Вязання килимків гачком своїми руками покроково: майстер-клас з фото та описом

Покрокова інструкція, як звязати килимок гачком. Огляд красивих візерунків, багато фото готових варіантів, а також сучасні ідеї і красивий дизайн.

Килимки, пов’язані вручну, завжди актуальні. Одні їм можуть відвести місце тільки біля вхідних дверей або в санвузлі, а інші такий варіант з радістю розташують на самому видному місці в будинку.

Застаріло думка, що в’язання килимків гачком — заняття для бабусь. Створити красиву модель, яка стане гордістю інтер’єру своїми руками нескладно.

З чого в’яжуть килимки

Для в’язання килимків на підлогу використовують різні нитки. Побутує переконання, що для цієї мети використовують тільки дрантя. Сучасні майстрині для виконання завдання застосовують красиву пряжу, яка не завжди дешево коштує.

Найбільш часто в хід йде:

  • натуральні бавовна, льон, вовна;
  • пряжа трикотажна;
  • спеціальний шнур поліефірний.

Вибір матеріалу залежить від призначення виробу. Для дитячих кімнат гарні яскраві бавовняні моделі. Використовують м’яку велюрову пряжу. У вітальні елегантно буде виглядати примірник з шнура. Для в’язання використовують як готову пряжу, так і різні підручні матеріали. Вибір завжди індивідуальний.

Підбір робочого інструменту

Для виконання килимка знадобиться гачок, відповідний товщині обраної пряжі. Калібр інструменту зазвичай зазначений на етикетці використовуваного матеріалу.

Якщо належить в’язання килимків з старих речей, то розмір гачка підбирають, орієнтуючись на товщину нитки. Діаметр інструменту повинен бути приблизно дорівнює окружності робочої нитки.

Якщо використовувати занадто товстий гачок для в’язання пряжею тонкою, то виріб вийде надто пухким, дірчастим. Гачком малого розміру незручно захоплювати товсті нитки.

Визначення формату та схеми

Поширене не тільки в’язання круглих килимків гачком. Популярністю користуються овальні, квадратні, прямокутні моделі. Можна створити красивий варіант не тільки типовою, але і мудрої форми.

В якості прикладу виступить зірочка, а також цікавий абстрактний примірник. Килимок може бути цілісним або складатися з мотивів. В’язання виконують як простими стовпчиками без елементів ажуру, так і за будь-якої вподобаної схемою.

Вибір залежить від призначення речі, особистих уподобань. Існують готові ідеї, адаптовані для даного типу виробу, але не забороняється використання будь-яких інших схем.

Прості ідеї для початківців

Бажання виконати в’язання килимка початківцям може здатися складним завданням. Речі для інтер’єру накладають не меншу відповідальність, ніж предмети гардероба.

Незважаючи на це, існують прості, але нескладні у виконанні варіанти. Це не тільки стандартна гладь з обраної елементарній формі. Наприклад, «Бабусин квадрат» та інші найпростіші схеми доступні майстриням будь-якого рівня.

Потренувавшись на «ледачих» варіантах, можна переходити до освоєння більш складних для виконання моделей. Різноманітність можливостей велике.

Гарний ажурний килимок

Будь-яку схему в’язання килимків можна освоїти самостійно. Для цього достатньо розібратися в позначеннях. Кожен елемент попередньо тренуються робити окремо. Діють строго по інструкції. Для освоєння завдання можна використовувати будь-які залишки пряжі.

Якщо принцип роботи став абсолютно ясний, то приступають до роботи, використовуючи «чистові» інструменти і матеріали. Можна діяти по інструкції або слідувати за своєю фантазією.

Веселий половічок в дитячу

На фото в’язаних килимків можна помітити не тільки «нудні» дорослі моделі. Зустрічаються кумедні яскраві і веселі вироби. Для створення таких варіантів рідко використовують складні схеми.

Найчастіше це найпростіші моделі в яскравих фарбах, нерідко використовують різні картинки. Популярне виконання килимків-іграшок. Це милі тваринки, які точно сподобаються малюкам.

Часто для їх створення використовують популярну м’яку плюшеву пряжу. Для виконання деяких моделей зовсім не потрібен великий досвід. Іноді доведеться потренуватися, освоїти нові методики роботи.

Варіант з підручних засобів

Не завжди потрібно виріб високої естетики. Іноді досить простенького ганчірки, який хочеться пов’язати з підручного матеріалу. Для цього можна скористатися залишками пряжі, обрізками тканини. Часто у справу пускають непотрібні зношені речі. Підійдуть джинси, сукні та інший одяг.

Відмінний варіант вийде зі старих футболок або капронових колготок. Полотно ріжуть на смужки. Для міцності і зручності отримані відрізки можна поєднати в єдину нитку зшиванням елементів.

Якщо постаратися, заготовлюючи пряжу, а також у процесі в’язання, то можна домогтися дивного результату.

Додаткове оформлення виробу

В залежності від мети вироби, а також вибраної моделі можуть знадобитися додаткові втручання. Декор для оформлення килимів використовують рідко. Це незручно з практичної точки зору. Найчастіше доводиться прикрашати дитячі моделі. Це можуть бути різні аплікації, які часто виконують з пряжі або набувають у готовому вигляді.

Традиційні вироби популярно доповнювати протиковзкою основою. Для цього використовують готові силіконові бази або наносять спеціальний склад на зворотну сторону готового килима.

Плетений килимок стане відмінним доповненням інтер’єру. Його можна своїми руками зробити саме таким, який необхідний в конкретному випадку. Якщо виникають труднощі у створенні свого шедевра, то завжди можна подивитися на відео в’язання килимків. Все відразу стане ясніше і простіше.

Фото килимків гачком