Схеми створення виробів у техніці орігамі – майстер-клас з фото та описом

Урок створення красивих виробів у техніці орігамі своїми руками поетапно. Великий вибір простих і складних схем складання орігамі, фото, шаблони та інструкції.

Захопливе заняття, в якому простір для самореалізації знайде людина будь-якого віку.

Матеріали для роботи

На початкових етапах, коли знайомляться з технікою, як зробити саморобку орігамі з паперу, використовують звичайні матеріали. Для тих, хто серйозно підійшов до вивчення цього виду мистецтва, потрібно міцна папір, яка не зіпсує фігуру надривами. Для деяких виробів підходить жата папір. З неї роблять квіткові композиції.

Хоча б один спосіб зробити орігамі знає кожен. Маленькі діти збирають тварин, для їх творчості потрібна щільний кольоровий папір. Майстри орігамі використовують спеціально створений для ремесла матеріал. Існує навіть єдина система універсальних знаків, користуючись якої записують процес створення фігур.

При створенні складних конструкцій іноді використовують речовини, що клеять. Роботи фарбують олівцями. Використання рідких фарб здатне пошкодити виріб.

Птахи

Легкі вироби з паперу орігамі складають з квадратних аркушів згинами, без використання складних прийомів. Для створення лебедя розташовують папір перед собою. Намічають діагональ, не загинаючи її. Згортають верхню частину, щоб край сторони і кут лягли на діагональ, повторюють з нижньою стороною.

Верхній і нижній кути лягають на середину листа. Відгинають їх в різні боки. Складають половини по діагоналі.

З лівого кута роблять шию. Піднімають гору, роблячи згин. Кінчик теж згинають, створюючи голову. Правий кут згинають у двох місцях, роблять вигнутий хвіст.

простим у виконанні поробок з паперу орігамі для початківців відносять фігуру голуба з розкритими крилами.

Лист з рівними сторонами складають по діагоналі. Кладуть довгою стороною до себе. Усі кути трикутника з’єднують у верхній точці. У отриманої фігури намічають середину і бічні лінії. Вони проходять через центри бічних частин, схожих на трикутники.

Прибирають лівий і правий кути фігури всередину і складають навпіл. Перевертають заготівлю довгою стороною вгору.

Бічні поверхні піднімають вгору. Заготівку згинають, щоб хвіст з крайньої частини опустився вниз. Розправляють бічні поверхні – крила. Відгинають голову.

Коробка

Вироби орігамі з паперу своїми руками мають практичне застосування. У коробці зберігають господарські дрібниці. Витончено прикрашене виріб підійде для упаковки подарунка. Два листи складають у модулі.

Папір складають по діагоналі, залишають загин. Перевертають і знову згинають. Всі кути з’єднують в центрі. Пропрасовують лист.

Нижній край дотягують до середини і роблять загин. Повторюють з кожної сторони заготовки. Розгортають лист. У центрі зберігаються контури квадрата, підстави коробки.

Бокові сторони випрямляють. Верхню і нижню сторони звертають до центру. Праву сторону заготовки заводять вгору, вздовж збереженого контуру квадрата. Повторюють з іншої сторони.

Розгортають заготівлю одним з кутів вниз, у напрямку до себе. Піднімають кут вгору. Загортають кут у внутрішню частину заготовки. Повторюють з іншою стороною. Пропрасовують лінії згинів. Виходить нижня частина коробки.

З другого листа, який більше на 1 см, роблять кришку. Повторюють усі етапи. Коробка щільно закривається.

Кішка і мишка

Вироби з паперу орігамі для дітей повинні бути цікаві і після процесу виготовлення. З участю наочних персонажів розповідають історії та казки. Використовуються квадратні листи, хоча у мистецтві орігамі застосовують і інші формати.

Для складання мишки папір кладуть перед собою вниз кутом. Доводять бокові сторони до середини, стуляючи краю. Нижні кути розкривають і заводять всередину деталі.

Верхній кут відвертають тому і пропрасовують вигини. Повторюють з задньою стороною. Згинають деталь навпіл, розкривають. Верхній кут округляють, перетворюючи у вухо звірка. Лівий гострий кут завертають назад, формуючи хвіст.

Розфарбовують обличчя олівцями або фломастерам. Складають фігуру з кольорового паперу.

Щоб зробити кішку, верхній кут квадрата доводять до центральної точки. Нижній кут ховають. Згинають заготовку навпіл.

Ліву сторону згинають так, щоб її край збігся з серединою заготовки. Повторюють дії з правою стороною. Підхоплюють нижні куточки і розводять, пропрасовують.

Перевертають заготівлю іншою стороною. Тепер видно трикутник, його кінчик опускають вниз. Малюють очі, розфарбовують ніс.

Складають тулуб, з’єднуючи бокові сторони нового листа в середині. Згинають деталь навпіл. Повертають боком. Нижній кут відвертають вгору і вліво. Приклеюють голову.

Заєць

За схемами для орігамі з паперу збирають фігуру зайця, багаторазово складаючи і вивертаючи папір.

Квадратний аркуш розгортають кутом вниз. Бічні краї з’єднують з діагоналлю. Правий і лівий кути ведуть до середини деталі і притискають.

Вивертають назовні внутрішні куточки, заводять верхню частину назад, а їх випрямляють і розгладжують. У отриманого ромба у верхній частині складають бокові сторони до середини. З нижньої частини деталі чіпляють верхній шар і піднімають його до верхнього кута.

Згинають деталь уздовж довгої сторони, а потім складають навпіл, як галочку. Праву сторону згинають два рази. Перевертають деталь. Перший шар відводять убік і вниз, кінчик ховають всередину. Вгору спрямовані два гострих кута, їх розправляють, виходять вушка. Малюють точку на місці очей, заєць готовий.

Лисиця

Для виготовлення лісового звіра папір попередньо згинають по діагоналях. Поетапно слідують інструкції:

  1. З’єднують ліву і праву сторони.
  2. Верхню і нижню сторони ведуть до середини і з’єднують, виходить ромб.
  3. Верхню половину ромба заводять тому.
  4. Обережно піднімають верхній шар паперу від правого кута, у нього розводять кінці в різні боки.
  5. Перевертають деталь, щоб стосувалася поверхні столу лівим краєм.
  6. Загинають хвіст лисиці, розфарбовують мордочку.

Квіти

На фото вироби орігамі з паперу видно, що бутони повторюють контури натуральних пелюсток. Дитині не складе труднощів зібрати для поздоровлення на свято такий букет. Використовують щільні аркуші кольорового паперу.

Знадобляться діагональні згини на робочому матеріалі. Складають навпіл аркуш для кожного бутона окремо. По згину заводять бічні частини всередину. Кути піднімають і з’єднують з вершиною. Сторони згинають, з’єднують в середині деталі. Розкривають центр, квітка розпускається. Залишається з’єднати його з стеблом і додати листя.

Фото виробів орігамі з паперу