Схема складання орігамі з паперу в техніці орігамі: покрокова інструкція з фото та описом

Великий вибір ідей щодо складання метелики з паперу в техніці орігамі. Багато фото готових варіантів, прості та складні схеми орігамі від майстринь порталу.

Багато хто з вас натикалися на фото орігамі метеликів, але не знали, як же повторити їх. Тому в цій статті будуть описані деякі способи створення таких прекрасних метеликів і покрокова інструкція виготовлення метелика орігамі.

Для виготовлення будь-метелики орігамі з цієї статті вам знадобляться ножиці, кольоровий папір(можна, звичайно, взяти і звичайну білу, але кольоровий папір буде виглядати набагато яскравіше і цікавіше), в деяких випадках лінійка і олівець.

Це найпростіша метелик орігамі з усіх існуючих, простіше, напевно, тільки вирізати малюнок з паперу по контуру. Вона ідеально підійде для дітей для розвитку дрібної моторики, а також для тих, хто тільки починає робити щось з паперу своїми руками.

Для того, щоб зробити цю метелика, виріжте два кола, які будуть крилами вашої метелики. Наступним кроком складіть їх гармошкою, а потім складіть разом, таким чином, щоб у вас вийшла метелик.

Отриману заготовку тіла комахи перетягніть дротом, ниткою або який-небудь стрічкою. Це можна зробити і смужкою паперу, але в деяких випадках вона може порватися, тому вибирайте більш щільні матеріали. Ці метелики чудово підійдуть для будь-яких цілей. Наприклад, ви можете прикрасити ними свою кімнату або зробити багато маленьких метеликів і покласти їх в якості наповнювача для подарунка.

Щоб прикріпити метеликів до якої-небудь поверхні, використовуйте клей, призначений для цієї поверхні. (В цих цілях зазвичай використовують клей ПВА).

Якщо ви хочете прикріпити метелика, але не впевнені в тому, що варто це робити, то візьміть шпильку і спробуйте прикріпити на неї. Таким чином ви легко зможете зняти її з місця і залишити стіну або будь-яку іншу поверхню цілої або з мінімальними пошкодженнями.

Інший дуже простий варіант орігамі метелики для початківців – контурні метелики. Їх зробить будь. Для цього візьміть шматок цупкого паперу або картону, а також роздрукуйте готовий шаблон. Наприклад, можете взяти один з цих.

Далі обведіть по контуру заздалегідь вирізаний візерунок. Тепер вирізуйте метелика на аркуші. Щоб метелик вийшла більш симетричною, складіть аркуш паперу навпіл, а потім вже до згину прикладіть половину шаблону. Тоді крила вашої метелики точно вийдуть однаковими.

Тепер перейдемо до створення метеликів у техніці оригамі. Це буде трохи складніше, але воно того варто. До того ж, якщо потренуватися, то все буде виходити з кожним разом все краще і краще. Не варто засмучуватися, якщо в перший раз все вийшло не так, як ви цього хотіли.

Покрокова інструкція створення метелики орігамі

Для початку роботи візьміть двосторонній аркуш кольорового паперу, ножиці, олівець, ластик і лінійку.

 • Першим кроком підготуйте лист. Якщо він має прямокутну форму, то зробіть з нього квадрат(для цього загніть верхній лівий кут по діагоналі і стежте за тим, щоб його край ішов рівно і не виходив за межі іншого краю аркуша. Потім проведіть лінію олівцем по краю листа. Розігніть аркуш паперу і виріжте по цій лінії. Тепер у вас є квадрат.) Самий зручний розмір квадрата для роботи з ним в техніці орігамі-квадрат зі сторонами від семи до десяти сантиметрів.
 • Наступним кроком складіть квадрат по вертикалі(складіть дві протилежні бічні сторони один до одного), розігніть його і складіть по горизонталі(складіть дві протилежні, але вже інші бічні лінії один до одного), знову розігніть. У вас повинно вийти чотири квадрата, утворених двома лініями.
 • Третій крок. Складіть протилежні кути квадрата один з одним, розігніть квадрат. Тепер виконайте ті ж дії з іншими двома кутами, знову розкладіть квадрат назад.
 • Тепер зробіть з цього квадрата трикутник. Вкладіть всередину облямівку по лівій стороні і по правій. Все це виконуйте за допомогою отриманих раніше згинів.
 • Візьміть нижні кути отриманого виробу, загніть ці деталі вгору таким чином, щоб утворилися згини під нахилом.
 • Останнім кроком розправте отриману фігуру, але при цьому зігніть її вершину. Пам’ятайте, що знаходиться в самому верхньому куті точка повинна бути хоч трохи вище всіх крайніх обрисів вашої фігури. Тепер метелика можна зафіксувати в цьому положенні.

Метелик-закладка

Для цієї метелики вам знадобиться зовсім невеликий аркуш паперу, інакше вона буде закривати всю сторінку книги, що не дуже зручно.

 • Перший крок. Візьміть прямокутний аркуш кольорового паперу і складіть його поперек навпіл.
 • Другий крок. Складіть заготовку навпіл, але вже зліва направо ще раз.
 • Третій крок. Розгорніть останній вийшов згин.
 • Четвертий крок. Складіть всі верхні кути заготовки до лінії, яка знаходиться посередині.
 • П’ятий крок. Візьміть отримані кути і загорніть їх всередину по лініях згину, це схоже на базову форму, звану «подвійним трикутником».
 • Шостий крок. Перелистните одержаний верхній шар справа наліво, переверніть вашу заготівлю і переверніть її ще раз, але тільки вже справа наліво.
 • Сьомий крок. Тепер розгорніть свою заготовку на 180 градусів, після чого загорніть правий кут з лівої половини в бік. Далі всі ці дії необхідно повторити з правою половиною вироби.
 • Восьмий крок. Заправте отримані раніше куточки всередину за допомогою зворотного складки.
 • Дев’ятий крок. В якості одного з останніх кроків потрібно відвернути лівий шар заготовки вниз.
 • Десятий останній крок, і вже на фінішній прямій. Відверніть тепер вже правий верхній шар вниз.

Закладка готова! З її зворотної сторони є кишенька, в який можна вставити сторінку і використовувати виріб за його прямим призначенням.

Рукоділля це завжди одночасно цікаво, але і не так просто, як здається на перший погляд. Для того, щоб вийшло, потрібно пробувати, тому не бійтеся невдач і робіть це стільки разів, скільки знадобиться.

Сподіваюся, ця стаття допомогла вам, і ви зробили собі чудову метелика орігамі. Творчих успіхів вам!

Фото вироби метелик в техніці орігамі