Вчимося шити чохли на стільці своїми руками поетапно: інструкція, матеріали, фото, схеми

Покрокова інструкція з фото і описом, як зшити красивий і зручний чохол для стільця своїми руками. Огляд кращих ідей, схеми пошиття, викрійки, вибір розміру і матеріалу для чохла.

Зовсім недавно чохли на стільцях нам здавалися пережитком царської епохи. Зараз в дизайні інтер’єрів знову стали використовувати цей прийом декорування стільців. Прикраса стільців чохлами часто використовується для банкетів, щоб швидко поставити приміщенню певну стилістику чи кольорову гаму.

Чохол на стілець — це ще і можливість швидко і без значних фінансових витрат призвести потерту меблі в презентабельний вигляд. Незважаючи на гадану складність, чохли на стільці можна зробити своїми руками.

Які бувають чохли

Зверніть увагу на фото чохлів на стільці. Наскільки вони можуть бути різні і виконувати різні функції. Найпростіший варіант — зробити чохол на сидіння стільця. Його можна зшити з тканини, пов’язати з пряжі, і навіть доповни поролоном або синтепоном, для м’якості. Вийде така плоска подушечка.

Чохол може закривати сидіння і спинку стільця, або взагалі повністю приховувати стілець.

Для пошиття чохлів варто використовувати щільні тканини: наприклад оббивні, велюр, джинсові і вовняні тканини. Чохли для бенкетів, які виконують лише декоративну функцію переважно виготовляти з красивих тканин: атлас, креп-сатин, тафта.

Виготовлення викрійки

Перш ніж купити тканину для чохлів, потрібно зробити розрахунок необхідної кількості. А це неможливо без чіткого уявлення моделі чохла і його викрійки (якщо чохол складається з декількох деталей).

найпростіша форма — це чохол на сидіння стільця — квадрат. Якщо сидіння має закруглення, варто виготовити спочатку паперову викрійку. Буде простіше це зробити, якщо сидіння відкрутити від стільця. І обведіть викрійку форму на папері.

Якщо чохол буде надіватися на сидіння, а не просто лежати зверху, варто додати до викрійці з кожної сторони висоту сидіння.

Викрійки чохлів для стільців, які повністю покривають стілець, зробити трохи складніше. Якщо придивитися, чохол складається з квадрата(сидіння) і прямокутників.

Необхідно зняти розміри сидіння, висоти ніжок стільця, висоту і ширину спинки, відстань між ніжками зверху і знизу, довжина чохла ззаду, якщо передбачається оборка, врахувати її розміри.

Такий чохол складається з наступних деталей:

  1. сидіння+спинка;
  2. задня деталь;
  3. спідничка — пришивається по периметру сидіння і може закривати 3 або 4 сторони нижньої частини стільця (в залежності від моделі);
  4. оборка (рюшка) — необов’язкова деталь.

Коли всі деталі викрійки побудовані і вирізані з паперу, можна приступати до пошиття чохлів на стільці своїми руками.

Підготовка тканини до пошиття

Натуральні тканини зазвичай при пранні дають усадку. А адже чохли доведеться прати! Тому тканина перед розкриємо необхідно підготувати. Її потрібно або випрати і випрасувати, або провести теплову обробку парою з праски.

Тканина дасть усадку, і у ж можна буде не боятися, що чохол після прання не підійде за розміром на стілець.

Так як при розкрої викрійки обводять на виворітній стороні, попередньо варто переглянути лицьову сторону на предмет браку. Якщо такий є, місця шлюбу слід зазначити кравецьким крейдою на виворітній стороні. Далі розкладати викрійки, враховуючи місця з дефектами.

Простий чохол на сидіння

Для виготовлення простого чохла з тканини з табурета, необхідно обвести на папері контур сидіння і додати з кожного боку по 5 див. Вирізати деталь з тканини. Обробити краї на оверлоці або зигзагом. Потім відвернути на виворітну сторону 3-4 см тканини, прострочити по краю тканини, таким чином роблячи куліску під гумку.

Залишити не застроченным пару сантиметрів, щоб було отвір для вставляння гумки. Відміряти гумку на 3 см менше периметра сидіння. Вставити в куліску, зшити краї і надіти чохол на стілець.

М’який чохол-сидушка на сидіння

Для виготовлення м’якого чохла з поролоном потрібно 2 деталі з тканини за розміром сидіння, плюс 2 см з кожної сторони. 1 см на припуски і 1 см — це висота поролону. З поролону слід вирізати деталь строго за розміром сидіння. Скласти 2 деталі з тканини лицьовою стороною всередину. Прострочити по периметру на відстані 1 см від зрізу.

Залишити на 1 стороні незашитым отвір близько 10 див. Вивернути чохол на лицьову сторону. Вставити поролон. Отвір зашити потайними стібками. До кожного кута сидіння пришити стрічки довжиною по 20 см за середину. Так, щоб цими зав’язками можна було б прив’язати чохол до стільця.

В’язаний чохол

Дуже самобутніми виходять чохли на сидіння, пов’язані за схемою «бабусин квадрат». Найбільш ефектно такі вироби виглядають, якщо використовувати нитки декількох кольорів.

Такі чохли добре виглядають в інтер’єрі, обробленим натуральним деревом, в народному стилі.

Для фіксації таких чохлів, в куточках теж можна пришити зав’язки, пов’язані з повітряних петель.

Такий чохол можна ще простьобаний паралельними строчками, або зробити малюнок стібки у формі квадратів. Це додасть рельєфність і додаткову привабливість виробу.

Замість поролону можна використовувати товстий синтепон.

Чохол на весь стілець

Вище описано які необхідно зняти мірки для виготовлення викрійки чохла, який буде повністю закривати стілець. На такий чохол буде потрібно від 1,5 до 2 метрів тканини шириною 1,4 — 1,5 м. Не забудьте провести попередню обробку тканини, щоб вона дала усадку (якщо тканина з натуральних волокон).

Обведіть на виворітній стороні викрійки. Виріжте з припуском на шов по 1 см по всьому периметру деталей.

Пришийте задню деталь до верху деталі спинки. Зшийте по краях, щоб вийшов чохол на спинку. На 1 деталі залишилася частина тканини, призначена для сидіння. До 3 залишилися сторонам цієї деталі пришийте деталь — спідничку. Всі зрізи необхідно обробити на оверлоці або швом «зигзаг».

Нижню частину спіднички підвернути і прокласти строчку. Якщо планується оборка, значить по краю оборками необхідно прокласти строчку великими стібками. Стягнути оборку, щоб вона залишилася рівною нижній стороні спіднички.

Пришийте оборку. Обробіть її краю. При розкрої оборки слід її довжину викроїти дорівнює 2 довжинах нижньої частини деталі — спіднички.

Ззаду такого чохла можна придумати обробку у вигляді банта або гарний тематичний флористичний декор (якщо чохли робляться для весілля, дня народження або іншого святкового заходу).

Сподіваємося, що прочитавши цю статтю, ви отримали відповідь на питання: «Як зшити чохол на стілець своїми руками?».

Фото чохлів на стілець своїми руками