Вчимося складати машинку з паперу в техніці орігамі: покрокова інструкція з фото та описом

Великий вибір ідей щодо створення незвичайної машинки з паперу в техніці орігамі. Прості та складні схеми, багато фото, покрокова інструкція для дітей.

Зробити красиву орігамі машину з паперу досить просто. Існує велика кількість технік, що відрізняються детальністю опрацювання зовнішнього вигляду підсумкової фігурки і задіяними матеріалами.

Розглянемо кілька найбільш популярних, торкнувшись як найпростіші, так і більш складні, але при цьому дуже красиві способи.

З аркуша А4

Розглянемо як зробити орігамі машину з одного аркуша А4. Для цього знадобиться тільки сама папір і трохи вільного часу. У першу чергу потрібно скласти аркуш паперу навпіл з короткої сторони.

Далі необхідно скласти отриману заготовку краями до центру, починаючи з довшої сторони. Таким чином вдасться надати фігурки образ корпусу автомобіля.

Після цього, використовуючи протилежні сторони з обох сторін, необхідно зігнути їх до центру, надійно пропрасувати. Після цього залишається тільки з кожної сторони трохи підігнути краї вгору, вони будуть позначати колеса.

Доопрацювання

При необхідності більш надійно закріпити всі складки рекомендується використовувати клей олівець. Однак не треба проклеювати внутрішню частину машинки, так як саме за рахунок неї вона має певний обсяг.

Також можна використовувати фарби, кольорові ручки, олівці або фломастери, щоб розфарбувати отриманий автомобіль, надати йому більш естетичний вигляд, схожий на справжній прототип.

Модульний автомобіль

Модульне орігамі завжди набагато простіше складати, ніж інші способи. Однак воно завжди вимагає набагато більше вільного часу і матеріалів. Для створення орігамі гоночної машини з модулів знадобиться:

  • Папір (бажано використовувати щільну)
  • Клей
  • Кольорові олівці або фломастери

Процес складання

Спочатку необхідно створити кабіну майбутньої гоночної машини. Подивившись фото гоночних болідів стає ясно, що вони мають більш похилі, м’які лінії. Виходячи з цього можна зробити висновок, що корпус автомобіля буде складатися з 4 частин.

Спочатку потрібно намалювати орієнтири бічній частині корпусу на папері, після чого просто вирізати 2 примірники. Далі залишається зробити дно та дах, з цією метою з паперу вирізають довгасті прямокутники з невеликими елементами кріплення.

За рахунок яких будуть склеюватися всі частини між собою. В місцях вигинів їх потрібно трохи згинати, незважаючи на те, що більшість ліній гоночного боліда плавні. Це додасть певну реалістичність фігурці.

Створюємо додаткові елементи

Після того, як кузов буде готовий, потрібно почати робити додаткові елементи, за допомогою яких кузов знайде більш реалістичний вигляд. У першу чергу потрібно позначити арки, під якими будуть перебувати колеса.

На схемі орігамі машини видно, що арки повинні бути напівкруглими. Необхідно буде вирізати кілька півкіл і наклеїти їх один на одного, щоб створити об’ємну деталь.

Далі отримані арки потрібно приклеїти на ті місця, де пізніше будуть розташовуватися колеса. Точно таким же способом створюються бампера, шляхом накладання заготовок один на одного вдасться створити об’ємну деталь. Після чого її точно також потрібно приклеїти на кузов.

Створюємо колеса

Об’ємна машина орігамі обов’язково повинна мати колеса. Щоб вони мали можливість крутитися а сама машинка рухатися, в кузові необхідно зробити акуратні отвори з обох сторін.

Вони потрібні для того, щоб розташувати всередині машинки своєрідні шасі. В якості шасі можна використовувати тонкі в’язальні спиці або щось схоже. Вони акуратно просмикуються в отвори, проходячи через кузов і виходячи з іншого боку.

Залишається тільки зібрати самі колеса. На одне колесо потрібно вирізати 2 кола і 1 лінію, яка буде з’єднувати кола між собою. Також необхідно вирізати один порожній круг, який буде наклеюватися із зовнішнього боку колеса.

З внутрішньої сторони, в місці входу спиці потрібно також зробити акуратне отвір. Коли колеса будуть одягнені, їх потрібно ретельно склеїти зі спицею, щоб вони не відпали.

Косметичні роботи

Фактично залишається тільки доопрацювати зовнішній вигляд машинки. На фото машин-орігамі видно, що в якості оформлення зовнішнього виду дуже часто використовуються фарби, кольорові ручки, олівці та фломастери.

В якості першого шару необхідно використовувати будь-яку фарбу. Її перевага полягає в тому, що вона акуратно лягає на корпус, не залишаючи розлучень, утворюючи рівне покриття. Основний колір кузова вибирається індивідуально. Також варто звернути увагу, що скла забарвлюються окремо, або залишаються білими, або фарбуються в синій або чорний кольори.

Після того, як кузов підсохне, потрібно почати фарбувати колеса. Тут треба фарбувати тільки до порожнього кола, наклеєного з зовнішньої сторони. Усередині цього кола треба буде намалювати красиві диски, також на розсуд автора.

Колеса стандартно забарвлюються в чорний колір. Після того як фарба висохне, іншим кольором можна буде нанести будь-які написи на шини, додавши реалістичності фігурці.

Другим шаром потрібно нанести вініли, позначити лінії і вигини. З цією метою рекомендується використовувати гелієві ручки та олівці. З їх допомогою можна намалювати тонкі і красиві лінії, створити дійсно красивий вініл. За основу можна використовувати реальні фотографії гоночних болідів, черпаючи ідеї для типів розфарбовування корпусу.

Завершальним етапом косметичних робіт є покриття всіх деталей безбарвним лаком, який додасть кольору ефект глянсового покриття.

Фото вироби машина в техніці орігамі