидкого окислення. Якщо клавіатура була залита водою або будь-яким напоєм, необхідно виконати наступні дії:

 • Потрібно відразу ж відключити його, чим швидше, тим краще. Після цього необхідно дістати батарею.
 • Ноутбук перевертається вниз клавіатурою, тоді залишки рідини витечуть з неї.
 • Коли будете перевертати ноутбук, решту на клавіатурі рідину необхідно витерти сухою губкою.
 • Після цього ноутбук потрібно розібрати, материнська плата та інші запчастини обробляються спиртом.

Якщо не розбирати комп’ютер, а просто протерти клавіатуру, він може працювати ще протягом деякого часу, разом з цим буде здійснюватися процес корозії, який зможе привести до більш серйозних пошкоджень і дорогого ремонту.

Як відремонтувати акумулятор?

У деяких випадках можна здійснити ремонт акумулятора ноутбука своїми руками. Знову таки, потрібно пам’ятати, що необхідно мати хоча б незначний досвід у розбиранні та складанні даного виду техніки, щоб не погіршити ситуацію.

Ремонт акумулятора вважається одним з найбільш складних видів ремонту, якщо акумулятор в жалюгідному стані, то його краще замінити на новий.

Для заміни акумулятора необхідний набір нових комплектуючих елементів. Купувати їх необхідно в спеціалізованому магазині, вони повинні бути тієї ж партії, що і попередні деталі.

Важливо враховувати напруга та опір всередині батареї, які не повинні змінюватися. Перед ремонтом треба повністю розрядити батарею, розібрати її і підготувати паяльник, а також інші необхідні інструменти.

Що робити, якщо ноутбук не включається?

Існують прості поради, які допоможуть справитися з цією проблемою. Вони зможуть відповісти на питання — як відремонтувати ноутбук, якщо не включається і нічого не відбувається.

 1. В першу чергу, вийміть батарею.
 2. Потрібно перевірити роз’єм, в ньому не повинно бути викривлень.
 3. Після підключення батареї потрібно включити комп’ютер.
 4. Якщо індикатори горять, але нічого не відбувається, значить виникли проблеми з прошивкою Біос.

Якщо комп’ютер ще на гарантії, його краще всього віднести в сервісний центр.

Чистка ноутбука від пилу

Треба підготувати наступні інструменти:

 • Викрутка;
 • Клізма;
 • Вологі серветки;
 • Медичні рукавички;

Клізма використовується для того, щоб видувати пил з запчастин. Якщо забруднення особливо сильні, потрібно скористатися ватною паличкою, змоченою в спирті. При розбиранні комп’ютера потрібно бути дуже обережним і уважно ставиться до дрібних елементів, які не можна піддавати жорсткій чищенні.

Збої під час роботи

Якщо при використанні будь-яких програм або при підключенні обладнання відбуваються збої, можна спробувати полагодити це самостійно. Найчастіше, причиною таких проблем є застаріла система ОС і оновлення комп’ютера.

Необхідно провести процедуру оновлення комп’ютера, а також оновити драйвери. Якщо це не допомагає, значить справа в програмі, яку потрібно видалити.

Такий ремонт набагато простіше, ніж ремонт батареї ноутбука своїми руками, тому здійснити його дуже просто. Від того, чи нести комп’ютер в ремонт або лагодити самому, залежить серйозність поломки.

Важливо пам’ятати, що якщо пристрій ще на гарантії, то розкривати його самостійно не слід.

Ноутбуки Asus: ремонт

Ця продукція, що випускається в Тайвані, вважається однією з самих надійних та якісних у світі. Причини несправностей комп’ютерів цієї компанії можуть бути самими різними.

 • Несправності блоків живлення – у такому випадку їх необхідно замінити.
 • Пошкодження корпусу – зношені запчастини замінюються на нові.
 • Порушення роботи приводу – потрібно замінити моторчик.
 • Перегрівання процесу пов’язано з пиловими забрудненнями всередині корпусу.

загалом, поломки відрізняються один від одного, це залежить від типу пошкодження і багатьох інших факторів. Будь-який ремонт ноутбука Asus своїми руками вимагає акуратності, зрозуміти причину пошкодження найчастіше можна після розбирання корпусу.

Корисні поради

Якщо ви є новачком і ніколи не чинили комп’ютери раніше, необхідно ретельно підійти до цього питання.

Важливо використовувати інструкцію до техніки, де повинно бути детально розписано, як розбирати і збирати ноутбук, а також вказано розташування всіх елементів. Велику користь у процесі ремонту можуть надати навчальні відео, де можна уважно поспостерігати за тим, як проводиться робота.

Обов’язково використовуйте правильні інструменти, від цього залежить якість самого ремонту. Для відкручування болтів потрібно підібрати викрутку правильної форми, інакше можна деформувати їх. Акуратно рассоединяйте засувки, для їх виявлення використовується кредитна картка, яка проводиться по периметру корпусу.

При від’єднанні клавіатури необхідно стежити за тим, що не пошкодити шлейф, що з’єднує клавіатуру і материнську плату. Розбирання повинна бути повільною і акуратною, тільки так ви зможете дістатися до потрібних елементів без додаткових ушкоджень.

Фото ремонту ноутбука своїми руками