Рюкзак своїми руками: покрокова інструкція по пошиттю + викрійки

Огляд кращих ідей для пошиття рюкзака своїми руками. Схеми і шаблони, прості і складні викрійки, фото, рекомендації з вибору кращого і практичного матеріалу для рюкзака.

Гарний рюкзак сьогодні є не тільки зручним аксесуаром, але і важливою деталлю індивідуального стилю. Носити рюкзак можна в дитячий садок, школу чи університет. Великі заплічні сумки досить зручні в туристичних походах. В магазинах можна знайти величезну колекцію готових аксесуарів, але стильний рюкзак легко зшити своїми руками.

Переваги саморобної заплічної торби

До очевидних переваг створення рюкзака своїми руками слід віднести:

 • Великий вибір моделей та викройок для самостійної роботи.
 • Можливість пошиття вироби з підручних матеріалів. Сьогодні часто можна зустріти викрійки рюкзака зі старих джинсів.
 • Менші фінансові витрати на створення аксесуара.

Індивідуальний, неповторний стиль саморобного рюкзака, які можна оцінити за низкою фото.

Яким повинен бути рюкзак

Всі саморобні предмети одягу та аксесуари відрізняються саме індивідуальним підходом до оформлення. Крім того, при виборі моделі слід враховувати наступні фактори:

 1. Зручність для володаря заплічної торби.
 2. Регульована довжина лямок.
 3. Достатня ширина лямок і наявність м’якого шару (вузькі тонкі лямки будуть натирати шкіру на плечах і шиї, викликаючи подразнення та біль).
 4. Обрана форма і місткість залежить від призначення аксесуара (похід по магазинах, відвідування навчального закладу, похід в ліс).
 5. Наявність кишень і додаткових відсіків, в які поміщається пляшка з водою і коробка з сніданком.
 6. Внутрішня поверхня аксесуара повинна мати знімну підкладку, яку можна буде прати і чистити у міру необхідності.

До вибору матеріалу варто підійти з детальним увагою, адже від цього критерію залежить якість готового виробу.

Підготовка викрійок

Величезна кількість готових викрійок доступний сьогодні кожному бажаючому майстру. Знайти та роздрукувати – досить проста задача. При бажанні завжди можна підготувати викрійки рюкзака своїми руками.

Кожен рюкзак традиційно включає дві стінки (передня і задня), дно і закривається кришка-клапан.

Найкращим варіантом для майстра стане підготовка креслення, на якому обов’язково слід відобразити наступні параметри:

 1. Розміри кожної деталі.
 2. Наявність кишень і шаблони для їх виготовлення.
 3. Всю наявну фурнітуру (замки-блискавки, клапани, застібки і гудзики).

не Можна забувати про лямках, ширину і довжину яких також враховують. Фото покрокового створення викрійок для рюкзака своїми руками дозволить зорієнтуватися в подальшій роботі.

Матеріали для пошиття рюкзака

Для робіт знадобиться попередньо організувати своє робоче місце з достатнім рівнем освітлення. Також на робочому місці обов’язково повинні бути присутніми наступні інструменти:

 • Гострі ножиці.
 • Набори голок і ниток.
 • Швейна машинка.
 • Сантиметрова стрічка.
 • Олівець або маркер.

Всі деталі фурнітури можна заздалегідь придбати в спеціалізованому магазині, а також підготувати елементи декору.

Для прикраси дитячих рюкзаків, виконаних своїми руками, можуть використовуватися нашивки з казковими персонажами або героями мультфільмів, для підліткового віку досить актуальними є відомі лейбли або логотипи.

Знадобляться в роботі викрійки та покрокові інструкції, як зшити рюкзак своїми руками.

Покроковий пошиття рюкзака

Один з найбільш поширених способів виготовлення рюкзака – це пошив аксесуара з текстилю. В якості витратного матеріалу може використовуватися, як нова тканина, так і старі речі (джинсові сорочки, шкіряні спідниці).

Інструкція, як зшити рюкзак своїми руками:

За заздалегідь підготовленим шаблонах вирізають три деталі (або чотири, залежно від обраної моделі): спинку, перед, дно і кришку-клапан. Рюкзак може закриватися за допомогою фактурного шнура, який стягують навколо горловини.

Окремо вирізують з текстилю заготовки кишень і лямок. Для усіх деталей обов’язково залишають 2-3 см на шви.

Дно, спинку і передню частину зшивають між собою, склавши деталі лицьовою стороною всередину. Після прошивання стиків малими швами виріб можна вивертати лицьовою стороною назовні. Деякі моделі заплічних сумок додатково прошивають великими ручними швами по місцях стиків – особливість стилю.

Наступний крок полягає в роботі над кишенями. У всіх підготовлених деталей підгинають краю (приблизно на 1,0-1,5 см). Місце згину необхідно пропрасувати праскою і далі прострочіть на швейній машинці.

Якщо на кишенях передбачається наявність оригінальних нашивок, роботу по їх кріпленню слід проводити саме на даному етапі.

Готові кишені підшивають до рюкзака.

Над лямками працюю окремо, спочатку складаючи їх удвічі, укладаючи всередину шар наповнювача. При такому підході лямки не будуть натирати шкіру плечей.

Для клапана використовується аналогічна схема, а кріпиться кришка на 2/3 своєї колу. На кінці прикріплюють замок, ґудзик, кнопку. Трохи відрізняється методика формування горловини для рюкзаків без кришки.

В такому випадку по верхньому контуру заплічної торби формується канал з тканини, в який потім протягується фактурний шнурок. Закривається такий аксесуар легким потягуванням за кінці шнура.

В’язані заплічні сумки

Стильний рюкзак можна виготовити своїми руками не тільки з текстилю, але і з плетеного полотна. Попередньо майстрині знадобиться підготовка викрійок і розрахунок належної кількості петель. Вибір робочого інструменту (спиці або гачок) повністю залежить від майстерності рукодільниці.

Інструкція, як зробити сумку-рюкзак своїми руками:

 • На спицях або гачком набирають необхідну кількість петель.
 • Далі в’яжуть або платочної в’язкої (англійської або польської гумкою) або полотно з малюнком.
 • Окремо в’яжуть спинку, перед і дно. Кришки у подібних моделей заплічних сумок, як правило, немає. Закривається рюкзак за допомогою шнурка.

З’єднання деталей разом здійснюється за допомогою трикотажної голки. Декорувати подібний аксесуар можна пишним плетеним квіткою, красивою бахромою, нашивкою у вигляді лейблу або відомого логотипу, квіткою з гофрованого паперу.

Фото рюкзаків своїми руками