Вчимося робити поробки з серветок своїми руками: майстер-клас для дітей + фото

Схеми створення оригінальних і красивих виробів з серветок своїми руками. Огляд готових варіантів, покрокова інструкція, гарний дизайн та декор виробів.

Не всі знають, що серветки можуть служити не тільки для сервірування столу. З цього звичного атрибуту чистоти можна зробити чудові вироби з паперових серветок. Найголовніше, що вони досить прості у виконанні, а ще не вимагають великих фінансових витрат і знайдуться практично в кожному будинку.

Як створити виріб з серветок

Існує кілька методів, щоб створювати легкі вироби з серветок:

Торцювання – цей спосіб включає в себе скручування серветок в кульки і подальше приклеювання цих кульок на поверхню у вигляді якого-небудь сюжету. Виріб виходить об’ємним і дуже незвичайною. Вироби з серветок своїми руками, створені торцюванням, можна поєднувати з іншими техніками

Аплікація – особливість створення такої вироби в тому, що шматочки серветок не ріжуться, а рвуться. Такий спосіб безпечний для маленьких дітей, тому найчастіше ці техніка застосовується у виробах з серветок в дитячий сад

Пап’є-маше – техніка полягає в обклейке у кілька шарів одного предмета. З допомогою-пап’є маше декорують навіть посуд

Моделювання – полягає в тому, щоб задекорувати який-небудь предмет з допомогою серветок, наприклад, куля

Що потрібно для створення виробів

Початковий список для самих простих виробів простий – це серветки, ножиці, клей ПВА. Додатково може знадобитися нитка або дріт, наприклад, для створення квітів, посуд, якщо буде її декор, картон або щільний папір, якщо буде використаний метод аплікації або торцювання.

цей Список підбирається під фантазію і вимоги виконавця.

Квіти з серветок

вироби з серветок для дітей можна вибрати квіти, тому що зібрати їх не так складно, а процес досить захоплюючий. До того ж результат порадує кожного, а зібраний букет можна подарувати мамі або бабусі.

Для створення найпростішого квітки серветку потрібно скласти гармошкою, рівно посередині отриману гармошку перев’язати ниткою. Краї обрізати з двох сторін, надавши їм округлість. Після цього отриманий квітку можна розправляти, для надійності склеївши деякі деталі між собою.

Кульбаба з серветок

Покрокова інструкція для вироби з серветок кульбаби наступна:

  • Потрібно розрізати серветку на кілька квадратів, скріпивши їх потім всі разом посередині степлером або пошивши. Чим більше квадратів, тим пишніше вийде квітка.
  • Скріплені квадрати обрізати під коло, а потім по периметру коло потрібно буде надрізати
  • Після цього кожен шар отриманого кола потрібно підняти вгору і зібрати його разом, поступово таким чином піднімаючи шар за шаром
  • Тепер з об’ємного отриманого кульбаби можна зробити аплікацію, приклеївши його на лист картону і додавши стебло з листочками

Троянди з серветок

Для створення цієї поробки додатково до серветках, ножиць і клею знадобиться також дріт і декоративна стрічка.

Одна з серветок туго скручується. Це буде серцевина, куди будуть кріпитися всі пелюстки

Потім від серветки потрібно відрізати кілька смужок, якими потрібно буде поетапно обертати середину, для цього половинка смужки кріпиться до основи, а частина, що залишилася, і формує бутон

Бутон потрібно прикріпити на стебло. Для цього і потрібна дріт. Сам квітка кріплять до стебла з допомогою декоративної стрічки, обертаючи нею поступово весь стебло

Можна зібрати цілий букет з квітів одного виду, а можна зробити мікс, поєднуючи між собою різні рослини. Така композиція не зів’яне, за нею не потрібно стежити і міняти воду, а сам подарунок буде дуже оригінальним.

Серце з серветок

Серце можна зробити будь-якого розміру. Створюється така саморобка з допомогою аплікації. Основа вирізається з картону, розмір підбирається індивідуально.

Серветка рветься або розрізається на кілька частин, які потім один за одним приклеюються до основи. Заповнюється форма до тих пір, поки серце не стане об’ємним, а на картоні не залишиться вільного місця.

Можна зробити таке ж серце і з допомогою торцювання. Початок те ж саме – потрібно взяти основу з картону будь-якого розміру. На наступному етапі серветку потрібно не розрізати, а скачувати в кульки, які потім приклеюються до основи. Виріб виходить так де об’ємною, як і у варіанті з аплікацією.

Ялинка з серветок

Починається процес виготовлення деталей таким же чином, як і робляться квіти. Серветка складається гармошкою, посередині перев’язується стрічкою, кінці закруглюються. Серветка розправляється, їй додають об’єм.

Треба зробити кілька таких заготовок, а потім обклеїти ними конус. Висота і розміри основи беруться з розрахунку того, якою має бути виріб. Готову обклеєну ялинку можна прикрасити додатково різним декором.

Гірлянда з серветок

З серветок можна створити не тільки прості вироби, але і прикраси для інтер’єру, наприклад, гірлянду. Для неї потрібні серветки різних кольорів або однотонні і нитка.

Серветка в три складання складається трикутником. Таким чином створюються ще декілька частин. Після цього частини складаються один з одним у шаховому порядку. Кінці елементів потрібно попередньо закруглити. Нижня частина зібраних деталей повинна бути зафіксована. Зробити це можна за допомогою будь-кріплення – степлера, клею або нитки.

Після цього деталь розправляється, всі пелюстки распушаются. Виходить об’ємний шар. На фото виробів з серветок гірлянди видно, що розмір і кількість таких деталей можуть бути різними. Потім всі вони кріпляться на нитку. Гірлянда готова для прикраси приміщення.

Цифри з серветок

Ще одна не менш популярна виріб із серветок – об’ємна цифра. Зараз дуже популярно робити їх на день народження дитини або на ювілей для фото.

Принцип створення елементів декору цифри той же, що і при складанні квітки або елемента для гірлянди.

Відмінність тільки в тому, що готову деталь потрібно кріпити потім на основу. Найчастіше в якості основи беруть пінопласт – вона повинна бути об’ємною і стійкою, картон для цих цілей не підійде.

Якщо пінопласту немає, можна використати той же картон, але потрібно буде сформувати каркас з нього в цьому випадку.

Можна проявити фантазію і прикрасити об’ємну цифру ще чим-небудь. Іноді буває досить просто різнокольорових деталей, щоб цифра стала виглядати незвично і оригінально.

Фото виробів з серветок