Вчимося малювати гарний краєвид своїми руками: майстер-клас по створенню малюнків олівцем і фарбами

Легка інструкція з описом, як намалювати красивий пейзаж своїми руками. Прості та складні схеми створення малюнка + майстер-клас з описом всіх етапів.

Якщо кожен раз, побачивши приголомшливий краєвид на картині, людина ловить себе на думці, що хотів би навчитися так само – пора братися за пензель!

лісова стежка Петляє, сільський ставок, сонце, сідаючим в море, дерева, ховаються в тумані на світанку… Чому настільки багато художників звертаються у своїй творчості саме до пейзажної темі? Відповідь лежить на поверхні – споглядання краси природи заспокоює, знімає напругу.

Живопис – досить непросте заняття. Але нехай це нікого не бентежить. Велика кількість технік і матеріалів настільки велике, що, неодмінно, кожен знайде щось своє. Перш ніж обзавестися необхідними матеріалами для творчості, не погано зануритися в основи теорії.

Є кілька секретів, як намалювати пейзаж для початківців. Вони допоможуть навіть тим, хто жодного разу не тримав у руці пензель.

Повітряна перспектива

Цей термін вживається для позначення поступового зміни кольору в картині. Насправді це дуже простий і ефективний спосіб.

Між глядачем і різними об’єктами заповнено величезним об’ємом повітря. Водяні пари, дрібні тверді частинки повітря працює як фільтр – поглинають промені світла і розсіюють його.

І чим далі від глядача розташовуються об’єкти – тим вони стають світлішими і менш виразними. Особливо добре видно повітряна перспектива на картинах із зображенням гір.

Прийоми світлотіні

У пейзажі дуже важливо правдоподібно передавати розташування світла і тіней. Якщо цю градацію не дотримати, відразу виникне відчуття, що в картині щось не так. Світла та тіні на полотні розподіляються від світлого до темного:

  • — небо (за винятком нічних пейзажів) – найбільш світле місце в картині;
  • — горизонтальні площини по светлоте на другому місці, тому що земля практично завжди відбиває світло від неба;
  • — похилі поверхні (пагорби, гори, дахи будинків) – вже темніше;
  • — вертикальні предмети – найтемніші (дерева фігури людей і тварин).

Колір освітлення

Впливає на всі інші кольори в пейзажі. Наприклад, пряме сонячне світло робить зображення не тільки більш світлим, але і більш теплим. Це все завдяки чистому жовтому кольору.

Коли ж сонце сідає і його світло «червоніє» – всі навколишні предмети забарвлюються в червонуваті відтінки. Коли хмарно – всі кольори приглушені і зливаються в один суцільний відтінок сірого, синього або коричневого.

Спрощення складних елементів

малюнок пейзажу потрібно включати лише те, що необхідно за задумом. Буває, що пейзаж дуже красивий, але перенасичений деталями. У такому разі потрібно його спростити. Не має значення, малюється чи картина з натури або по фотографії, абсолютно не обов’язково зображувати кожен маленький кущик чи стовп.

Які якості повинні бути у початківця художника

Старанність. Зрозуміло, що доведеться робити багато нарисів, зіпсувати не один аркуш паперу. Дане якість просто необхідно, щоб не кинути кисть в самому початку шляху.

Індивідуальність. Живопис – професія творча. Поки відбувається набір теоретичного досвіду – можна копіювати чужі картини. Згодом необхідно виробляти власний стиль і весь час вдосконалювати його.

Вразливість. Враження, новий досвід – головна запорука того, що натхнення не буде уникати художника. Для того, щоб знаходити нові прийоми в роботі, генерувати ідеї, необхідні нові враження. Потрібно багато гуляти, дивитися по сторонах, подорожувати – все це тренує візуальну насмотренность.

Які матеріали знадобляться початківцям художникам

Основні матеріали для створення картини: папір, олівці різної м’якості, ластик, гуаш, набір кистей, палітра для змішування фарб, ємність для води, серветка.

Як намалювати картину олівцем можна зрозуміти, подивившись відео, якими постійно діляться майстри малюнка. Тут піде мова про створення пейзажу в гуашевого техніці.

Зимовий пейзаж. Етапи створення

За вікном зима і тема для пейзажу напрошується сама собою. Зимовий ліс вночі виглядає особливо таємниче.

Для більш повного розуміння як намалювати зимовий пейзаж, дається поетапна інструкція.

Ліс взимку легше всього зобразити гуашшю. Все тому, що гуашева фарба відмінно накладається на інший колір. Це дуже зручно для початківців художників. З аквареллю складніше – велика ймовірність навести на картині «бруд». Кисть повинна бути не надто жорсткою, але в той же час – достатньо пружною.

Олівцевий начерк можна не робити, а відразу починати фарбами.

Кольори використовуються наступні: всілякі відтінки синього, блакитного і фіолетового, білий, чорний, коричневий і для акценту – жовтий.

Для початку потрібно розділити аркуш на дві практично рівнозначні частини – небо і землю. Але небо займе трохи більше місця – адже скоро на лінії горизонту «виросте» красень-ліс.

Земля зафарбовується характерним для снігу кольором – не зовсім білим, а голубуватим. Небо заповнюється глибокої синьою або фіолетовою фарбою. Поки воно сохне, темною фарбою трохи далі від центру аркуша малюється річка з рівними берегами. Тепер на небі можна позначити білий диск місяця. Її добре б розташувати над річкою, щоб можна було пустити по воді світлою фарбою місячну доріжку.

Тепер можна в повітряної частини намалювати темний ліс, вірніше, його розмитий силует. Потім вже деталізуються дерева, розташовані ближче, – нехай це будуть їли.

Можна приступати до переднього плану – промальовувати замети хвилястими лініями різними відтінками блакитного. Нарешті, в лівій частині аркуша малюється коричневий будиночок. Після будиночка передній план можна урізноманітнити кількома кущами або невеликими деревцями, наприклад, березами.

Спочатку малюються стовбури, а потім самим кінчиком пензля «накладаються» гілочки. Деякі гілочки можна зробити блакитнуватими, щоб вони виглядали заиндевевшими.

Тепер можна деталізувати малюнок: додати сніг на ялинах, тіні від заметів, жовтий вогник в віконці, дим з труби. Як відомо, зірки взимку виглядають особливо яскраво. Цей факт можна сміливо задіяти – методом набризкування пензликом створити відчуття, що йде сніжок.

Інструкція про те, як намалювати пейзаж гуашшю вийшла досить детальною. Тепер можна надихатися і сміливо пробувати.

Малювання пейзажів – безперервний досвід. Кожна наступна картина – це виклик самому собі, можливість експериментувати і вдосконалюватися. Зрозуміло, всі починають з малювання з фото. Добре б при першій же можливості вирушати на пленер. Малювання в природному середовищі дозволить швидше розвинути необхідні навички.

І, навіть якщо не ставати професійним художником, можна придбати красиве і цікаве хобі, яке принесе годинник радості і задоволення собою!

Фото поради, як намалювати пейзаж