Вязання іграшок гачком своїми руками поетапно: майстер-клас, фото, схеми, ідеї

Огляд кращих ідей з фото та описом красивого вязання іграшок гачком своїми руками. Схеми вязання, гарний дизайн та декор, а також рекомендації від майстринь порталу.

найоригінальніші і безпечні іграшки роблять вдома. Фото в’язаних іграшок демонструють м’яких і забавних тварин. Додаткову користь приносять вироби, вибійку яких додають дрібні кульки.

Основи рукоділля

Гачком маленького діаметру в’яжуть тонкі нитки. Інструмент тримають в руці як ручку або як столовий ніж. Для щільного плетіння застосовують стовпчик без накидання петлі. З’єднують стовпчики, посилюють краю, перекладають нитку в інше положення з допомогою конструкції напівстовпчик без накиду. М’яке, легке полотно роблять стовпчиками з накидыванием петлі.

опис в’язання іграшок часто входить вибір пряжі, набивного матеріалу, схеми, без яких неможливе створення речей. Підходять акрилові нитки або змішані з вовною, бавовняна пряжа. В’язка відрізняється щільністю, щоб набивка не виходила між петлями назовні. Наповнювач роблять із синтетичних матеріалів.

Котик

До найпростішого в’язання іграшок для початківців відносять кішок. Всі стовпчики роблять без накиду. Починають з голови, набирають 2 повітряні петлі, 6 стовпчиків у другу петлю. Подвоюють і додають стовпчик.

наступний ряд 2 стовпчика і так, збільшуючи, до 6 стовпчиків. Сім рядів стовпчиків, приступають до зменшення протягом 5 рядів. Закріплюють кінець, набивають деталь.

Для тіла набирають 2 повітряні петлі. Пропускають 6 стовпчиків у другу петлю, подвоюють в наступному ряду. По колу додають стовпчики, в кожному наступному ряду роблячи на один більше.

З сьомого до сімнадцятого рядів беруть пряжу іншого кольору і роблять прості стовпчики. З 24 ряду в’яжуть 4 стовпчика, збавляючи по колу. Роблять ще 8 рядів, збавляючи через ряд. Наповнюють виріб.

Опрацювання дрібних деталей

Лапи кота набивають тільки в широких місцях. Аби щоки були опуклими, на голові роблять з 2 повітряних петель, 7 стовпчиків у другу петлю, подвоюють і провязывают 8 рядів. Цю частину набивають і роблять 7 разів убавку. Кольоровими нитками вишивають брови, очі, ніс і рот.

Для передніх лап роблять 2 повітряні петлі, 6 стовпчиків у другу петлю. Подвоюють і додають стовпчик протягом 4 рядів. На сьомому ряду роблять убавку. В’яжуть ще 22 ряду.

Задні лапи роблять як передні, додаючи в третьому рядку 3 стовпчика по колу. В’яжуть 4 ряди і зменшують. Провязывают ще 18 рядів.

Хвіст починають як інші деталі, у другому ряду додають по колу 2 стовпчика. Провязывают 18 рядів. Змінюють колір нитки на четвертому ряду.

Для кожного вуха роблять 2 повітряні петлі та 4 стовпчика в другу петлю, подвоюють, роблять надбавку по одному стовпчику в кожному ряду до шостого.

Божа корівка

Колір пряжі змінюють під час роботи. Використовують чорну і червону нитку. В’язання гачком іграшки виконують з декількох деталей. Всі стовпчики без накиду.

Для верхньої частини 8 стовпчиків збирають у кільце, роблять надбавку 8 разів у двох у двох наступних рядах. У четвертому ряду в’яжуть 24 стовпчика. У п’ятому ряду роблять стовпчик, надбавку сім разів. Виконують 32 стовпчика. У сьомому рядку 3 стовпчика, надбавка 8 разів, до 12 ряду в кожному по 40 стовпчиків і з’єднувальний стовпчик.

