Скарбничка своїми руками (120 фото): майстер-клас для дітей будь-якого віку

Проста інструкція з фото і описом, як зробити скарбничку своїми руками поетапно. Схеми створення, вибір матеріалів, фото, незвичайне оформлення.

Замість своїх основних обов’язків, скарбнички стали виконувати декоративну функцію. Але все ж багато не відмовляються від її призначення і використовують для накопичення монет.

Заповнюючи її час від часу декількома монетами, з часом можна виявити всередині пристойну суму. Даний спосіб накопичення вважається найбільш зручним. Це легкий варіант, який не вдаряє по гаманцю. Тому скарбничка як і раніше залишається актуальним предметом.

Великий асортимент в магазинах вражає високою цінною, тому простіше створити неповторну скарбничку своїми руками в домашніх умовах. Можна виготовити кілька варіантів для різних монет.

Матеріали

Типовий матеріал для скарбничок — кераміка. Але можна використовувати інші міцні ємності, головне щоб матеріал витримав навантаження великої кількості монет. За бажанням можна використовувати навіть текстильний мішок, якщо це зручно власнику.

Зробити скарбничку своїми руками можна з картону, металу, пластику й дерева. Найпростіше задіяти звичайну картонну коробку або баночку. Виріб прикрашається за смаком, а нагорі проробляється отвір.

Проста у виконанні, але справляється зі своїм завданням вийде скарбничка з картону. При виготовленні слід враховувати свої творчі здібності, і орієнтуватися на наявний матеріал.

Самий невибагливий і простий матеріал — картон і пластик. А для оформлення підійдуть підручні інструменти. При роботі з деревом і металу потрібні більш складні інструменти: лаки, спеціальний клей, цвяхи, ножівка і кнопки.

Практичні поради

Як зробити скарбничку своїми руками оперативно і бюджетно — це використовувати коробку від печива. На кришці проробляється отвір, щоб проходили монети будь-якого діаметра. Таким же чином можна вчинити з звичайною скляною банкою. Основний плюс прозорою скарбнички в тому, що можна бачити, наскільки заповнилася банку.

Щоб предмет виконав ще і декоративну функцію його можна розписати фарбами або приклеїти до поверхні лелітки, ґудзики, декоративні стрічки і т. д. За допомогою напилка обов’язково слід обробити краї прорізи, це допоможе уникнути порізів.

З картонною коробкою працювати простіше, з неї вийде ідеальна скарбничка для паперових грошей своїми руками. Її можна розфарбувати будь-якими фарбами, нанести цікавий візерунок або обклеїти красивою тканиною або папером. Підсумковий результат доповнюється вирізом для монет, і виріб готовий.

Картонні вироби можуть бути одноразовими або багаторазовими. Скарбничку своїми руками можна створити разом з дитиною, це зробить процес накопичення для нього ще більш приємним. Виріб послужить відмінним подарунком для близької людини, а всередину можна покласти купюру на перші накопичення.

Спеціальних правил для декорування предмету немає. Досить включити фантазію і задіяти підручні матеріали здатні прикрасити поверхню.

Банку від чіпсів

Для створення скарбнички з банки своїми руками, прекрасно підійде форма від відомої торгової марки. Міцний матеріал здатний витримати навантаження важкого металу. Для оформлення підійде декоративний шнур або стрічка.

В першу чергу з ємності видаляються залишки їжі. Для створення банку використовується і кришка. Завдяки гострому канцелярскому ножу в кришці проробляється отвір. Перед цим рекомендується використовувати картонний килимок під низ, щоб не подряпати робочий стіл.

В отвір повинні вільно входити монети будь-якого розміру. Готова кришка, відразу кріпиться до основного циліндра.

За допомогою клейового пістолета декоративна стрічка вставляється в проріз і фіксується всередині. Закріпити стрічку слід і з зовнішнього боку. Далі стрічка обгинає отвір і приклеюється до кришки.

Як тільки вся кришка буде прикрашена, стрічка продовжує обертати саму банку. Коли виріб повністю оформлено, кінець мотузки обрізається і приклеюється до дна банки.

Скарбничка для грошей своїми руками доповнюється декором з паперових троянд. Для цього підбирається кольоровий папір потрібного кольору. З матеріалу вирізаються кола і розрізаються по спіралі. Готової спіраллю обертається ручка, готова форма знімається і закріплюється клеєм. Бутони прикрашають банку за допомогою клейового пістолета.

Скарбничка здатна вмістити пристойну кількість монет, а так само вона стане відмінним прикрасою на будь-якій полиці.

Скарбничка з скляної банки

Скарбничка своїми руками для грошей оформлена відповідною тематикою стане відмінним подарунком. Для виготовлення знадобиться банку з металевою кришкою, спрей-фарба, кольорові аркуші паперу, прозорий клей і лак для виробів.

Можна використовувати будь-яку банку від варення, каву або солінь. Якщо скарбничка одноразова, то рекомендується спочатку зафіксувати кришку клеєм для скла і металу. При відсутності фарби-спрей можна використовувати акрилову. Для більш щільного покриття фарба наноситься в два шари. У кришці роблять отвори, краї обробляються напилком.

В інтернеті можна скачати шаблони з малюнками, або використовувати трафарети. Завдяки щільним листам можна створити більш об’ємне зображення. Малюнок вирізається по контуру, приклеюється до поверхні, і покривається прозорим лаком.

Маючи в наявності відповідні інструменти, і володіючи базовими навичками, можна створити скарбничку з дерева своїми руками.

Для дітей

Можна захопити дитину в творче заняття і створити дитячу скарбничку. Дитина має сам визначитися з основним оформленням, це може бути улюблений супергерой або красивий малюнок з квітами. Процес створення стане цікавою грою, а готовий виріб буде надихати на накопичення маленької мрії.

Для виготовлення знадобиться скляна або пластикова банка, аерозольні або акрилові фарби, картон і клей. Для багаторазового використання рекомендується використовувати пластикову пляшку, вона легко відкривається і закривається.

За допомогою акрилової фарби оформлюється основний фон перший шаром, а після просихання можна нанести тонким пензликом малюнки, через шаблони, трафарети. Діти дуже цінують речі, створені своїми руками, що значно збільшує шанси для накопичення, адже вони не захочуть її розкривати і псувати.

Фото скарбничок своїми руками