Вчимося робити фотоальбом своїми руками покроково: інструкція з фото та описом

Проста інструкція для початківців, з докладним описом, як зробити гарний фотоальбом своїми руками. Багато фото красивого оформлення, схеми, дизайн новинки.

найяскравіші спогади з життя, найщасливіші моменти завжди хочеться залишити у своїй пам’яті. Для цієї мети використовують фотоальбом, в якому зберігають картки з найбільш важливими і суттєвими моментами.

Фотоальбоми зовсім не обов’язково купувати в магазині, адже всі вони виконані в єдиній гаммі, в єдиному образі. Альбом з неповторним стилем можна зробити своїми руками, декорувавши його на будь-який смак.

Переваги саморобного альбому

Створення альбоми для фотографій своїми руками не вимагає ніяких спеціальних навичок і вмінь, а мінімальний набір інструментів. До очевидних переваг виготовлення фотоальбому своїми руками слід віднести:

 1. Вигідний дизайн.
 2. Зручна форма і розмір, показники якого регулює сам майстер.
 3. Створення фотоальбомів своїми руками сьогодні визнано справжнім мистецтвом, яке отримало назву скрапбукінг. Заняття подібним творчістю являють собою дуже захоплюючий процес.
 4. Велика кількість навчальних відео уроків, як зробити стильний альбом.

Завдяки вправності та фантазії майстра в будинку з’явиться оригінальний альбом, в якому може бути зібрана добірка фотографій на єдину тематику.

Набір інструментів

Найбільш яскравий приклад саморобних фотоальбомів – це аксесуари, виконані з картону, паперу і текстилю. В першу чергу, майстру знадобиться добре організоване робоче місце з достатнім освітленням і широкою стільницею.

Також в роботі нагоді:

 1. Текстиль будь-якого кольору і текстури.
 2. Ватин або поролон в ролі наповнювача.
 3. Картон.
 4. Клей.
 5. Ножиці, голки, нитки.
 6. Будь-які елементи декору (атласні стрічки, бісер, намистини, пряжки).

Фарби і пензлі допоможуть прикрасити альбом в єдиній колірній гамі, наприклад, на весільну тему або для народження малюка. Знадобляться також покрокові інструкції, як зробити альбом для фотографій своїми руками.

Покрокове виготовлення альбому

Створення фотоальбому у домашніх умовах – заняття, що вимагає не тільки творчого підходу, але й посидючості, вправності, спритності рук. Кожна деталь вимагає уважного підходу, адже від цього залежить якість і зовнішній вигляд виробу.

Всю роботу ділять на кілька етапів:

 • Збірка обкладинки.
 • Кріплення листів між собою.
 • Виготовлення корінця фотоальбому.

Завершальний етап роботи – це декорування обкладинки, і тут фантазія майстра не має меж. Сьогодні можна знайти проекти найбільш унікальних варіантів декору: від морської теми до оформлення в стилі хай-тек.

Ознайомитися із покроковим виготовленням фотоальбому своїми руками можна на детальних фото інструкціях.

Збірка обкладинки альбому

Саме з обкладинки починається знайомство з фотоальбомом. Оформлення даної деталі приділяють максимальну увагу. Для творчого процесу знадобиться щільний картон, поролон, великий клапоть тканини, клей ПВА.

Інструкція, як зробити обкладинку для фотоальбому своїми руками:

В першу чергу, необхідно визначитися з розмірами аксесуара і з кількістю фотокарток, які будуть розташовуватися на одній сторінці альбому.

Згідно з отриманими розмірами готують картонну заготовку для обкладинки. Розмір обкладинки повинен бути трохи більше розміру аркуша.

роботу Починають з виготовлення задньої сторони обкладинки, адже передня досить часто піддається декору, і вимагає великих витрат часу.

Поверх картонного листа-основи укладають шар поролону. Подібна деталь робить альбом об’ємним, а також захищає фото, наприклад, при випадковому попаданні води. Поролон краще посадити на клей, щоб виключити зайву рухливість деталей.

Поролон слід обернути тканинним клаптем, а краї текстилю закріпити на внутрішній стороні титульного аркуша за допомогою клею. Щоб приховати залишки поролону і текстилю, на внутрішній поверхні можна приклеїти лист кольоровий або ілюстрованої папери.

Передню сторону обкладинки виготовляють за аналогією, але на титульному аркуші можна залишити невелике віконце, в якому буде мініатюрна фотокартка. Зображення на даному фото буде першим знайомством з тематикою альбому.

Кріплення листів між собою

Наступний крок для майстра полягає в кріпленні листів альбому між собою. Але перед цим етапом майстру належить визначитися з кількістю і розташуванням зображення на аркуші. Стандартним є варіант з однією карткою на аркуші.

Але сьогодні за допомогою програм віртуального проектування можна створити шаблон для самих оригінальних фотоальбомів. Самі листи являють собою папір достатньої щільності, на яку підклеюють надалі фотографії.

Кріплення даних листів між собою проводиться двома способами:

 1. За допомогою атласної стрічки, яка з’єднує всі сторінки альбому через кілька отворів.
 2. За допомогою картонних закладок.

Картонні «гармошки» є більш практичним і зручним способом. Для цієї мети вирізають з картону довгі вузькі смужки, складають їх навпіл. Смужки склеюють між собою, а в отриману «гармошку» вклеюють листя-сторінки.

Виготовлення корінця фотоальбому

Корінець саморобного альбому дозволяє міцно утримувати сторінки в одному положенні. Для якісного виконання знадобиться бинт, смужку якого підклеюють до основи сполучених між собою сторінок.

По внутрішньому згину обкладинки проклеюють текстильну стрічку, а слідом кріплять сторінки. Також можна підклеїти між корінцем і листами одну атласну стрічку. Один кінець стрічки повинен мати достатню довжину, щоб виконувати роль закладки.

Подібна деталь дозволяє зупинити і надалі продовжити перегляд фотографій. Кінець атласної стрічки можна прикрасити невеликий бісерною вишивкою або великої бусиною.

Декорування фотоальбому

Саморобні альбоми відрізняються саме варіантами декору. Тематика зовнішнього декору залежить від фотографій, які зібрані в альбомі (народження дітей, весілля, хрестини, сімейний фотоальбом).

Ідеї оформлення фотоальбому, виготовленого своїми руками:

 1. Весільний альбом з мереживами і квітами з текстилю.
 2. Альбом для малюка після виписки з пологового будинку.

Красива обкладинка, виконана з мішковини, стане чудовим аксесуаром для сімейних фотографій.

Фото фотоальбомів своїми руками