Ремонт пральної машини своїми руками: огляд найбільш частих поломок

Покрокова інструкція, як виконати швидкий і правильний ремонт пральної машини своїми руками. Багато фото, рекомендації, ефективні методи, сміливі рішення від майстрів.

Поломка машинки автомат завжди доставляє дуже багато незручностей кожному користувачеві. Ручне прання вважається відлунням минулого, цей процес займає дуже багато часу і вимагає немало сил.

У деяких випадках можна здійснювати нескладний ремонт в домашніх умовах, не вдаючись до послуг платного сервісу. Корисні поради на тему як прибрати несправності в пральній машині зможуть стати відмінною підмогою в цій справі.

Пристрій

Перш ніж вирішуватися на самостійний ремонт, необхідно знати, з чого складається пральна машина.

  • Двигун
  • Насос зливу
  • Електричний нагрівач
  • Бак для води
  • Барабан
  • Електрична панель управління
  • Клапан забору води
  • Корпус

Це основні вузли пральної машини, з якими можуть траплятися різні несправності.

Техніка безпеки

Щоб уникнути ураження електричним струмом, необхідно дотримувати техніку безпеки під час ремонту.

Приміщення, в якому знаходиться техніка, необхідно знеструмити, а сам пристрій вийняти з розетки. Якщо під час роботи необхідно електрика, ремонт потрібно здійснювати в гумових рукавичках і на гумовому килимку.

Не гріється вода

Іноді виникає проблема, пов’язана з відсутністю нагріву води. У такому випадку можна спробувати провести ремонт вертикальної пральної машини, а також машини з горизонтальним завантаженням, вдома.

Причинами такої поломки можуть бути перебої в роботі Тена, термостата або збій електронних налаштувань. Якщо ТЕН згорів, то єдиний спосіб полагодити машинку – змінити його. Програма також може дати збій, якщо при перезапуску вода не гріється, значить, його необхідно змінювати.

Стуки і вібрація

Сучасні машинки практично безшумні, тому наявність голосних звуків під час прання або вібрація можуть свідчити про проблеми. Це може відбутися з кількох причин:

  1. Неправильна установка;
  2. Між корпусом і барабаном є сторонній предмет;
  3. Поломка підшипників;
  4. Поломка амортизатора;

При установці машинки необхідно відрегулювати її таким чином, щоб вона стояла рівно і не хиталася. Якщо під час роботи машинка стукає, значить необхідно замінити підшипники, так як вони призначені для того, щоб барабан не терся про інші деталі.

Заміна підшипників в пральній машині здійснюється після її розбирання, сам процес не складний, але вимагає обережності й акуратності.

Протікання води

У такому випадку є кілька причин, які також можна усунути в домашніх умовах.

  1. Зіпсована прокладка на шлангу.
  2. Діра в манжеті люка.
  3. Розрив патрубка.

Всі ці елементи змінюються дуже просто, виявити причину протікання можна після ретельного огляду пральної машини.

Вода в барабані

Вода під час і після прання обов’язково повинна зливатися по каналізаційних трубах. Якщо в барабані вода залишається, значить зламався насос або забився фільтр.

Зробити чищення фільтра дуже просто, для цього достатньо вийняти його з комірки і ретельно вимити під проточною водою. Більш складна поломка – це наявність серйозних пошкоджень і дефектів. Здійснити ремонт насоса пральної машини своїми руками можна наступним чином.

  • Прослухати помпу насоса
  • Перевірити крильчатку

При виявлення пошкодження потрібно придбати потрібну деталь в спеціалізованому магазині. Здійснювати ремонт можна за допомогою звичайної викрутки, але якщо проблема в працездатності електрики, значить завдання ускладнюється.

При ремонті насоса краще всього замінити всі прокладки. У помпи може залишатися вода, тому під час ремонтних робіт користуйтеся ганчірками. Деталі для насоса коштують недорого, тому придбати їх і зробити заміну не складе особливої праці.

Пральна машина не вмикається

Щоб почати ремонт пральної машини LG, необхідно ознайомитися з інструкцією. Однією з найпопулярніших проблема є те, що машинка не включається. Справа може бути в згорілому блоці живлення, поламаною розетки або в прошивці програми.

Лагодити електричну панель дуже складно, в такому випадку краще звернутися в сервісний центр. Варто пам’ятати, що якщо машинка досі на гарантії, краще всього не чинити пристрій самостійно і відразу ж звертатися в сервіс.

Немає обертання барабана

Це також одна з найпоширеніших проблем, яка трапляється з різних причин:

  • Розрив приводного ременя;
  • Зламаний мотор;
  • Збій у програмі;
  • Наявність стороннього предмета між барабаном і корпусом;

Виявити наявність чужорідного тіла між корпусом і барабаном дуже просто, потрібно просто обертати барабан при вимкненій машинці, якщо відчуєте тертя, значить причина в цьому.

Порваний ремінь необхідно тільки замінити, потрібно придбати подібний ремінь тієї ж маркування, що і попередній. Проблеми з двигуном також можуть спричинити його заміну, такий ремонт вважається одним із самих дорогих.

Корисні поради

Щоб почати ремонт пральної машини в умовах домашньої обстановки, необхідно ознайомитися з інструкцією. Докладні відео в інтернеті також зможуть допомогти впоратися з різними видами ремонту. Домашній ремонт пральної машини Самсунг своїми руками здійснюється відповідно до інструкції і при дотриманні правил техніки безпеки.

Перед тим, як починати розбирати машинку, потрібно підготувати всі необхідні інструменти. Важливо знати наявність вузлів і їх функції, при розбиранні потрібно обережно поводитися з усіма елементами, що знаходяться всередині машинки.

Всі пральні машинки працюють за одним принципом, тому ремонт машинок від різних виробників здійснюється за одним і тим же інструкцій, але з дотриманням деяких особливостей.

Фото ремонту пральної машини