Робимо вироби з шкарпеток своїми руками поетапно: легкий майстер-клас з фото та описом

Огляд ідей по створенню гарних виробів з шкарпеток своїми руками. Детальна інструкція, схеми, шаблони, гарний дизайн, а також майстер-клас для дітей в школу або садки.

Шкарпетки – це, мабуть, найбільш часто меняемый предмет гардеробу. Вони швидко зношуються, а часто взагалі втрачаються. Особливо прикро буває, коли пари загублений тільки одну шкарпетку, а другий досить цілий. Не поспішайте його викидати, можна зробити чудові поробки з шкарпеток.

З чого потрібно починати

Щоб вироби з дитячих шкарпеток не перетворилися в дрібничку, яку чекає та ж доля, що і спочатку носок без пари, потрібно дотримуватися основних правил:

 • Найкраще підходять для майстерності шкарпетки з натуральної тканини. Він не розтягнеться, не втратить форму і не порветься в процесі створення вироби. Якщо серйозно підходити до створення вироби з шкарпеток своїми руками, для початку можна провести пробні маніпуляції зі старими непотрібними шкарпетками, а вже потім купувати нові, спеціально для виробів
 • Носок не повинен бути дуже товстим, інакше зшивати його буде погано і незручно
 • Наповнити готовий виріб можна будь-яким наповнювачем, підійдуть навіть обрізки тканин або ниток. Якщо є вата або синтепон, можна взяти їх. Товщина і щільність наповнення залежить від того, яку форму виробу потрібно надати
 • Для першої вироби достатньо буде носка одного кольору

Що потрібно для створення вироби

Набір інструментів, звичайно, вибирається індивідуально, але в цілому всім знадобиться наступне:

 1. Сам носок
 2. Ножиці, щоб розрізати, вирізати необхідні деталі
 3. Нитка і голка для зшивання
 4. Наповнювач для виробу
 5. Декор – вибирається за бажанням
 6. Клейовий пістолет – можна не зшивати, а склеювати частини

Іграшки з носка

Впоратися зі створенням іграшки з носка зможе навіть дитина. Ці вироби цікаві тим, що створювати їх можна на свій смак і колір. Вибір персонажа проходить індивідуально.

Хтось вибирає в якості вироби свиню з носка, деякі зшивають котика, а хтось сову.

Декор може бути самий різний. Наприклад, гудзиками можна виділити очі, з пряжі зробити шерсть або волосся. Для прикраси підійде і бісер з паєтками.

Як зробити саморобку з носка у вигляді іграшки – це справжній політ фантазії. Колір і форма цілком можуть бути різними.

Сніговик з шкарпеток

В якості першої вироби сніговик з шкарпеток найпростішим виробом. Його може зробити будь-яка дитина з допомогою батьків або самостійно.

Для виготовлення поробки знадобиться:

 • білий носок
 • нитки
 • наповнювач
 • вічка (можна вибрати ґудзики)
 • шматочки тканини або іншого кольору шкарпеток, щоб зробити ніс і капелюх

вироби сніговика від носка відрізають верхню частину. Нижню умовно ділять на дві складові, залишаючи для верхньої частини, де буде голова, менше місця. Тулуб відокремлюють від голови гумкою або нитками, попередньо набивши її наповнювачем.

Верхню частину так само наповнюють піском або синтепоном, вгорі закріплюючи її гумкою. Отриманий залишок зверху залишають у вигляді хвостика, який потім можна сховати під капелюх. Вишивають або наклеюють очі, можна при бажанні їх і намалювати. Приклеюють або пришивають ніс, рот.

В якості аксесуара і щоб приховати видну між тулубом і головою гумку на шию пов’язують шарфик. Його можна вирізати з носка іншого кольору, а при бажанні навіть зв’язати.

Сніговик готовий! Таку іграшку можна використовувати як вироби з носка на Новий рік і принести на виставку в школу або дитячий сад.

Килим з шкарпеток

Більш досвідчені майстрині або дорослі діти можуть пустити старі шкарпетки на килимок. Правда, для такого виробу знадобиться досить багато шкарпеток. Однотонний килимок зробити досить складно, тому що найчастіше шкарпетки залишаються різних кольорів. Але і кольоровий варіант нітрохи не поступається виробу одного кольору.

Предмети гардероба можна зшити або зв’язати, попередньо розрізавши їх на смужки. Тут вже залежить від бажання і вміння кожного. І той, і інший варіант вийде хорошим. Великий плюс такого виробу в тому, що його можна буде спокійно прати, не боячись, що воно втратить форму або розвалиться.

Їжачок з шкарпеток

Їжачок з шкарпеток по своєму процесу створення нагадує саморобку сніговика. Точно так же виріб ділиться на дві частини, наповнюється, верхня частина зшивається.

З відрізаного верху можна зшити лапки, наповнивши і пришити їх до тулуба. Верхню частину, голову, краще робити з п’яткової частини. Так, місце для п’яти можна припинити в носик, витягнувши цю частину і пришивши на кінчик чорну крапку.

Так само вишиваються або приклеюються оченята, ротик. Голки можна спорудити іл пряжі або кольорових помпонів. Їжачок вийде пухнастим і дуже милим.

Удав із шкарпеток

Самий простий і швидкий у виконанні варіант. Фото виробів з шкарпеток удава показує, що довжина і колір готового виробу можуть бути самі різні.

Для змії кілька шкарпеток відрізаються від кінчиків пальців до п’яти, частина з п’ятою обрізається, таким чином, виходить кілька прямокутних деталей. Потім ці деталі зшиваються в одну цілу.

Для голови береться та деталь, де є початок носка з місцем для пальців. Можна вирізати мову, вишити оченята, і іграшка готова.

Заєць з носка

Від носка відрізається та частина, де йдуть пальці. Верх носка розрізається навпіл, щоб можна було з отриманих частин сформувати і зшити вуха. Через відрізану нижню частину набивається вироби, потім нижня частина зшивається. Пришиваються лапи, хвостик, вишивається мордочка. В лапи можна вручити іграшці морквину. Зайчик готовий.

Пальчикова лялечка з носка

Зі старих шкарпеток можна зібрати навіть цілий пальчиковий театр! Носок потрібно лише вшити під розмір пальця, а можливо, і залишити звичайної шириною, тоді він буде надіватися на руку, а не на палець.

Голову іграшки можна позначити гумкою. На обличчі вишити або приклеїти очі і ніс, додати волосся або вушка, якщо це тварина. Прикріпити необхідний декор.

Чохол для пляшки або гуртки

З шкарпеток необов’язково майструвати іграшку або килимок, можна зробити чохол для пляшки або гуртки. Це слугуватиме не лише декором для ємності, але і корисним аксесуаром, наприклад, щоб не обпалювати руки або навпаки, щоб руки не застигли від холодної пляшки чи термоса на вулиці.

Для створення такого аксесуара, потрібно відрізати нижню частину, включаючи п’яту. Зріз прошити, щоб виріб не кришилося. І можна натягувати на пляшку. Для гуртки принцип створення такої ж, потрібно тільки зробити виріз для ручки, пошивши потім необхідне місце вже на самій гуртку.

Подібний аксесуар добре буде зробити з утепленого носка, він буде виглядати краще за рахунок свого обсягу. За бажанням можна прикрасити «одяг».

Фото виробів з шкарпеток