Ремонт принтера своїми руками поетапно: інструкція з фото і описом всіх етапів

Докладний опис, як виконати швидкий і ефективний ремонт принтера своїми руками. Багато фото, схеми складання і розбирання, правила чищення та перевірки непрацюючого принтера.

Принтери дуже часто використовуються як в офісних центрах, так і вдома. Будь-яка техніка, незалежно від виробника з часом починає гірше працювати.

Складні поломки, звичайно, краще лагодити в сертифікованих сервісних центрах, а ось нескладний ремонт принтера своїми руками можна провести як для струменевих, так і для лазерних моделей техніки.

Що робити, якщо принтер видає помилку

Якщо ви побачили на екрані комп’ютера або панелі принтера інформацію про помилку друку, у першу чергу потрібно повірити наявність у лотку паперу для принтера і чорнила в картриджі. Також перевірте, чи не застрягла папір у вхідному пристрої.

 1. Якщо з папером і фарбою все в порядку, перевірте, чи принтер підключено до мережі комп’ютера.
 2. Також часто причиною помилки є не технічна поломка принтера, а збій програмного забезпечення. Спробуйте вимкнути і знову включити принтер, перезавантажте комп’ютер.
 3. Якщо ці дії не допомогли, приступайте безпосередньо до ремонту оргтехніки.

Принтери Epson

Принтери цієї марки отримали дуже широке поширення. Це обумовлено їх невисокою ціною і довгим терміном служби. Щоб провести ремонт принтера Epson своїми руками, потрібно знати часті причини поломок цієї оргтехніки:

 1. Забруднення внутрішніх каналів. Пил і бруд потрапляють в частині механізму, що подає папір. В результаті принтер починає вібрувати і видавати нехарактерні звуки.
 2. Забруднення пігментного каретки. Якщо забруднюється каретка, що наносить фарбу на папір, пігмент лягає нерівно, з пропусками і плямами.
 3. Несправність лінійки позиціонування. Ця частина механізму пересуває курсор, щоб та набирала фарбу потрібно кольору.

Очистка вузлів принтера від пилу здійснюється після зняття всіх захисних кришок (вони можуть триматися на болтах або пластикових засувках). Пил можна видалити за допомогою м’якої художньої пензлика.

Рухомі частини механізму потрібно очистити за допомогою ватного тампона або ватних паличок і змастити машинним маслом в невеликих кількостях.

Ремонт картриджа

Ремонт картриджа принтера своїми руками починають зі зняття каретки з ємностями для пігментів.

Якщо на деталі видно залишки засохлої фарби, їх змочують спиртом і залишають на 5-10 хвилин. Після розчинення фарбу легко видалити ватним тампоном.

Ремонт лінійки позиціонування

Ця деталь являє собою прогумовану смужку. Для початку її потрібно повернути у вихідне положення. Для цього за допомогою викрутки відкручують болти, що кріплять лінійку.

Потім з неї видаляють залишки фарби за допомогою вати або тканини, змоченої у воді і прикручують на місце.

Ремонт принтерів HP

Хоча ця серія принтерів і відноситься до більш дорогої, ремонт принтерів HP теж можна проводити своїми руками.

На відео ремонту принтера HP своїми руками можна помітити, що їх пристрій помітно відрізняється від інших популярних марок. Так, пігмент, який використовується в лазерних принтерах, марки має вигляд порошку, і принцип роботи оргтехніки теж відрізняється. Лазер вбиває сухо пігмент в поверхню паперу.

принтерів НР часто зустрічаються такі дрібні несправності:

 • Недостатня кількість чорнил чи неправильна заправка картриджа. У цьому випадку принтер просто не друкує документи і фото.
 • Деформація ємності для фарби теж призводить до порушень роботи.
 • Зазори над трансроллером. Ця деталь розташовується поруч з картриджем і повинна примикати до нього. Якщо ця умова не дотримується, на папері залишаються довгі темні смуги.

Якщо ви хочете полагодити принтер НР, вийміть картридж і протріть вал м’якою тканиною або паперовим рушником. Ніякі рідини при цьому використовувати не рекомендується техніка цієї марки дуже до них чутлива.

Після цього заправте картридж, уставите вал і перевірте, щоб між ним і трансроллером не було великих щілин.

Ремонт блоку живлення

Часто поломки принтерів криються не в механічній, а електронної їх частини. Ремонт блоку живлення принтера своїми руками можна проводити тільки в тому випадку, якщо ви розбираєтеся в цій сфері. Якщо у вас немає досвіду роботи з електронікою, довірте ремонт фахівця.

Для роботи вам понадобятся:

 • Мультиметр;
 • Паяльник;
 • Пинцет;
 • Запасні деталі.

Якщо на платі пристрою не видно явних ушкоджень, краще перевіряти працездатність її вузлів тонким металевим щупом і мультиметром.

Коли ви з’ясуйте, які з деталей не працюють, їх потрібно акуратно отпаять і замінити на нові. В ході роботи потрібно бути дуже обережним і не робити різких рухів, щоб не пошкодити робочі деталі.

Пошкодження термоплівки

Часто, якщо на папері лежить сторонній предмет, наприклад скріпка, пошкоджується термоплівка принтера. Розповімо, як усунути цю несправність:

 • Вимкніть принтер від мережі, відкрутіть гвинти і зніміть захисну кришку зверху і з боків пристрою.
 • Поруч з блоком живлення знаходиться силіконова плата, на ній знаходяться роз’єми, від’єднайте їх.
 • Відкрутіть 2-4 болта і зніміть «пічку».
 • Відведіть кришку грубки в сторону, щоб відкрити її.
 • Там ви виявите пошкоджену термоплівку. Вийміть за допомогою пасатижів.
 • Акуратно від’єднайте від фіксаторів дроти.
 • Зніміть барабан і бічній наконечник.
 • Приберіть пошкоджену плівку і протріть барабан вологими не спиртовими серветками.
 • Змастіть барабан машинним маслом.
 • Встановіть нову плівку, замкніть наконечник і зберіть деталь в зворотному порядку.
 • Зберіть принтер і перевірте його працездатність.

Відремонтувати принтер своїми силами зовсім не складно. Для цього потрібно лише слідувати нашим інструкціям.

Не варто займати самостійним ремонтом техніки, що знаходиться на гарантійному обслуговуванні. У цьому випадку ви анулюєте гарантію і вже не зможете звернути в сервісний центр безкоштовно.

Фото ремонту принтера своїми руками