Робимо легкі вироби з паперу своїми руками: інструкція для дітей будь-якого віку

Покрокова інструкція з докладним описом, як зробити легкі вироби з паперу своїми руками. Незвичайні ідеї, схеми, шаблони, рекомендації та секрети від майстринь.

Створення легких вироби з паперу своїми руками — це захоплююче проведення часу, розвиває фантазію і моторику рук. У цій статті надано найпростіші ідеї по виготовленню паперових виробів.

Шкільний розклад

Якщо у дитини відсутня плакат зі шкільними заняттями, то необов’язково мчать в магазин. Корисний предмет можна в короткі терміни виготовити самостійно з підручних засобів. Для виготовлення буде потрібно: 5 дисків, 5 різнокольорових аркушів 10Х10 см, скотч або клей, стрічка, лінійка, циркуль, олівець.

Етапи роботи:

 • Диск заміряється у ширині, і отриманий результат ділиться навпіл (орієнтовно ширина диску складає 12 див., і половина результату складе 6 див.)
 • Від підсумкового результату віднімається сантиметр (5см.), і отриманий результат встановлюється на циркулі. На кольорових аркушах чертится п’ять кіл одного розміру. Круги вирізаються.
 • На кожній колу чертится сім рівних ліній. Над лініями пишеться день тижня, на кожен круг свій день.
 • На лініях по порядку зазначаються уроки. Всі написи для яскравості обводяться фломастерами.
 • Паперові заготовки приклеюються на диски. За допомогою скотча або гарячого клею, всі п’ять деталей закріплюються між собою в необхідному порядку.
 • По краях виробу закріплює стрічка або шнур. Розклад можна вішати на стіну.

Кошеня

Для самих маленьких буде цікава легка виріб з паперу для дітей у вигляді об’ємного кошеня. Для виготовлення буде потрібно клей, ножиці, кольоровий папір, олівець чорного кольору і звичайний олівець.

Інструкція по виготовленню:

 • На жовтому аркуші паперу чертится дві окружності, одна велика, а друга в два рази менше.
 • З жовтого паперу вирізається два довгих вушок, і дві короткі лапки напівовальної форми.
 • З рожевої папери вирізається внутрішня частина петлі, за розміром трохи менше довгих полуовалов. Далі вирізається круглий рожевий носик.
 • Два невеликих гуртка білого кольору послужать для вічко.
 • З великого жовтого кола формується ковпачок, і фіксується клеєм. На другий плоский коло меншого розміру приклеюються вушка, очки і носик.
 • За допомогою чорного фломастера дорисовываются зіниці, вуса і рот.
 • приклеюються До основи лапки.

Процес створення займе мінімум часу і сил, а малюк буде дуже радий милому котику.

Красива троянда

Можна виготовити виріб з паперу легку і красиву для дітей старшої групи. Готовий виріб піде в презент на свято мами, бабусі або подрузі. Оригінальний квітка з кольорового паперу зможе створити навіть дитина.

Для створення троянди потрібно червона або рожева кольоровий папір, зелений лист, ножиці, трубочка від коктейлю і стрижень.

Паперовий аркуш червоного кольору згинається навпіл, потім ще раз складається. Далі лист оформляється гармошкою, кожен вигин довжиною 6 див. Кожна секція відрізається, а з готових міні листочків вирізаються пелюстки.

До трубочці першим ділом приклеюються цілі пелюстки, по мірі утворення бутона створюються розрізи. Зеленим папером маскується трубочка, вирізана довга смужка обмотує майбутній стебло навколо, і закріплюється клеєм. Роза готова, при бажанні можна створити цілий букет різнокольорових троянд.

Конверт

Як зробити легку виріб з паперу у вигляді конвертика розповість подальша інструкція. Насамперед слід підготувати кольорові листи, клей або двосторонній скотч, простий олівець, циркуль, маркери і ножиці.

Підібравши кольоровий аркуш, він згинається по діагоналі. Вільний шматочок під утворився трикутником відрізається. Куточок спрямовується на себе, а верхня частина загинається рівною лінією приблизно на 5 див. Виріб перевертається, загортається і приклеюється права сторона. За аналогією відбувається з лівою стороною. Зайвий куточок зрізати ножицями.

За допомогою циркуля або круглого предмета на бежевому листку чертится і вирізається невелике коло. Готовий коло разом з раніше створеним конвертиком прикладається до жовтого листочка.

Виходячи з розмірів деталей, підбирається форма, розмір та довжина волосся жовтого кольору. Вирізається зачіска, прикладається до бежевого колі і підгинається зверху. Всі елементи закріплюються клеєм.

Далі створюються крильця з білого паперу, для симетрії рекомендується лист скласти навпіл і потім вирізати відповідну форму. До крил кріпиться петелька, і вони з’єднуються зі всієї виробом. За допомогою фломастерів малюються вії, очі та носик.

Вітальний конверт готовий. Всередину можна покласти лист з побажанням або улюблену цукерку.

Користь від занять

Допомагаючи дитині створювати легкі вироби з паперу поетапно, можна поліпшити відносини один з одним, це допоможе розвинути фантазію та сприяти різнобічному розвитку.

згідно з віком дитини можна навчитися популярної техніці орігамі. Регулярні заняття цією технікою допоможуть розвинути уважність, поліпшити нервову систему, сформувати силу характеру і поліпшити дрібну моторику рук.

Працюючи з папером, у дітей з’являється схильність до нестандартного мислення, і розвивається логіка. Під час створення виробів можна паралельно вивчати геометричні фігури, кольори і розміри.

Точного віку для початку занять з дітьми не існує. Кожна дитина індивідуальна. Але як тільки він зможе чути, з’явиться інтерес до інструкцій з виконання, значить, час прийшов і пора починати.

Зазвичай діти починають захоплюватися виробами в молодшій групі в садочку, приблизно в 3-4 роки. Але зрідка фото легких виробів з паперу демонструють роботи дворічних дітей.

Щоб процес створення приносив не тільки користь, але і вважався приємним проведенням часу, варто ретельно організувати роботу. Прибрати з робочого столу зайві предмети, які будуть відволікати.

На столі повинно бути хороше освітлення. Заздалегідь підготовляються всі предмети для майбутньої вироби. Бажано якщо принцип виконання буде наочним, для цього можна заздалегідь роздрукувати алгоритм створення. Або демонструвати виконання своїм прикладом, щоб дитина повторював дії.

Важливо починати роботу з папером, коли дитина буде в гарному настрої. Не можна змушувати, інакше приємне хобі може почати асоціюватися з покаранням і сформує внутрішній протест проти заняття творчістю разом з батьками.

Фото легких виробів з паперу