ТВ кабель своїми руками: інструкція, як зробити і підключити

Детальний огляд з фото і описом всіх етапів створення стандартного ТВ кабелю своїми руками. Рекомендації від досвідчених майстрів з вибору кращих матеріалів.

Як можна зробити ТВ кабель своїми руками? Телевізор здатний приймати сигнали виключно за допомогою антени. Її підключають за допомогою кабелю. Зазвичай він розрахований на десять років. В умовах вулиці такий показник значно знижується, тим більше, якщо він підвішений.

Забороняється використовувати кабелю при відсутності опорних тросів. У продажу є види, спеціально призначені для складного клімату. На це вказується в доданих документах до них.

З чого складається кабель

Жила. Її центральна частина – мідна. Діаметр становить розкид від 0,3 міліметрів до 1,1. Останній вид виконує функції сигнального проводу. Кабелю з меншим діаметром розраховані на метровий діапазон частоти, тому для телевізора не підходить. Наявність тонкого дроту дозволить дивитися тільки основні канали. Вибираючи більший діаметр, користувач забезпечує себе більш якісним зображенням з меншими втратами сигналів.

Захист від ЕМ хвиль – це фольга з алюмінію плюс, обплітає її дріт з міді. Такий шар називають екрануючим.

Поліуретанова прошарок між двома шарами виконує роль ізолятора. ПВХ або поліетиленова захист застосовується додатково, захищаючи виріб від пошкоджень механічного характеру і ультрафіолету.

Якісні відеосигнали можна «ловити» тільки кабелем, виготовлених за сучасними технологіями. Старі зразки для цього непридатні.

Характерні особливості

найоптимальнішими вважаються розміри від шести до восьми міліметрів. Також треба врахувати опір, гнучкість і показник екранування. З імпортних котируються RG-59, а також RG-6. У місті можна застосовувати і вітчизняну марку РК-75, так як передавачі розташовані досить близько один від одного. Для інших умов він не прийнятний – занадто висока ступінь загасання.

Якщо кабель буде йти вздовж електричної проводки, то ефективніше скористатися десятимиллиметровым діаметром. У нього краще завадостійкість.

Причому обмотка повинна бути щільною, а гнучкість – невеликий. Вивчаючи паспорт виробу треба, щоб була присутня величина більш низького загасання, яка говорить про більш високу якість виробу.

Подовження

Яким чином зазвичай подовжують кабельний провід.

  1. По-перше, варто знати, що з’єднань не повинно бути багато. Досить одного або двох. Тоді сигнал буде прийматися з нормальною якістю.
  2. По-друге, для з’єднання при подовженні можна скористатися перехідником. Два кінця очищаються від верхньої ізоляції.

Половина фольги загортається назад для кращого контактування. Внутрішню ізоляцію прибирають на один сантиметр. Мідний провід повинен залишитися по можливості цілим. Тоді його міцність не порушиться. Кінці готові. Через шар фольги на кабель накручують штекер. З штекерного пристрою жила повинна виступати не більш ніж на п’ять міліметрів. Кінці прикручуються до перехідника.

Нарощування

Як правильно наростити ТВ кабель своїми руками? Схематично у схемі для зрощування необхідно наявність:

  • гніздового перехідника;
  • штекерного пристрої;
  • з’єднання рознімних частин.

Необхідно накрутити гайку на кожен кінець для наступного з’єднання штекера і гнізда. Першу нагвинчують на штекер-ТБ. Друга призначена для гнізда ТБ.

Наступний етап роботи – їх з’єднання. Для того, щоб воно було надійно закріплено краще всього застосувати ізоляційну стрічку, незважаючи на те, що зовнішній вигляд при цьому не надто привабливий. Зате доцільність такої дії завжди підтверджується на практиці. Їх можна заховати в канали кабелю.

Якщо при монтуванні незручно використовувати прямі штекери, то можна скористатися кутовий конструкцією. Особливо така здатність цінується у випадках, де присутні складні повороти.

Будь-який спосіб повинен бути виконаний таким чином, щоб до кабелю було просто підійти, якщо виникне необхідність в ремонті.

Зробити антену самому

Для виконання антени з ТВ кабелю своїми руками немає нічого складного. Часу для цього знадобиться близько п’яти хвилин. Знадобиться виключно сам провід. Без телевізійних програм і новин в даний час не обійтися. У ситуації переїзду на нове місце, коли ще не настав час для протягування кабелю та встановлення антени стаціонарного призначення, такий конструкторський варіант буде як не можна до речі.

Можна, звичайно, зовсім спростити завдання, просто знявши з кінців ізоляцію. Це досить функціональний спосіб. Але ТВ антена з коаксіального кабелю своїми руками, виконана у формі петлі, має посилення набагато більше. Це пояснюється її спрямованістю і контуру, який має резонансну замкнуту конфігурацію.

Послідовність виготовлення

Антену виготовляють з шматка кабелю (коаксіального), довжина якого трохи менше п’ятдесяти сантиметрів. Колір будь-який, за смаком власника.

Відступивши від краю, п’ять сантиметрів, треба зняти ізоляційні шари зверху. Потім слід зняття ізоляційних матеріалів з самої жили в центрі. Потім потрібно щільно і добре скрутити всі разом.

Двадцять два сантиметри відступається від того краю, де ізоляція знята. Вирізається невеликий шматок в два сантиметри. Це тільки ізоляція верхня та фольга з екранованою дротом. Ізоляція у жили залишається недоторканою.

Далі робиться проріз через двадцять два сантиметри. При цьому знімається виключно ізоляція з самого верху. Екран залишається на місці.

Потім береться початковий кінчик кабелю. Його необхідно щільно примотати до розрізу, який був зроблений останнім. Так формується антенний коло. Антена готова до роботи. Якщо прийнято рішення вивісити її на вулицю, то варто подбати про ізоляцію оголених поверхонь. Якщо є бажання, то прилаштовується жорстка каркасна частина для фіксації.

Обертаючи антену, можна встановити положення, при якому сигналячи приймаються максимально чітко.

Фото саморобного ТВ кабелю