Вязання амігурумі для початківців: майстер-клас з покроковим керівництвом (120 фото)

Покрокова інструкція, з описом всіх етапів вязання амігурумі для начинающих. Багато фото, легкий майстер-клас, рекомендації, схеми візерунків, ідеї і новинки.

Серед безлічі технік рукоділля в’язання гачком амігурумі приваблює простотою виконання, вишуканістю створених моделей. Уміння створювати з пряжі теплі речі, м’які іграшки спицями та гачком було відомо з давніх часів багатьом народам, але тільки японські рукодільниці розвинули його до рівня мистецтва, додали нові риси. Поступово суто національне мистецтво поширилося далеко за межі Японії.

Спицями та гачком майстрині створюють маленькі фігурки тварин, персонажів мультфільмів, побутових предметів. В’язання іграшок амігурумі зробилося захопленням цілого покоління. Фігурки, пов’язані гачком, виявилися більш популярними.

Фото в’язаних амігурумі заполонили сторінки багатьох сайтів, розважальних журналів. Симпатичні м’які іграшки поєднують в собі японський витонченість, східну безпосередність і доброту.

Особливості японської техніки рукоділля — амігурумі

Мистецтво в’язання гачком амігурумі має суттєві відмінності від інших видів рукоділля. Вони наступні:

  • складні фігурки одушевлених предметів створюються не цілком, а частинами: тулуб, голова, вуха, кінцівки; готові деталі з’єднуються нитками або на шарнірах;
  • пропорції в розмірах не дотримуються; зазвичай голова, вуха значно більше розмірів тулуба і кінцівок; така невідповідність дуже подобається дітям, відображає риси героїв мультфільмів;
  • іграшки японських рукодільниць одноколірні, а в інших країнах вражають великою кількістю фарб і незвичайним поєднанням відтінків;
  • розміри іграшок не більше розмірів долоні; неживі предмети можуть бути більше або менше;
  • вив’язані заготовки виходять плоскими; для додання обсягу використовують м’який наповнювач.

Основні елементи в’язання

Опис в’язання амігурумі містить пояснення послідовності дій для в’язки окремих елементів і з’єднання їх між собою для отримання закінченого виробу. Базовий елемент — кільце амігурумі.

З класичної японської схемою його виконують так: на вказівний палець лівої руки намотують шість петель. Знімають з пальця, всередині протягують гачок, зачіпають нитку і витягають назовні нову петлю. Просмикують через неї гачок, витягають наступну і так по колу.

Пояснення словами дуже абстрактно, тому для кращого розгляду всіх деталей процесу краще всього подивитися відео в’язання амігурумі. Щоб навчитися, треба не просто дивитися, а повторювати за майстром ті рухи і дії, які він показує.

Обов’язково в першому кільці намотувати саме шість петель? Якщо дотримуватися класичної японської технології, то так; якщо немає — в кільці може бути менша кількість петель, навіть одна. Кільце з великою кількістю петель виходить міцніше.

Ще один важливий елемент в’язки — стовпчики, що складаються з послідовності повітряних петель. Розрізняють понад десяток видів стовпчиків без накиду, з накидом, з двома накидами, з трьома накидами, з відкритою вершиною, з’єднувальний стовпчик.

Схема в’язання амігурумі складається з умовних позначень основних елементів і послідовності дій.

Аксесуари для в’язання амігурумі

Набір інструментів рукодільниці для творчості не обмежується одним гачком. Кілька дрібниць спрощують, полегшують працю, прискорюють роботу.

Щоб пов’язані петлі не розпустилися від необережного руху, коли потрібно зайнятися іншою частиною в’язаного виробу або перенести його в інше місце, використовують власники петель. Зовні схожі на англійські шпильки; розмір вибирається в залежності від довжини стовпчика.

Для позначення важливих вузлів при виготовленні складних фігурок використовують маркери. Це може бути маркувальне кільце, нитка виділяється кольору, скріпка, волосінь. При роботі над великим виробом з великою кількістю рядків і стовпчиків застосовуються лічильники. Вони можуть бути електронними або механічними приладами. Електронні одягаються на великий палець, а механічні — на гачок.

В арсеналі професіоналів — наперстки. Вони бувають захисними і розділовими пристосуваннями. Захисні оберігають пальці від травм, а розділові допомагають розділяти і розплутувати нитки різних кольорів.

Для читання схем використовують дошку або планшет. При створенні складних ажурних і рельєфних візерунків вони постійно повинні бути перед очима. Незайвими будуть також тримачі для мотків пряжі, пристосування для зберігання гачків і інших дрібниць.

Головний інструмент майстрів в’язання — гачок

В’язання амігурумі для початківців залежить від вибору хорошого і зручного гачка. Інструмент дуже простий, але для професіоналів немає дрібниць, вони звертають увагу на багато нюансів. Всі в’язальні гачки поділені на групи за призначенням, розміром, матеріалом виготовлення.

Розміри гачків мають номери від 1 до 15; номер гачка — це его товщина в міліметрах; номер 1 — найтонший, номер 15 — самий товстий гачок. Вибір номера гачка залежить від товщини пряжі і не повинен відрізнятися від неї не більше ніж у 2-2,5 рази.

Гачок може бути суцільним або складеним виробом. Тонкі інструменти зазвичай роблять із сталі або кістки, товсті — з дерева, пластику, алюмінію: вони легше.

Однозначної відповіді на питання про те, який гачок краще, немає. Досвідчені майстри мають у своєму розпорядженні кілька виробів для різної пряжі і візерунків.

Головні властивості цього інструменту в тому, щоб їм зручно було працювати, щоб він не ламався і не гнувся, мав оптимальні розміри голівки і борідки. Найважливіше: щоб робота над створенням іграшок амігурумі приносила радість, а самі іграшки — світ, задоволення

Фото амігурумі для початківців