Низ роблять з 8 стовпчиків в кільці, роблячи у другому ряду надбавку 8 разів. Повторюють зі стовпчиком надбавку 8 разів в наступному ряду. Четвертий ряд з двох стовпчиків, надбавки 7 разів. У п’ятому рядку 3 стовпчика, надбавка 8 разів, з’єднувальний стовпчик. З’єднують верхню і нижню деталі виворітною стороною всередину по колу.

Для голови набирають ланцюжок з 6 повітряних петель, у другу петлю від гачка. Перший ряд роблять з надбавки, 3 стовпчиків, повторюють 2 рази, повертають і в’яжуть стовпчик, надбавку. Другий ряд з надбавки, 5 стовпчиків, повторюють 2 рази, 5 стовпчиків, надбавка. Ще три ряди 18 стовпчиків і з’єднувальний стовпчик.

З’єднують голову з тілом. Вишивають білою ниткою очі, наклеюють чорні намистини.

Маленькі іграшки

Для в’язання новорічних іграшок використовують яскраву пряжу. Вироби виконують невеликого розміру. Збирають 6 стовпчиків без накиду кільцем. Наступним рядом роблять надбавку 6 разів, потім поєднують стовпчик і надбавку, повторюючи 6 разів.

Збільшують до двох стовпчиків і одна надбавка 6 разів. До п’ятого ряду роблять 3 стовпчика і одна надбавка 6 разів. Шостий ряд з 30 стовпчиків без накиду. Роблять по одній убавке в кожному ряду до кінця. У сьомому рядку 3 стовпчика 6 разів, ще 2 ряди провязывают по 24 стовпчика, останні два ряди по 2 стовпчика 6 разів з убуванням.

З’єднують краї іграшки, наповнюють. Пришивають великі очі, дзьоб, петельку і шнурок. Виходить маленька сова, яку можна вішати на новорічне дерево.

Кулі на ялинку

Відео в’язання іграшок допомагає розібрати послідовність виконання рядів. З мотка пряжі з глянцевою ниткою починають круговий в’язання, додають петлі до третього ряду.

Щоб отримати хвилясті краї, додають 2 петлі в одну з попереднього ряду. Щільність готового кульки залежить від кількості рядів. Закріплюють нитку, пришивають шнурок.

Машинки

Маленькі вироби підійдуть для ігор дітям або в якості брелока. У схемі в’язання іграшок всі стовпчики без накиду, щільне плетіння. Деталі з’єднують після набивання, вишивають вікна і двері, пришивають колеса.

В’яжуть поворотні ряди, набирають 2 повітряні петлі, з другої петлі від гачка 5 стовпчиків, повітряна петля і поворот, протягом п’яти рядів. Шостий ряд – 5 стовпчиків без накиду. З сьомого ряду 6 стовпчиків по краях прямокутника: 5 по задній стороні, 6 по бічній частині, 5 по передньому краю.

Роблять вікна. У восьмому ряду чергують надбавку, 5 стовпчиків, надбавку, 4 стовпчика. Наступним рядом роблять 26 стовпчиків. В десятому ряду чергують надбавку, 7 стовпчиків, надбавку, 4 стовпчика. В наступному рядку 30 стовпчиків.

Роблять петлю зміщення і дов’язують до кута іграшки. Змінюють колір нитки. Провязывают 3 стовпчика в одну петлю, 7 стовпчиків. Потім 6 стовпчиків і 3 стовпчика в одну петлю. Роблять стовпчик, повітряну петлю, поворот. В’яжуть поворотні три ряди по 8 стовпчиків і повітряної петлі.

Продовжують в’язання по колу з 8 стовпчиків з передньої частини, 3 стовпчики по бічних краях, 30 стовпчиків по периметру кузова деталі, 3 стовпчики по краю капота. Ще 3 ряди по 44 стовпчика. Закривають з’єднувальним стовпчиком.

Для дна машинки роблять поворотні ряди. Набирають 7 повітряних петель, в’яжуть 13 рядів по 6 стовпчиків і 1 повітряної петлі. На наступному ряду роблять 6 стовпчиків.

Вкруговую проходять прямокутник. Надбавка, 12 стовпчиків, надбавка по боках, 6 стовпчиків по нижній та верхній частинах.

Фото іграшок гачком