Схема складання журавля з паперу в техніці орігамі: майстер-клас, фото, схеми

Огляд простих схем для складання журавля з паперу в техніці орігамі. Майстер-клас для дітей будь-якого віку, з докладним описом як зробити гарне орігамі своїми руками.

Орігамі є цілим мистецтвом. Це не тільки аероплани, але безліч інших виробів. Не менш відомими вважаються орігамі з паперу «журавлик». Японський журавлик орігамі користується великою популярністю серед людей всіх віків.

Будь японець збере його закритими очима. Перед початком складання, рекомендується ознайомитися з покрокової інструкцією виготовлення журавлика орігамі. Нижче в цій статті будуть описані найпопулярніші способи як зробити журавлик орігамі.

Журавлик орігамі

Навіть класичний журавлі з паперу — це не сама проста виріб орігамі, але виглядає вона гідно. Вони прекрасно підходять для прикраси квартири або просто столу. З цієї причини список починається саме з нього.

Квадратний аркуш складаємо два рази. Повинен вийти трикутник — книжка. Дія провадиться у всіх варіантах і це варто запам’ятати. Верхній шар з двох сторін скласти в ромб. Намалювати відмітку по трикутнику вгорі.

Далі необхідно розібрати зовнішні шари з усіх боків. Всі кордони повинні зійтися. Виріб на даному етапі підходить для більшості методів складання журавлів.

Одну частину ромбика потрібно зігнути наверх, Залишається випрямити голову, розправити крила і розгладити хвіст. Хвіст повинен бути плоским і прямим. Крила розташовані під кутом від голови птиці.

Об’ємний журавлик

У разі якщо класичний варіант збірки журавля складний для дитини, можна зібрати його способом простіше. Потрібно нанести на білий, квадратний аркуш заготовку. Намалювати частини тіла. Для більшої реальності пофарбувати чорні кути.

Журавлі не зовсім білі. Кінці оперення у них темні. Прорізати верхню частину тулуба, зробити вирізи на іншій стороні. Нарізати темні куточки паперової бахромою і підправити. Залишається зігнути заготовку навпіл.

Журавлі на підставці

З паперу можна зібрати приголомшливого великого журавля на підставці. Верхній квадрат прямокутника потрібно скласти об’ємний трикутник з підвернутими боками.Нижню частину відкинути назад разом з підкладкою. До них звернемося пізніше.

Переробити праву сторону верхнього трикутника в ромб, перевернути його догори ногами. Відігнути назад і прибрати в сторону як зазначено на фото орігамі журавлика.

Здійснити минулі етапи знову і повернути виріб прямокутником вгору. Скласти її навпіл, а потім зробити драбинкою. Важливо притискати всі лінії і стежити за їх акуратністю.

Знову перевернути саморобку і згорнути краю основного трикутника. Зробити шию, голову і тонку велику стрічку внизу. Для першого разу рекомендується використовувати тонкий аркуш із спеціального паперу. Після декількох тренувань щодо складання журавля, можна експериментувати з розмірами і кольорами.

Журавлі з об’ємними крилами

Журавлі з такими крилами відрізняється обсягом крил. Зібравши журавля, його можна розмалювати ручкою або олівцем. Прикрасити лист ніжними квітами. Стандартна Схема дії. Для початку скласти в об’ємний трикутник, а з наго зібрати ромб.

Зробити стандартну заготовку. Треба перевернути верхню праву частину вліво, а нижню вправо. Нижня частина відіграє роль крила. Цю частину треба скласти гармошкою.Тепер можна робити шию, голову і висунути хвіст.Для гарної стійкості потрібно розправити фігуру з усіх сторін.

Вирізаний журавлик

Для різноманітності можна зайнятися вирізанням малюнка. Це застосовується для красивих святкових листівок. Їх також можна використовувати як прикраси кімнати. Потрібно взяти аркуш паперу, кольорові олівці і ножик.

На одному боці аркуша необхідно намалювати контури крил і оперення. Обережно вирізати кожне пір’ячко і акуратно відгинати його з іншого боку. Домалювати олівцем голову і лапки птиці.

Літає журавель

Розкрити папір верхівкою вниз і намалювати діагональні лінії. Ліву вершину згорнути до центру і зробити позначку олівцем. До лінії згину скласти праву вершину.

Повернути заготовку підставою п’ятикутника верх і зробити гармошку. В такому випадку трикутник вилазить назовні. На цьому етапі склавши навпіл, можна побачити журавля.

Далі повернути лівий трикутник і розгорнути кут в симетричний ромб. Направити верхню частину і перевернути робити для формування крил. Потрібно підняти верхній шар вгору під прямим кутом і зробити трапецію. Для того щоб крила були пишніше треба знову розкласти заготовку по обох діагоналях.

Журавель аплікація

Ще один простий спосіб зробити журавля з паперу — аплікація. Потрібно приготувати кольорову картонну папір для фону і просту папір для журавля. Намалювати тіло, дзьоб, лапи і приклеїти до картонці. Для приклеювання варто використовувати ПВА.

Змайструвати крила можна двома способами. Скласти папір в 5 шарів або зробити кожне пір’ячко окремо. В обох випадках клеїти їх треба по периметру. Так ви зробите крила пишними, і птах зможе літати.

Журавлик з хвостом віялом

Щоб отримати птицю з повітряним хвостом, потрібно скористатися цим методом. Він принципово відрізняється від попередніх. На квадратний аркуш паперу зробити подобу підставки і зібрати його по лініях. Повинен вийти п’ятикутник з вигином на підставі. Далі розкласти верхню частину у чотирикутник. Після цього треба розібрати заготівлю і зібрати.

Повторно виконати збирання, перевернути і перегорнути частини з однієї й іншої сторони. Зігнути обидві сторони як це показано на схемі журавлика орігамі.

У середині повинна вийти симетрична частина. Частина трапеції загорнути, а верхню частину закріпити нижче. Залишилося зробити голову і розправити крила з хвостом. Можна поставити на підставку і милуватися.

Фото вироби журавлик в техніці орігамі