Реставрація старих меблів своїми руками: вчимося відновлювати меблі (115 фото)

Покрокова інструкція для початківців з фото і детальним описом, як виконати реставрацію старої меблів своїми руками. Дивіться фото готових робіт і рекомендації від майстрів.

Реставрація старих меблів – це складний і трудомісткий процес, який приносить відчутні і приємні результати. Дана робота є дорогою послугою, тому реставрація старих меблів своїми руками – відмінний спосіб не тільки заощадити, але і спробувати себе в новому ремеслі.

Правильна реставрація допоможе повернути меблів колишню красу, головне – мати певні відомості про такий роботі.

Інструменти та матеріали для реставрації

 • Різні змивки, фарби та лаки
 • Наждачний папір різної зернистості
 • Шпателі
 • Набір кистей і валиків
 • Шпаклівка по дереву
 • Меблевий віск і герметик
 • Меблева кромка
 • Електричні інструменти – лобзик, машинка для шліфування, шуруповерт, будівельний фен

Якщо у вас немає необхідних електричних інструментів, можна взяти їх напрокат у знайомих або в майстерні, так як покупка всього необхідного вийде недешево.

Реставрація: способи

Щоб оновити меблі, необхідно позбутися від різних дефектів, тріщин, потертостей і так далі.

Докладні фото реставрації меблів допоможуть вам побачити, як відбувається та чи інша робота по оновленню. Невеликі тріщини замазуються мастикою, подряпини на поверхні видаляються з допомогою йодного розчину і поліровки, глибокі тріщини замазують шпаклівкою.

Якщо ви працюєте з деревом, для оновлення обробки необхідно використовувати ту ж породу. Найпростішим способом реставрації є нанесення етикеток також використовуються різні аплікації.

Покрокова інструкція

Перед оновленням меблів її необхідно уважно розглянути і визначити характер дефектів. Щоб позбутися від зносу полірування і покриття, необхідно зробити наступне:

 1. Покриття потрібно добре очистити від забруднень.
 2. На тріщини наноситься маскувальна суміш, після її висихання потрібно нанести прозорий лак.
 3. Коли мастика висохне, поверхня обробляється поліролем.

Якщо меблі має сліди сильних потертостей, краще всього повністю відшліфувати її, а вже потім шпаклювати і фарбувати.

Реставрація стільця

Одна з найчастіших проблем – зламана ніжка. Нова ніжка повинна бути з тієї ж породи дерева, що і стілець.

 • — Зламана ніжка прибирається;
 • — Нову ніжку виготовляють за вимірами і заготівлях;
 • — Нова ніжка зачищається наждачкою, потім покривається фарбою і полірується;
 • — Коли фарба висихає, нова ніжка приєднується до стільця.

Переваги меблів після реставрації своїми руками очевидні, це не тільки зекономлені кошти, але і можливість навчитися давати меблів друге життя.

Як перефарбувати меблі?

Необхідно підібрати правильну фарбу. Якщо меблі не дорога, можна використовувати будь-яку фарбу, емаль, масляну, акрилову, а також аерозольні балончики.

Меблі з металу треба фарбувати фарбою з антикорозійним склад, вироби з алюмінію – спеціальною фарбою.

Для фарбування меблів використовуються фарбопульти, кисті, валики. Перед самим фарбуванням необхідно відшліфувати поверхню і полагодити зламані деталі.

Перед фарбуванням слід замазати сколи та тріщини мастикою, після цього просочити її ґрунтовим складом. Після цього вона обробляється шпаклівкою(тріщини і сколи), знежирюється спиртом, після цього знову грунтовка і прокрашивание.

Фарбувати меблі потрібно не менше, ніж в два шари. Після цього вона повинна висохнути протягом семи днів.

Лакування меблів

найважливіше – процес лакування меблів потрібно проводити в приміщенні з хорошою вентиляцією, подалі від відкритого вогню. Після цього необхідно підготувати меблі, для цього потрібно видалити старе лакове покриття, не пропустивши жодного сантиметра.

Коли меблі буде очищена від лаку, потрібно зашпаклювати тріщини та відшліфувати поверхню дерева. Правильна реставрація дерев’яної меблів передбачає виконання послідовних дій, які призводять до значимого результату.

Перед тим, як нанести лак, поверхню потрібно погрунтовать. Лак наноситься тонким шаром, другий шар наноситься після того, як повністю висихає перший.

Розпорошувати лак необхідно на відстані тридцяти сантиметрів, рухи повинні бути широкими, а напрямок горизонтальним. При появі патьоків відстань між балончиком і меблями потрібно збільшити. Перший шар висохлого лаку потрібно почистити дрібним наждачним папером, потім витерти поверхню і нанести другий шар.

Реставрація меблів з шпону

Відреставрувати меблі з шпону досить складно, але можливо навіть в домашніх умовах. Найпростіший метод позбутися вздувшегося шпону – використовуючи шприц з клеєм ПВА, ввести його в міхур і розрівняти поверхню. Для цього кладеться м’яка тканина і важкий вантаж, можна пропрасувати це місце теплою праскою.

Щоб прибрати подряпини і пошкодження, використовуються спеціальні крейди, підібрані в тон меблів. Після цього шпон при необхідності можна покрити лаком. Такий спосіб можна використовувати для реставрації радянської меблів, в залежності від пошкоджень.

Швидка реставрація меблів

Такі варіанти реставрації підходять для тих, хто не хоче витрачати багато часу на відновлення. Відновлення меблів з дсп своїми руками, в тому числі і дерев’яних меблів по-швидкому можливо наступними способами:

 1. Швидка фарбування ( шпаклівка, грунтовка, фарбування).
 2. Покриття білим лаком, створює ефект вибіленого дуба.
 3. Обклеювання у техніці декупажу.
 4. Нанесення візерунків і орнаментів.

Декорування меблів

Декорування є заключним етапом після реставрації. Для того, щоб старі меблі заграла новими фарбами, використовуються наступні методи:

 • Фарбування в інший колір
 • Нанесення малюнків і орнаментів
 • Штучне зістарювання
 • Підпалини
 • Декупаж і аплікації
 • Обклеювання тонованою плівкою

Головна зброя при оновленні старих меблів – це творче мислення і набір необхідних інструментів. Навіть стару потріскану тумбу можна перетворити в стильний предмет інтер’єру, використовуючи один із запропонованих способів.

Фото реставрації меблів своїми руками