Сушарка для взуття своїми руками покроково: майстер-клас з фото та описом

легка інструкція з докладним описом, як зробити сушарку для взуття своїми руками. Прості і складні варіанти, схема по збірці, вибір матеріалів і розмірів сушарки.

Вулична взуття, як і багато інші аксесуари, піддаються впливу вологи. При надлишковій вологості і тривалій сушці може відбутися відшарування підошви.

З іншого боку, агресивна сушіння (наприклад, при безпосередній установці взуття на гарячу батарею) може привести до появи тріщин на шкіряної поверхні, деформації черевики або чоботи.

Переваги саморобної сушарки

В магазинах електронних товарів кожному клієнту можуть запропонувати величезну колекцію готових електричних установок для сушіння взуття. Однак, саморобні конструкції мають масу переваг у використанні:

 1. Можливість самостійно регулювати форму і розміри.
 2. Можна побудувати з самих різних матеріалів, які обов’язково знайдуться в господарстві кожного дбайливого власника будинку.
 3. Швидка сушка взуття, але без прямого впливу високих температур.
 4. Профілактика утворення патогенного грибка і тривалого лікування захворювань стоп надалі часу.

Більшість електричних і простих сушарок для взуття мають компактні розміри, займаючи невелику площадку в передпокої.

До плюсів вибору саморобних конструкцій слід віднести велику кількість доступних інструкцій, як зробити сушарку для взуття своїми руками, відео уроків і схем для роботи.

Вимоги до саморобної сушарці

Будь-яка домашня конструкція, особливо, електрична повинна відповідати ряду вимог:

 1. Компактні розміри і зручна форма. Верхня площадка повинна мати рівну поверхню або фіксуючу деталь, щоб утримувати чоботи, кросівки, туфлі в одному положенні.
 2. При монтажі електричних сушарок варто заздалегідь подбати про безпеку. Користувач не повинен мати прямого контакту з електромережею, щоб не отримати термічний опік.
 3. Слід також продумати розташування електричної установки, щоб максимально обмежити до неї доступ дитини.

Всі роботи по збірці слід проводити за заздалегідь підготовленим креслення, щоб не робити грубих помилок і не порушувати електричну ланцюг пристрою.

Майстер-класи з виготовлення сушарки

Сьогодні існує величезна кількість способів зібрати оригінальну сушарку для вуличного взуття: від найбільш простих до складних електричних моделей. Подібні пристрої можуть використовуватися для однієї пари або призначатися для декількох предметів гардеробу (великі полиці-сушарки).

В домашніх умовах можна створювати не тільки складні пристрої, але і прості моделі конструкції. Наприклад, особливою популярністю користуються дерев’яні або пластикові сушарки з вбудованим феном (через систему порожнистих труб).

Це можуть бути аксесуари без додаткової подачі гарячого повітря або води. Такі моделі більш прості у виконанні, проте, процес сушіння взуття відбувається довго (і страждає якість матеріалу).

Проста вішалка на батарею

Початківцям майстрам краще віддати перевагу найбільш простий моделі сушарки для взуття на батарею, виконаної своїми руками. Подібна конструкція являє собою грати або сітку, яку встановлюють на опалювальну батарею.

Для її виготовлення знадобиться арматура, болгарка, зварювання. Відмінним рішенням стане попереднє складання креслення, на якому обов’язково відображають розташування опорних стійок, кріплень для батареї, сітки для сушіння взуття. Конструкцію збирають шляхом зварювання суміжних деталей.

При цьому важливо прагнути, щоб відстань від джерела тепла до решітки становило не менше 15 див. При такій висоті відбувається рівномірне випаровування вологи з тканин черевик, чобота, кросівок без деформації.

Електрична сушарка з труб

Більш складний варіант електричної сушарки також доступний для самостійної збірки. Для роботи знадобиться підготувати гофровані труби, канцелярський ніж, термостійкий клей, дроти, ізолента.

Для монтажу джерела живлення необхідні 2 кулера, блок живлення (вистачить блоку з потужністю 12 В), коробка відповідного розміру з картону. Інструкція, як зробити електричну сушарку для взуття своїми руками:

 1. Збірка джерела живлення починається з монтажу кулерів на дно підготовленої коробки. Для цього можна вирізати два отвори відповідного діаметру, а кулери прикріпити за допомогою клею.
 2. Також знадобляться два отвори в бічних стінах коробки. Через підготовлені отвори проводять гофровані труби.
 3. Подальша завдання майстра полягає в приєднанні проводів. Важливо стежити, щоб повітря при роботі кулерів заходив в коробку, а нагнітався в труби.

З гофрованих труб виготовляють стійку будь-якої форми і розмірів. Завершують роботу підключенням труб, виходять з коробки до готової стійці.

Водяна сушарка для взуття

До останніх новинок, які можна побудувати в домашніх умовах, відносять водяну сушарку для вуличного взуття. Інструкція, як зробити оригінальну і практичну сушарку від опалення для взуття своїми руками:

 1. В загальну систему впаюють відрізок профільної труби через фітінг.
 2. Трубу проводять до місця розміщення конструкції.
 3. Наступний крок полягає в монтажі крана або вентиля.
 4. Тепер необхідно організувати закритий контур, для чого труби прокладають паралельними рядами, а потім спаюють кінці (за таким принципом замикається опалювальний контур).

Завершальний етап – це підведення ще однієї профільної труби до впаянному відрізку з фітингом. Водяна сушарка для взуття, зібрана своїми руками, має масу переваг перед іншими відомими моделями.

При необхідності просушити взуття досить відкрити вентиль, пустивши гарячу воду через додаткове русло. Всі переваги такої моделі можна цінувати на фото сушарки для взуття, зробленої своїми руками.

Фото саморобної сушарки для взуття