Собака з паперу в техніці орігамі своїми руками: покрокова інструкція + фото

Майстер-клас для дітей, з фото і детальним описом, як зробити незвичайну собаку з паперу в техніці орігамі. Опис всіх етапів + схема збирання.

Орігамі — класичне японське мистецтво складання фігурок з паперу. Його історія дуже давня, і спочатку воно було частиною підготовки до релігійних обрядів (жертовні кошики робилися з допомогою цієї техніки), пізніше стало невід’ємною частиною виховання людини.

Зараз орігамі одна з форм творчості, яка захоплює не тільки дітей, але і дорослих. Може здатися, що оволодіти орігамі під силу лише одиницям, це не так. Головне правило, яке потрібно засвоїти — ніякого поспіху і акуратність.

У цій статті буде розказано, як зробити собаку орігамі разом з дитиною.

Що необхідно для виготовлення

Щоб зробити собаку в техніці орігамі знадобиться мінімальну кількість матеріалів: кілька аркушів паперу (краще кольоровий), клей, ножиці, олівці та фломастери. Також для виготовлення більш складних моделей може знадобитися циркуль, лінійка, шило, пінцет.

Важливо розуміти, що працювати з папером потрібно на чистій рівній поверхні, це дозволить створити якісну акуратну саморобку. На перших етапах, щоб не допустити помилок, краще орієнтуватися на інструкцій та зразків фото орігамі собаки.

Для спрощення роботи можна використовувати односторонню папір, але тоді важливо враховувати, що починати роботу треба з виворітного боку.

Кілька моделей собак

Виготовлена разом з дитиною фігурка з паперу не тільки подарує приємні спогади, але й стане улюбленою іграшкою малюка. Вона ж може стати початком нового сімейного захоплення.

Існує безліч схем, що дозволяють створити собак різних порід і стилів (від анімаційної до реалістичної) у цій статті буде наведено кілька простих схем.

Милий щеня орігамі

Щоб зробити орігамі собаку для початківців потрібно взяти мінімум один аркуш паперу (для тіла і голови) і ще трохи для оформлення око, носа, нашийника і т. д.

Голова цуценя

Попередньо з паперу потрібно зробити рівний квадрат, якщо вона у форматі А4). Далі необхідно покласти на столі “ромбом” і скласти навпіл, щоб вийшов рівнобедрений трикутник, спрямований вершиною вниз.

Наступним кроком потрібно скласти куточки отриманої фігури так, щоб це виглядало як вушка.

Потім, залишився “кут”, продовжує морду собаки, складається назад (приблизно ½ від виробу), а потім загинається ще раз, але вже назад на зовнішню сторону. Так, щоб у підсумку знову виходить фігура, що нагадує ромб з опущеними куточками з боків.

Морда собаки готова. Її можна прикрасити деталями: очі, ніс, язик, вусики і т. д. Їх необхідно вирізати з паперу і написати або намалювати фломастерами.

Тіло цуценя

Для тіла цуценяти потрібен ще один квадратний аркуш паперу того ж кольору, що і голова. Аркуш паперу знову кладуть ромбом на столі. Тепер необхідно чітко посередині скласти у верхньому куті дві сторони фігури (у верхньому кутку). Перевернутий виріб і зробити аналогічно. В результаті повинен вийти витягнутий ромб.

Біля країв, одержані завдяки додаванню листа, необхідно загнути куточки (як на комірі), а нижню частину ромба скласти назад. Додавши декоративну деталь бант або нашийник, можна з’єднати тіло і голову. Це найбільш відповідна схема собаки орігамі з паперу для дітей, з нею досить легко впоратися.

Морда собаки

Є й інша схема, що дозволяє скласти морду собаки. Вона виконується практично аналогічно, як і для голови цуценя, але виходить менш “мультяшну”. Квадратний аркуш також кладеться ромбом та складається навпіл, щоб вийшов трикутник з опущеною вниз вершиною.

Потім він складається ще раз навпіл так, щоб вийшов прямокутний трикутник і розвертається назад.

Зовнішні кути складається як вушка в першому варіанті, а потім нижня вершина трикутника складається назовні (послідовно верхній шар, потім нижній). Виходить “кирпата” собака.

Тер’єр орігамі

Більш складна техніка, оскільки вся собака робиться з єдиного шматка паперу. Потрібно використовувати квадратний аркуш паперу.

Лист потрібно покласти ромбом і скласти його послідовно вздовж і поперек (по лінії центру). Бокові сторони потрібно загнути в центр так, щоб вершини сторін точно стикнулися. Потім, отриманий лівий “трикутник” потрібно зігнути по лінії приблизно⅔, вершину правого трикутника загнути всередину.

Після цього виріб потрібно зігнути рівно навпіл (по поперечної складки), а потім верхній край загнути вгору по діагоналі. Верхній кут загніть всередину, злегка внахлест на лінію середини.

Перевернути виріб задньою стороною. Нижню частину аналогічно зігнути по лінії діагоналі. Тепер потрібно вершини з обох сторін вирівняти з вырисовывающейся мордою собаки (ліворуч). Кінчик морди зігнути зразок прямокутного трикутника. Фігурка готова!

Пухкенька собачка

Ще одна цікава схема собаки орігамі. Починати роботу потрібно з рівностороннього ромба (перевернутого квадрата).

Основа послідовно складається навпіл вздовж і впоперек. А потім верхній край накладається на нижній (як при виготовленні морди собаки). Правий край складається до центральної частини і розгортається. Так вимальовується голова і шия майбутньої собаки.

Наступним кроком куточки отриманого ромба складаються до зовнішньої сторони — це будуть вуха. Нижня частина ромба складається також до зовнішньої сторони, а потім ще раз загортається вниз (ніс тварини).

Ліва сторона вироби складається по лінії центру до задньої боці розгортається. Нижня частина також складається “назад”.

На завершення необхідно по лінії згину зліва скласти папір, але вже на зовнішню сторону. І скласти кінець виробу один раз “гармошкою” — це хвіст. Мила собака готова!

Об’ємне орігамі

Фігурки з паперу можна робити не тільки у форматі 2D, після деякого тренування і переходити до роботи над моделями 3D, вони також називаються модульними. Але для виготовлення модульної собаки орігамі буде потрібно більше часу і терпіння. Найчастіше такі фігурки складаються з декількох частин т. н. модулів.

У роботі знадобиться той же набір інструментів, що і для роботи з класичним орігамі. Але для роботи з цією технікою краще використовувати готові шаблони.

Наприклад, показують як зробити модульну собаку з декількох орігамі-трикутників (модулів) в процесі виготовлення вони вкладаються один в одного рядами від нижнього до верхнього.

Фото орігамі собаки