Танк з паперу в техніці орігамі своїми руками: поетапний майстер-клас для дітей

Урок рукоділля для дітей – вчимося складати саморобку танк з паперу в техніці орігамі. Прості та складні схеми створення військових виробів своїми руками.

напередодні дня Захисника Вітчизни хочеться зробити своїми руками унікальний подарунок. Відмінною ідеєю буде зробити модульне орігамі танк.

Такий вид вироби трохи легше, ніж робити фігурку з одного аркуша паперу. Однак набагато об’ємніше, враховуючи велику кількість складових кожного модуля.

Модульне орігамі

Зміст модульного орігамі складається в декількох модулях які потрібно з’єднати між собою, щоб вийшла цілісна фігурка. Перевагою цього методу є відносна легкість, фактично всі модулі складаються з складених трикутників, що формують різні фігури. Всього потрібно зібрати:

 • Гусениці і траки
 • Кузов
 • Вежу і гармату

Кожен з елементів збирається з великої кількості трикутників, що складаються з паперу. Це дозволяє зібрати виріб фактично будь-якого розміру, можна як завгодно регулювати розмір модулів за бажанням.

Скріплення модулів між собою здійснюється за допомогою клею. Вежу необхідно встановлювати на олівець або ручку, попередньо закріплену в корпусі вертикально. Це дозволить зробити вежу рухомий.

З аркуша А4

Розглянемо як зробити танк орігамі з одного аркуша А4. Спочатку необхідно скласти його навпіл, після чого розгорнути і по згину з одного боку загнути лист на чверть. Теж саме необхідно зробити і з іншого боку.

Далі з однією з сторін потрібно загнути куточки до центру, на манер літачка. Після того, як куточки будуть зігнуті, потрібно кожну сторону аркуша, починаючи від куточків зігнути до центру до лінії згину.

Після цього зігнуті боку потрібно наполовину відігнути у зворотний бік, повинно вийти щось на зразок гармошки. Далі потрібно перевернути заготівлю, загнути її трохи більше, ніж на половину. Після цього, зігнутою стороні назустріч потрібно зігнути іншу. Куточки потрібно заправити під виступи.

Таким чином вийде корпус танка. Після цього потрібно акуратно виправити щипцями гусениці. Щоб зробити дуло, потрібно взяти тонку дерев’яну паличку, намотати на неї папір, скріпивши її краю, щоб вона не разматывалась. Після цього її потрібно зняти з палички, обрізати за розміром для танка.

Готове дуло потрібно заправити трикутник, розміщений на верхній частині фігурки.

Простий танк

Подивимося як зробити танк орігамі для дітей. Враховуючи вік вони не зможуть правильно скласти і зібрати складні конструкції, тому необхідно максимально спростити модульний варіант орігамі.

Замість того, щоб збирати кожен модуль з паперових трикутників, потрібно відразу їх скласти з цільних листів паперу. Спочатку складається розмітка, за якою згодом потрібно буде вирізати деталі фігурки. Корпусу танка являє собою класичний, об’ємний прямокутник. Гусениці складаються допомогою склеювання країв смужки один з одним, в результаті вийде замкнене коло, яке потрібно трохи загнути і прикріпити до бортів кузова.

Залишається тільки зробити вежу і гармату. Вежа являє собою плоский круг, товщиною приблизно 1 см В нижній частині вежі потрібно зробити невеликий отвір зубочисткою. Строго дзеркально, на місці кріплення вежі до кузова робиться точно таке ж отвір. Це дозволить вежі зберегти рухливість.

Щоб зробити гармату, потрібно звернути паперову трубочку певного діаметру, після чого приклеїти її до вежі.

Необхідні інструменти для вироби

Щоб зробити такий орігамі танк Т-34 знадобиться:

 • Кольоровий папір (можна використовувати обычную)
 • Карандаш
 • Линейка
 • Ножницы
 • Клей
 • Фарби (якщо використовується звичайний папір)

за Допомогою фарби можна надати танку велику схожість з історичним прототипом.

Матеріали

При створенні орігамі необов’язково використовувати тонку або звичайний папір А4. Вибір відповідного матеріалу залежить від того, яка повинна бути виріб.

Якщо планується на неї щось додатково кріпити і фарбувати, то краще всього використовувати щільний папір по типу ватману. Зробити танк орігамі з паперу своїми руками з ватману набагато легше через більш щільною папери. Крім того, такі фігурки виглядають більш правдоподібніше.

На фото орігамі танка видно, що іноді фігурки створюють цілі експозиції з участю інших елементів. Можна відтворити історичні події з участю танка з підручних матеріалів.

Реконструкція подій

При бажанні можна створити мініатюрну копію подій, реально відбувалися в певний період часу з участю танка. В якості основи використовується велика поверхня, бажано дерев’яна, вона володіє великою міцністю і надійністю.

Додаткові матеріали

Щоб відтворити оточення для танка, можна використовувати наступні матеріали:

 • Папір різних видов
 • Зубочистки
 • Скрепки
 • Картон
 • Краска
 • Вата
 • Тонкі гілки

Це лише мала частина матеріалів, які можна використовувати при створенні подібної вироби. Список і застосування кожного складового залежить тільки від фантазії автора.

Всі предмети на підставці бажано надійно фіксувати, це дозволить зберегти зовнішній вигляд вироби під час її перевезення, не доведеться щоразу виставляти всі фігурки. При належному підході вийде дуже гарна експозиція, яку можна використовувати як елемент інтер’єру, що додає кімнаті унікальний стиль.

Її можна розмістити на комоді, на видному місці. Біля неї бажано розташувати невеликий інформаційний куточок з розповіддю про події, зображених на експозиції. Вийде створити справжній музейний експонат.

Фото вироби танк в техніці орігамі